/Varėnos baseine vėl varžysis Lietuvos šeimų plaukimo varžybų dalyviai
2019 m. balandžio 10 d.

Varėnos baseine vėl varžysis Lietuvos šeimų plaukimo varžybų dalyviai

Gegužės 4 d. Varėnos sporto centro baseine vyks tradicinės Lietuvos šeimų plaukimo estafečių varžybos. Dvejus metus šis plaukimo turnyras vadinosi „Dano Rapšio taurė“ ir spėjo ganėtinai išpopuliarėti. Šiemet jis puošiasi nauju pavadinimu „Varėnos taurė 2019“ ir kviečia aktyviai dalyvauti vandens pramogas mėgstančias šeimas iš visos šalies. Dalyviai turės galimybę pasimėgauti plaukimu moderniame baseine, kovos dėl įspūdingos taurės ir kitų prizų, o žiūrovų lauks turiningas ir nuotaikingas renginys  su irklenčių šou ir daugybe staigmenų.

Praėjusiais metais šiose plaukimo varžybose dalyvavo trisdešimt septynios šeimos. Jų organizatoriai džiaugiasi, kad turnyras „įgauna pagreitį“, tad ragina paskubėti ir registruotis greičiau, nes turnyre galės dalyvauti ne daugiau kaip penkiasdešimt šeimų.

Renginio globėjas, Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta kviečia aktyviai dalyvauti šeimų plaukimo varžybose ne tik Varėnos krašto šeimas, tačiau norinčius iš visos Lietuvos: „Smagu, kad šios plaukimo varžybos tapo tradicinėmis, ir jose dalyvauja vis daugiau varėniškių. Tikimės, kad šiemet Varėnos baseine plauks dar daugiau šeimų“, – sako meras A. Kašėta.

Varžybas organizuojantys Varėnos sporto centro atstovai pabrėžia, jog „Varėnos taurė 2019“– puikus plaukimo populiarinimo ir gero laiko leidimo renginys. „Norime pritraukti daugiau plaukimo entuziastų, tad šiais metais, kaip ir pernai, varžybos vyks dvejose grupėse.  „A“ grupę sudarys daugiau patyrę, buvę plaukikai, turintys patirties dalyvaujant plaukimo varžybose ar panašiuose renginiuose. „B“ grupėje varžysis mėgėjai, norintys išbandyti jėgas plaukimo varžybose bei pasimėgauti šiuo renginiu. „Varėnos taurė“ – ne tik plaukimo varžybos. Jas stengiamės organizuoti taip, kad neišdildomų įspūdžių patirtų ir dalyviai, ir žiūrovai. Esame tikri, kad turnyras vėl pritrauks nemažai dalyvių, o Varėnos krašto vaikai ir jaunimas norės lygiuotis į geriausius plaukikus ir aktyviau lankysis baseine. Juk mūsų tikslas – Varėnoje suburti kuo gausesnę plaukimo bendruomenę. Vaikai labai nori plaukti su savo tėveliais, jie baseiną gausiai užplūdo nuo pat baseino atidarymo pradžios“, – apie varžybas pasakoja Varėnos sporto centro sportinės veiklos projektų vadovas Rolandas Markinas.

Komandą varžybose  sudarys keturi šeimos nariai, iš kurių bent vienas šeimos narys turi būti vaikas iki 16 metų, o kitų amžius neribojamas. Šeimos komandai gali atstovauti seneliai, jų vaikai, anūkai, žentai ir marčios arba, pavyzdžiui., du broliai su savo šeimomis, arba bet kuris kitas derinys, susijęs giminystės ryšiais (senelis su anūkais, tėvas su dukromis ir t. t.). Estafetėje pirmąjį etapą komandos nariai privalės plaukti nugara, o kitus tris plaukimo būdus galės pasirinkti savo nuožiūra.

Abiejų – A (labiau patyrusių plaukikų) ir B (mėgėjų) – grupių nugalėtojai bus apdovanoti įspūdingomis taurėmis ir kitais prizais. Specialiais prizais bus apdovanoti jauniausias ir vyriausias varžybų dalyvis, o varžybose dalyvavusioms šeimoms bus įteikti specialiai renginiui pagaminti rankšluosčiai su simbolika „Varėnos taurė 2019“.

Šeimos registruotis kviečiamos iki gegužės 2 d. www.sportas.varena.lt  arba atvykus į Varėnos sporto centrą. Paraišką gali pateikti šeimų plaukimo estafetės komandos narys. Komandos gali registruotis pasirinkdamos, kurioje grupėje dalyvaus – A grupėje ar B grupėje, tačiau gali registruotis tik į vieną grupę.

Lietuvos šeimų plaukimo estafečių varžybos „Varėnos taurė 2019“ organizuojamos siekiant ne tik populiarinti plaukimą, bet ir skatinant, kad jose  dalyvautų ir savo galimybes išbandytų bei plaukimo įgūdžius įsivertintų įvairaus amžiaus asmenys. Tai ir puiki proga šeimos nariams drauge smagiai praleisti laiką, išbandyti save bei pakviesti draugiškai jame pasirungti savo bičiulius ir kaimynus.

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .
2019-04-10T17:25:02+00:00