//Socialinė parama
Socialinė parama 2023-09-04T08:11:24+00:00

Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) produktų dalinimo grafikas Varėnos rajono savivaldybėje 2023 m. rugpjūčio mėn.


Nepasiturintiems rajono gyventojams bus dalinama parama maisto produktais

           Varėnos rajoną jau netrukus pasieks paramos maisto produktais siunta iš Europos socialinio fondo vykdomo projekto. Nuo  rugpjūčio 7 dienos parama bus pradėta išvežioti po visas seniūnijas ir dalinama gyventojams. Paramą yra numatoma išdalinti 2 331 asmeniui.
           Šį mėnesį davinį vienam asmeniui sudarys 7 skirtingų maisto produktai: ekologiškas cukrus, kiaulienos konservai, konservuoti žalieji žirneliai, perlinės kruopos, pienas UAT, sausainiai, vištienos konservai.
Prašome paramos gavėjus susisiekti su savo seniūnijose dirbančiais socialinio darbo organizatoriais ir pasiteirauti apie tai, kuriuo metu bus galima atvykti ir pasiimti jums priklausančius davinius.
Paramos paketai bus supakuoti ir paruošti išsinešti, todėl asmeninių krepšelių žmonėms atsinešti nereikia.

Socialinės paramos skyriaus informacija


DUOMENYS APIE SUTEIKTĄ PARAMĄ VARĖNOS RAJONE UŽ 2023 M III DALINIMO ETAPĄ

DUOMENYS APIE SUTEIKTĄ PARAMĄ VARĖNOS RAJONE UŽ 2023 M II DALINIMO ETAPĄ


Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) produktų dalinimo grafikas Varėnos rajono savivaldybėje 2023 m. balandžio mėn.


DUOMENYS APIE SUTEIKTĄ PARAMĄ VARĖNOS RAJONE IŠ EUROPOS PAGALBOS LABIAUSIAI SKURSTANTIEMS ASMENIMS FONDO LĖŠŲ UŽ 2023 M I DALINIMO ETAPĄ

DUOMENYS APIE SUTEIKTĄ PARAMĄ VARĖNOS RAJONE IŠ EUROPOS PAGALBOS LABIAUSIAI SKURSTANTIEMS ASMENIMS FONDO LĖŠŲ UŽ VI DALINIMO ETAPĄ


Kviečiame teikti pasiūlymus dėl rengiamo Varėnos rajono savivaldybės 2023 metų socialinių paslaugų plano

Informuojame, kad Varėnos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius rengia Varėnos rajono socialinių paslaugų planą 2023 metams.

2023 metais numatomos prioritetinės socialinių paslaugų plėtros kryptys:

 • užtikrinti tinkamą prevencinių paslaugų organizavimą ir teikimą;
 • koordinuoti bendruomeninių šeimos namų funkcijų vykdymą, naujai atrinktuose bendruomeniniuose šeimos namuose, užtikrinant tinkamą kompleksinių paslaugų šeimai organizavimą ir teikimą;
 • užtikrinti akredituotos socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje paslaugų teikimą, vykdyti šios paslaugos kokybės kontrolę, teikti metodinę paramą;
 • organizuoti ir teikti asmenims su sunkia negalia integralios pagalbos paslaugas namuose;
 • plėtoti akredituotos socialinės priežiūros šeimoms paslaugas;
 • siekti kokybiškų socialinių paslaugų socialinėje atskirtyje esantiems asmenims;
 • užtikrinti akredituotų socialinių paslaugų teikėjų viešinimą, sudarant galimybes pasirinkti asmeniui reikalingos socialinės paslaugos teikėją;
 • stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą.
 • užtikrinti kokybiškas teikiamas socialines paslaugas.

Prašome savivaldybės gyventojus, socialinius partnerius (nevyriausybines organizacijas, biudžetines, viešąsias įstaigas bei kitas organizacijas, kurios teikia ar numato teikti socialines paslaugas Varėnos rajono savivaldybės gyventojams) iki 2023 m. vasario 1 d. el. paštu  vesta.caplikaite@varena.lt teikti siūlymus dėl 2023 metais naujų ar esamų socialinių paslaugų teikimo.

