/Varėnos kraštas bus pristatytas tarptautinėje turizmo parodoje „Adventur 2019“
2019 m. sausio 24 d.

Varėnos kraštas bus pristatytas tarptautinėje turizmo parodoje „Adventur 2019“

Šį savaitgalį, sausio 25–27 dienomis, „Litexpo“ rūmuose vyks tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2019“. Joje keliauti po Varėnos kraštą, pažinti jo gamtą, aplankyti gražiausius Dzūkijos kampelius kvies ir varėniškiai. Varėnos rajono savivaldybės stendas su skambiu šūkiu „Varėna gamtos ritmu“ ir tema „Ornitologinis turizmas“ originaliai atspindės svarbiausią šių metų parodos „Adventur“ temą – „Potyrių turizmą“. Varėnos kraštą su daugybe informacijos apie įvairiausius paukščius, ornitologinį turizmą bei įvairaus turizmo galimybes, amatus, verslus, lankomiausias vietas ir kulinarinį paveldą išradingai pristatys Varėnos rajono savivaldybės bei Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato, Dargužių amatų centro darbuotojai, Varėnos rajono turizmo asociacijos atstovai ir tradicinių amatų puoselėtojai. Lankytojai Varėnos stende galės pabandyti drožti iš medžio, išbandyti kitus dzūkiškus amatus, dalyvauti edukacinėse programose bei paskanauti dzūkiško kulinarinio paveldo – grybų patiekalų, grikinės babkos, sūdytų lašinukų,  naminės duonos, sūrių bei kitų dzūkiškų skanėstų. Stende veiks „Gervės paštas“, nuolat vyks loterijos ir įdomūs žaidimai, kurių metu bus galima laimėti įvairių prizų. Kiekvienas panorėjęs galės įsiamžinti prie išradingos fotosienelės gamtine tematika.

Varėnos stendo rengėjai tikisi, kad ir šiemet parodos metu jie sulauks gausių lankytojų, kurie domisi aktyviu ir vandens turizmu, šeimyniniu poilsiu kaimo turizmo sodybose, dviračių maršrutais, norintys ramiai pailsėti Dzūkijos miškuose, pagrybauti, išmokti tradicinių dzūkiškų amatų bei norintys plačiau pažinti Varėnos kraštą.

Tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda šiemet kviečia sužinoti, atrasti ir pajausti kelionių džiaugsmą bei pildyti savo patirčių kolekcijas. Čia laukiami visi besidomintys naujomis turizmo galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, norintys susiplanuoti įdomiausias keliones, aktyvaus laisvalaikio entuziastai, ieškantys naujų idėjų bei maršrutų. Šiandieninis keliautojas tradicinius traukos objektus, poilsio formas keičia į autentiškus maršrutus ir perka ne turizmo produktą, o unikalią, emocinę patirtį. Kokią turizmo patirčių įvairovę keliautojams šiandien siūlo Lietuva? Kaip evoliucionuoja potyrio kelionių elementai globalioje rinkoje, kaip kuriama motyvacija keliauti? Apie visą tai bus diskutuojama „Adventur 2019“ renginiuose ir dalyvių stenduose. Parodoje patyrę keliautojai, turizmo ekspertai ir kelionių organizatoriai dalinsis patarimais ir neįkainojamais asmeniniais atradimais kelionių metu. Poilsio zonoje „Fanų erdvė“ žinomi keliautojai pasakos savo kelionių įspūdžius, dalins autografus. Dalyvių stenduose vyks „Laimės valandos“ – ypatingi pasiūlymai lankytojams su specialiomis nuolaidomis, loterijomis, dovanomis.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .
2019-01-24T11:31:30+00:00