/Tarptautinėje turizmo parodoje „Adventur 2019“ pristatytas Varėnos krašto išskirtinumas
2019 m. sausio 30 d.

Tarptautinėje turizmo parodoje „Adventur 2019“ pristatytas Varėnos krašto išskirtinumas

Vilniuje,  „Litexpo“ rūmuose, tris dienas šurmuliavo tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2019“. Joje keliauti po Varėnos kraštą, pažinti jo gamtą, aplankyti gražiausius Dzūkijos kampelius kvietė ir varėniškiai. Varėnos rajono savivaldybės stendas su skambiu šūkiu „Varėna gamtos ritmu“ ir tema „Ornitologinis turizmas“ puikiausiai atspindėjo svarbiausią šių metų parodos „Adventur“ temą – „Potyrių turizmas“. Tris dienas Varėnos rajono savivaldybės stende buvo galima pamatyti ir paragauti to, kuo mūsų kraštas garsus ir išskirtinis. Varėnos kraštą su daugybe informacijos apie turizmo galimybes, amatus, verslus, lankomiausias vietas ir kulinarinį paveldą išradingai pristatė Varėnos rajono savivaldybės bei Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato, Dargužių amatų centro darbuotojai, Varėnos rajono turizmo asociacijos atstovai ir tradicinių amatų puoselėtojai. Lankytojai Varėnos rajono savivaldybės stende galėjo pabandyti drožti iš medžio, dalyvauti edukacinėse programose bei paskanauti dzūkiško kulinarinio paveldo – grybų patiekalų, grikinės babkos, sūdytų lašinukų,  naminės duonos, sūrių bei kitų dzūkiškų skanėstų. Stende veikė „Gervės paštas“, vyko loterijos ir įdomūs žaidimai, kurių metu buvo galima laimėti įvairių prizų. Kiekvienas panorėjęs galėjo įsiamžinti prie išradingos fotosienelės gamtine tematika.

Varėnos rajono savivaldybės stendo rengėjai džiaugiasi, kad ir šiemet parodos metu jie sulaukė gausių lankytojų, kurie domisi aktyviu ir vandens turizmu, šeimyniniu poilsiu kaimo turizmo sodybose, dviračių maršrutais, norintys ramiai pailsėti Dzūkijos miškuose, pagrybauti, išmokti tradicinių dzūkiškų amatų bei norintys plačiau pažinti Varėnos kraštą.

Parodą aplankę bei su Varėnos stendu besidominčiais lankytojais pabendravę Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius bei administracijos direktorius Alvydas Verbickas ir direktoriaus pavaduotoja Vilma Miškinienė sakė, kad turistų šiemet tikrai sulauksime. „Dėkojame aktyviems varėniškiams, kurie tris dienas išradingai ir kūrybingai pristatė ir reprezentavo Varėnos kraštą. Smagu buvo girdėti gerus lankytojų atsiliepimus apie varėniškių, kurie kvietė aplankyti Varėnos stendą ir pakeliauti po Varėnos kraštą, svetingumą.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .
2019-02-04T12:27:09+00:00