Varėnos rajono savivaldybės 2022 metų socialinių paslaugų planas

Socialinių paslaugų plano forma


Informacija dėl prašymų teikimo Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims paramos maisto produktais ir higienos prekėmis 2023 m.


Nepasiturintiems rajono gyventojams bus dalinama parama maisto produktais

          Varėnos rajoną jau netrukus pasieks paramos maisto produktais siunta iš Europos socialinio fondo vykdomo projekto. Nuo gruodžio 5 dienos parama bus pradėta išvežioti po visas seniūnijas ir dalinama gyventojams. Paramą yra numatoma išdalinti 2 627 asmenims. 
          Šį mėnesį davinį vienam asmeniui sudarys 15 skirtingų maisto produktų ir higienos prekių: kiaulienos konservai, vištienos konservai, rapsų aliejus, avižiniai sausainiai su šokolado gabaliukais, konservuotos keptos pupelės pomidorų padaže, greito paruošimo avižų košė su džiovintomis uogomis, saldintas sutirštintas pienas, konservuota raugintų agurkų sriuba, miltų mišinys kepiniams (blynams), razinų ir riešutų mišinys, makaronai, šampūnas, dantų šepetėlis, dantų pasta ir skalbiklis.
          Prašome paramos gavėjus susisiekti su savo seniūnijose dirbančiais socialinio darbo organizatoriais ir pasiteirauti apie tai, kuriuo metu bus galima atvykti ir pasiimti jums priklausančius davinius.
          Paramos paketai bus supakuoti ir paruošti išsinešti, todėl asmeninių krepšelių žmonėms atsinešti nereikia.

                                                                                                                                                                                                                           Socialinės paramos skyriaus informacija


Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) produktų dalinimo grafikas Varėnos rajono savivaldybėje 2022 m. gruodžio mėn.


Skelbiamas konkursas Nevyriausybinių organizacijų, religinių bendruomenių ir bendrijų, teikiančių socialines paslaugas, veiklos projektams remti 2023 metais iš savivaldybės biudžeto


DUOMENYS APIE SUTEIKTĄ PARAMĄ VARĖNOS RAJONE IŠ EUROPOS PAGALBOS LABIAUSIAI SKURSTANTIEMS ASMENIMS FONDO LĖŠŲ 2022-09-01 – 2022-10-31 LAIKOTARPIU


  Kompensacija apgyvendinusiems ukrainiečius

  Kompensacija už būsto šildymą 2022 metais


DUOMENYS APIE SUTEIKTĄ PARAMĄ VARĖNOS RAJONE
IŠ EUROPOS PAGALBOS LABIAUSIAI SKURSTANTIEMS ASMENIMS FONDO LĖŠŲ
2022-07-01 – 2022-08-31 LAIKOTARPIU

 

Eil. Nr. Seniūnija Bendras išdalintų paketų skaičius
1 Jakėnų seniūnija 134
2 Kaniavos seniūnija 204
3 Marcinkonių seniūnija 277
4 Matuizų seniūnija 387
5 Merkinės seniūnija 269
6 Valkininkų seniūnija 163
7 Varėnos sen. (Varėnos miestas) 494
8 Varėnos seniūnija 387
9 Vydenių seniūnija 200
  Iš viso: 2515  

 

          Varėnos rajoną jau netrukus pasieks paramos maisto produktais siunta iš Europos socialinio fondo vykdomo projekto. Nuo spalio 5 dienos parama bus pradėta išvežioti po visas seniūnijas ir bus dalinama gyventojams. Paramą yra numatoma išdalinti 2550 asmenų.
          Šį mėnesį davinį vienam asmeniui sudarys 10 skirtingų maisto produktų: kiaulienos konservai, vištienos konservai, ryžių kruopos, konservuoti žalieji žirneliai, pirmos rūšies kvietiniai miltai, greito paruošimo avižų košė su džiovintais vaisiais, ekologiškas baltasis cukrus, konservuota šiupininė sriuba, ekologiškas UAT pienas, ekologiškos grikių kruopos. Ekologiškų grikių kruopų paramos gavėjai gaus po du vienetus.
          Prašome paramos gavėjus susisiekti su savo seniūnijose dirbančiais socialinio darbo organizatoriais ir pasiteirauti apie tai, kuriuo metu bus galima atvykti ir pasiimti jums priklausančius davinius.
          Paramos paketai bus supakuoti ir paruošti išsinešti, todėl asmeninių krepšelių žmonėms atsinešti nereikės.
          Parama mažas pajamas gaunantiems žmonėms šiemet dar bus dalinama gruodžio mėnesį. Kartu su gruodžio mėnesio maisto produktų dalijimu gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis.

Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF)
produktų dalinimo grafikas Varėnos rajono savivaldybėje
2022 m. spalio mėn.

 


Nr. 
Seniūnija  Dalinimo punkto adresas

(informacija apie dalinimą)

Dalinimo laikas  Dalinimo data 
1. Jakėnų sen. Mokyklos g. 27 8 – 17 val. Spalio

11, 14, 18, 21 d.

2. Kaniavos sen. Mokyklos g. 42 8 – 17 val. Spalio

10, 11, 12, 13, 14 d.

3. Marcinkonių sen. Nasvyčio g. 2 8 – 17 val. Spalio 11-14 d.

Spalio 17-21 d.

Spalio 24-26 d.

4. Matuizų sen. Kalno g. 8 8 – 12 val. Spalio

11, 12, 13, 14 d.

5. Merkinės sen. Gardino g. 1 8 – 16 val. Spalio 10-14 d.

Spalio 17-21 d.

6. Valkininkų sen. Vilniaus g. 15 9 – 17 val. Spalio

10, 12,17,19 d.

7. Varėnos m. Basanavičiaus g. 40 9 – 16 val. Spalio 10-14 d.

Spalio 17-21 d.

Spalio 24-26 d.

8. Varėnos sen. Senosios Varėnos k.

Perlojos k.

Tolkūnų k.

Gudžių k.

Nedzingės k.

Sarapiniškių k.

8 – 16 val. Spalio 10-14 d.

Spalio 17-21d.

Spalio 24-26 d.

9. Vydenių sen. Vydenių g. 12 8 – 17 val. Spalio 10-14 d.

Spalio 17-18 d.


  Varėnos rajoną jau netrukus pasieks paramos maisto produktais siunta iš Europos socialinio fondo vykdomo projekto. Nuo rugpjūčio 22 dienos parama bus pradėta išvežioti po visas seniūnijas ir bus dalinama gyventojams. Paramą yra numatoma išdalinti 2537 asmenims.
Šį mėnesį davinį vienam asmeniui sudarys 8 skirtingi maisto produktai: kiaulienos konservai, vištienos konservai, rapsų aliejus, avižiniai sausainiai su šokolado gabaliukais, greito paruošimo avižų košė su džiovintomis uogomis, konservuota raugintų agurkų sriuba, konservuotos keptos pupelės pomidorų padaže ir saldintas sutirštintas pienas. Maisto produktų krepšelį taip pat papildys muilas.
Prašome paramos gavėjus susisiekti su savo seniūnijose dirbančiais socialinio darbo organizatoriais ir pasiteirauti apie tai, kuriuo metu bus galima atvykti ir pasiimti jiems priklausančius davinius.
Parama mažas pajamas gaunantiems žmonėms šiemet dar bus dalinama du kartus – spalio ir gruodžio mėnesiais. Kartu su gruodžio mėnesio maisto produktų dalijimu gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis.


Vyriausybės nutarimas dėl asmenų perkėlimo iš Ukrainos į Lietuvą

Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) maisto paketų dalinimo grafikas Varėnos rajono savivaldybėje


DUOMENYS APIE SUTEIKTĄ PARAMĄ VARĖNOS RAJONE
IŠ EUROPOS PAGALBOS LABIAUSIAI SKURSTANTIEMS ASMENIMS FONDO LĖŠŲ
2022-03-01 – 2022-04-30 LAIKOTARPIU

