/Pasaulį motociklais apkeliavę lietuviai Asta ir Linas svečiavosi Varėnoje
2019 m. sausio 29 d.

Pasaulį motociklais apkeliavę lietuviai Asta ir Linas svečiavosi Varėnoje

Varėnos viešojoje bibliotekoje viešėjo du motociklų mylėtojai ir keliautojai Asta Dovydėnaitė ir Linas Mockevičius. Jau gerai žinoma Lietuvoje pora keliavo 646 dienas arba kiek daugiau nei 21 mėnesį ir iš viso įveikė daugiau nei 100 tūkst. kilometrų bei aplankė 46 šalis.  Tokią ilgą distanciją keliaudami motociklais jie nuvažiavo pirmieji iš mūsų tautiečių ir taip pateko į Lietuvos rekordų knygą. Varėniškiai taip pat turi kuo didžiuotis, mat Linas Mockevičius gimęs ir užaugęs Varėnoje.

Prieš porą metų supratę, kad geresnio laiko šiai avantiūrai nebus, Asta ir Linas ėmė planuoti ir dėlioti maršrutus, ruošti padangas bei pildyti taupyklę, kad galėtų pusantrų metų nevaržomai keliauti. Sukaupusi apčiuopiamą sumą, pora nusprendė pinigus išleisti ne butui ar namui, o neįkainojamam nuotykiui. Nepaisant to, jog Lietuvoje jų idėja daug ką nustebino, keliautojai džiaugiasi kelyje sutikę daugybę į save panašių žmonių – metusių darbus ir net su ženkliai mažesnėmis santaupomis išvykusių pažinti pasaulį. Jie kelionei maršrutą sudarė bandydami vytis vasarą – pagauti penkis vasaros sezonus iš eilės. Pora nusprendė neskubėti, o aplankyti vietas, apie kurias visada svajojo. Dviem turistiniais motociklais pasaulį įveikę keliautojai džiaugėsi, kad ir jų palydovai šį išbandymą atlaikė nepriekaištingai. Pradėję kelionę 2016-ųjų spalį, iš Vilniaus Asta ir Linas keliavo į Hamburgą, o kad patektų į kitą žemyną – plukdė motociklus į Čilę, patys skrido į Braziliją, kur dalį laiko teko keliauti tik su kuprinėmis. Išnaršę Pietų Ameriką jie judėjo Centrinės Amerikos link, tada – į Aliaską. Sugrįžę į vakarinę pakrantę išvyko į Pietų Korėją, po to – per Rusijos platybes ir Centrinę Aziją į Iraną, vėliau motociklus vėl plukdė į Keniją. Praleidę penkis nepamirštamus mėnesius Afrikoje, gegužės pradžioje keliautojai grįžo į Europą. Aplankydami Šveicarijos, Austrijos, Čekijos, Vokietijos kaimelius keliavo į Norvegiją, joje – Šiaurės kyšulio link. Iš ten liepos pradžioje pajudėjo namo per Suomiją, Estiją bei Latviją, kartu aplankė ir dalį Lietuvos.

Keliautojų susitikimą organizavusi jaunimo reikalų koordinatorė Daiva Grigėnė džiaugėsi, kad savo pasakojimais ir įspūdžiais pasidalinę Asta ir Linas įkvėpė susirinkusius keliauti bei patiems leistis avantiūroms. Smalsiausi klausytojai po susitikimo turėjo galimybę išsiklausinėti smulkių kelionės detalių ir gauti patarimų savo planuojamoms pažintinėms atostogoms. Dėkojame jiems už įdomią viešnagę bei linkime didžiausios sėkmės ir neblėstančio entuziazmo.

 

 

Daiva Grigėnė,

Varėnos rajono savivaldybės administracijos

Kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė).

2019-01-29T11:17:53+00:00