/Varėnoje paminėta Laisvės gynėjų diena
2019 m. sausio 14 d.

Varėnoje paminėta Laisvės gynėjų diena

Sausio 13-osios renginiai Varėnos rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, prasidėjo penktadienį ryte visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“. Languose buvo uždegtos vienybės ir atminimo žvakutės. Sausio 11–13 d. renginiai organizuoti įvairiose rajono vietose. Pagrindinis Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginys vyko sausio 13 d. Jis prasidėjo 11.00 val. šv. Mišiomis Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Jos buvo skirtos žuvusiems už Lietuvos laisvę. Mišiose giedojo Varėnos kultūros centro mišrus choras „Varpilė“ (vadovė Ramona Velžienė).

Minėjimo koncertas vyko 12.30 val. Varėnos kultūros centre. Visiems atvykusiems į renginį Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos mokiniai dovanojo Sausio 13-osios simbolį – Neužmirštuolės gėlės žiedą. Minėjimas prasidėjo giedant „Tautišką giesmę“ ir tylos minute pagerbiant žuvusiuosius už Lietuvos laisvę. Susirinkusiuosius pasveikino meras Algis Kašėta. Rajono vadovas pažymėjo, jog Sausio 13-oji yra atskaitos taškas mūsų santykio su valstybe, kiek mes esame atidavę Lietuvai kaip piliečiai ir ko mes patys norime iš savo šalies. Tai išskirtinė diena, visos Tautos šventė. „Lietuviai sugebėjo iškovoti laisvę taikiu būdu, savo tikėjimu ir dvasia pasiekė pergalę. Tai mus moko, kad galima be ginklų, be pykčio pasiekti rezultatų. Pagrindinis dalykas, kuo mes turime remtis – vienybė, meilė ir tikėjimas“, – kalbėjo rajono vadovas. Meras Algis Kašėta kvietė branginti iškovotą laisvę, būti pozityviems, bendruomeniškiems ir kartu kurti krašto ateitį.

Minėjime gražų koncertą dovanojo Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos jaunių choras „Varėnė“ ir  Varėnos kultūros centro mišrus choras „Harmonija“ ( chorų vadovė Ilona Zalanskienė). Po koncerto visi susirinko prie Atminimo laužo, vaišinosi šilta arbata ir dalijosi 1991-ųjų prisiminimais. Iš širdies į širdį skambėjo patriotinės dainos, kurias kartu kvietė dainuoti politinių kalinių ir tremtinių ansamblis „Viltis“ ir bočių bendrijos ansamblis „Šarma“ (vadovė Gražina Kuodienė).

Solveiga Žukienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
Tel. (8 310) 32 021
El. paštas solveiga.zukiene@varena.lt
2019-01-15T11:30:48+00:00