Eil. Nr. Seniūnija Bendras išdalintų paketų skaičius
1 Jakėnų seniūnija 121
2 Kaniavos seniūnija 194
3 Marcinkonių seniūnija 230
4 Matuizų seniūnija 339
5 Merkinės seniūnija 242
6 Valkininkų seniūnija 162
7 Varėnos sen. (Varėnos miestas) 371
8 Varėnos seniūnija 358
9 Vydenių seniūnija 180
  Iš viso: 2197  

 


Informacija apie paramą Ukrainos piliečiams

Nuo karo Ukrainoje pabėgę ir mūsų šalyje įsikūrę asmenys, kuriems suteiktas laikinosios apsaugos statusas, jau gali kreiptis į deklaruotos ar gyvenamosios vietos savivaldybes dėl vienkartinės išmokos įsikurti ir mėnesinės kompensacijos vaiko iki 6 metų ugdymui. 

Vienkartinė išmoka įsikurti skirta įsigyti būtiniausius reikmenis jau įsikūrus savarankiškai nuomojamame būste. Išmoką gali gauti vyresni kaip 18 metų, dirbantys pagal darbo sutartį ar savarankiškai, užsiregistravę Užimtumo tarnyboje, besimokantys pagal bendrojo ugdymo programą ar pagal formaliojo profesinio mokymo programą, studijuoja aukštojoje mokykloje. O taip pat pensinio amžiaus žmonės, nėščios moterys ir vaikus iki 3 metų auginantys vieniši tėvai, globėjai, seneliai, negalintys dirbti žmonės su negalia.

Būtina sąlyga gauti įsikūrimo išmoką – turėti oficialiai registruotą nuomos sutartį bent 6 mėnesiams. 

Išmokos dydis priklauso nuo kartu gyvenančių laikiną apsaugą gavusių asmenų skaičiaus:

vienas laikinąją apsaugą Lietuvos Respublikoje gavęs užsienietis arba dviejų laikinąją apsaugą Lietuvos Respublikoje gavusių užsieniečių privatus namų ūkis  4 valstybės remiamų pajamų dydžių;
trijų–keturių laikinąją apsaugą Lietuvos Respublikoje gavusių užsieniečių privatus namų ūkis 6 valstybės remiamų pajamų dydžių;
penkių–šešių laikinąją apsaugą Lietuvos Respublikoje gavusių užsieniečių privatus namų ūkis 7 valstybės remiamų pajamų dydžių;
septynių ir daugiau laikinąją apsaugą Lietuvos Respublikoje gavusių užsieniečių privatus namų ūkis 8 valstybės remiamų pajamų dydžių;

1 valstybės remiamų pajamų dydis – 147 Eur.

Išmoka skiriama vienam laikinąją apsaugą Lietuvos Respublikoje gavusių užsieniečių privačiam namų ūkiui. Jeigu vienas iš laikinąją apsaugą Lietuvos Respublikoje gavusių užsieniečių privataus namų ūkio narių jau gavo vienkartinę išmoką įsikurti, nė vienam kitam nariui nurodyta išmoka neskiriama.

Laikinąją apsaugą Lietuvos Respublikoje gavę užsieniečiai turi teisę gauti kompensaciją vaikų ugdymo pagal ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas išlaidoms apmokėti, kas mėnesį jiems apmokant faktines išlaidas (bet ne didesnes kaip 1,6 bazinės socialinės išmokos dydžio (75,2 euro)), jeigu jie yra vyresni kaip 18 metų ir dirba pagal darbo sutartį ar darbo santykiams prilygintų teisinių santykių pagrindu arba savarankiškai dirba Lietuvos Respublikoje, arba yra įsiregistravę Užimtumo tarnyboje.

Kompensacija skiriama ne ilgiau nei 6 mėnesius nuo leidimo laikinai gyventi Lietuvoje laikinosios apsaugos pagrindu gavimo dienos.

Dėl vienkartinės išmokos įsikurti bei kompensacijos vaikų ugdymo pagal ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas išlaidoms apmokėti skyrimo vienas iš pilnamečių laikinąją apsaugą Lietuvos Respublikoje gavusių užsieniečių privataus namų ūkio narių, gali kreiptis į Varėnos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių (Vytauto g. 12, Varėna) bei pateikti prašymą ir kitus reikalingus dokumentus, įrodančius teisę išmokoms gauti.

 1. Prašymo dėl mėnesinės kompensacijos vaiko ugdymo pagal ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programą išlaidoms apmokėti skyrimo forma.
 2. Prašymo dėl vienkartinės išmokos užsieniečiui įsikurti skyrimo forma.

Daugiau informacijos telefonu (8 310) 31 990 arba (8 310) 53 627.


Kompensacija už apgyvendintus užsieniečiu

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai 2022 m. balandžio 5 d. patvirtinus Kompensacijų už būsto suteikimą užsieniečiams, pasitraukusiems iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje, apskaičiavimo ir išmokėjimo tvarkos aprašą, būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai, kurie apgyvendino Ukrainos karo pabėgėlius,  gali teikti prašymus kompensacijoms gauti.

Kompensacijos dydis už būsto suteikimą panaudos pagrindais ukrainiečiams priklauso nuo to, kiek patalpose apsigyveno asmenų. Už vieną apgyvendintą asmenį iš Ukrainos bus mokama 150 eurų, už kiekvieną paskesnį, apgyvendintą tame pačiame būste – po 50 eurų per mėnesį.

Pirmą mėnesį nuo karo pabėgusius ukrainiečius gyventojai ir verslas turi priimti neatlygintinai, o kompensacija būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkams mokama nuo antro mėnesio, bet ne daugiau kaip už 6 mėnesius ir neviršijant būsto panaudos sutarties galiojimo laikotarpio.

Kompensacija skiriama fiziniams ir juridiniams asmenims (išskyrus viešuosius juridinius asmenis, kurių savininkė yra valstybė arba savivaldybė, taip pat kurių dalininkė yra valstybė arba savivaldybė, turinčios daugiau kaip pusę balsų visuotiniame dalyvių susirinkime), kurie karo pabėgėliams iš Ukrainos perdavė nuosavybės teise valdomą būstą ar kitas tinkamas gyventi patalpas neatlygintai naudotis panaudos pagrindais, t. y. sudarė su ukrainiečiais būsto panaudos sutartį.

Panaudos sutartyje turėtų būti įrašyta sąlyga, kad nuo būsto perdavimo neatlygintinai naudotis panaudos pagrindais dienos ir kompensacijos mokėjimo laikotarpiu su būsto išlaikymu susijusius mokesčius apmoka panaudos davėjas.

Siekdamas gauti kompensaciją, panaudos davėjas, turi kreiptis į savivaldybės, kurioje registruotas būstas ar kitos gyventi tinkamos patalpos, administraciją ir pateikti prašymą dėl kompensacijos skyrimo. Kartu su prašymu reikia pateikti pagal Civilinio kodekso reikalavimus sudarytą būsto panaudos sutartį (forma pridedama) ar jos kopiją, kurioje nurodytas panaudos gavėjo vardas, pavardė, asmens kodas arba interesų Lietuvoje turinčio užsieniečio kodas (ILTU kodas) ir gimimo data, jei asmens kodo panaudos gavėjas neturi.

Prašymai gali būti teikiami asmeniškai raštu atvykus į savivaldybės administraciją, atsiųsti pašto siunta arba elektroniniu paštu, per kurjerį arba atstovą, kurio teisė atstovauti turi būti patvirtinta notaro ar kito asmens, įgalioto atlikti notarinius veiksmus, patvirtintu įgaliojimu.

Jeigu prašymas ir dokumentai teikiami asmeniškai atvykus į savivaldybės administraciją, padaromos ir patvirtinamos pateiktų dokumentų, išskyrus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, kopijos, ir dokumentai grąžinami juos pateikusiam asmeniui. Kartu su prašymu savivaldybės administracijai pateikiamas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (pasas, asmens tapatybės kortelė arba leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje). Savivaldybės administracija, įsitikinusi tiesiogiai savivaldybės administracijai prašymą teikiančio asmens tapatybe, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą grąžina jį pateikusiam asmeniui, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija nedaroma.
Jeigu prašymas ir dokumentai teikiami per atstovą arba siunčiami pašto siunta, elektroniniu paštu arba per kurjerį, prie prašymo turi būti pridedamos visų reikiamų dokumentų kopijos, patvirtintos notaro ar kito subjekto, turinčio teisę, vadovaujantis Lietuvos Respublikos notariato įstatymu, liudyti dokumentų nuorašų ir jų išrašų tikrumą, įskaitant asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją, išskyrus šiame Aprašo punkte nustatytus atvejus, kai asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija neteikiama.

Jeigu prašymas ir dokumentai siunčiami elektroniniu paštu, prašymas turi būti pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu, atitinkančiu 2014 m. liepos 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB, nustatytus kvalifikuotam elektroniniam parašui keliamus reikalavimus, o prašymą ir dokumentus teikiančio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija neteikiama.

Panaudos davėjai, kurių būstas ar kitos gyventi tinkamos patalpos yra registruotas Varėnos rajono savivaldybėje, prašymus gali pateikti atvykus į Varėnos rajono savivaldybės socialinės paramos skyrių (Vytauto g. 12, Varėna), atsiųsti pašto siunta arba elektroniniu paštu rupyba@varena.lt.

Daugiau informacijos telefonu (8 310) 31 990 arba (8 310) 53 627.

Visą Aprašą galite rasti
Prašymo forma
Panaudos sutarties forma


Vienam asmeniui skirtas EPLSAF paramos produktų kiekis
 2022 metų balandžio – gegužės mėnesį

Eil. Nr. Produkto pavadinimas Kiekis

(vnt.)

1. Konservai (kiaulienos) (0,400 kg) 1
2. Konservai (vištienos) (0,400 kg) 1
3. Avižiniai sausainiai su šokolado gabaliukais (0,200 kg) 1
4. Keptos pupelės pomidorų padaže (0,400 kg) 1
5. Rapsų aliejus (0,920 kg) 1
6. Saldintas sutirštintas pienas (0,397 kg) 1
7. Greito paruošimo avižų košė su džiovintomis uogomis (0,060 kg) 1
8. UAT pienas (1,029 kg) 1
9. Konservuota agurkinė sriuba (0,480 kg) 1

IŠ VISO: 9 vnt. (4,286 kg)

Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) maisto
paketų dalinimo grafikas
Varėnos rajono savivaldybėje

2022 m. balandžio-gegužės mėn.

Nr. Seniūnija Dalinimo punkto adresas Dalinimo laikas Dalinimo data
1. Jakėnų sen. Mokyklos g. 27 8 – 17 val. Balandžio 19-22 d.

Balandžio 25-29 d.

Gegužės 2-6 d.

2. Kaniavos sen. Mokyklos g. 42 8 – 17 val. Balandžio 15 d.

Balandžio 19-22 d.

Balandžio 25-29 d.

3. Marcinkonių sen. Nasvyčio g. 2 8 – 17 val. Balandžio 19-22 d.

Balandžio 25-29 d.

4. Matuizų sen. Kalno g. 8 8 – 12 val. Balandžio 20-22 d.

Balandžio 25-29 d.

5. Merkinės sen. Gardino g. 1 8 – 16 val. Balandžio 20-22 d.

Balandžio 25-29 d.

6. Valkininkų sen. Vilniaus g. 15 8 – 16 val. Balandžio 19-22 d.

Balandžio 25-29 d.

7. Varėnos m. Basanavičiaus g. 40 9 – 16 val. Balandžio 19-22 d.

Balandžio 25-29 d.

Gegužės 2-6 d.

8. Varėnos sen.

(kaimai)

Senosios Varėnos k.

Perlojos k.

Tolkūnų k.

Gudžių k.

Nedzingės k.

Sarapiniškių k.

8 – 17 val. Balandžio 20-22 d.

Balandžio 25-29 d.

Gegužės 2-6 d.

9. Vydenių sen. Vydenių g. 12 8 – 17 val. Balandžio 19-22 d.

Balandžio 25-29 d.


DUOMENYS APIE SUTEIKTĄ PARAMĄ VARĖNOS RAJONE
IŠ EUROPOS PAGALBOS LABIAUSIAI SKURSTANTIEMS ASMENIMS FONDO LĖŠŲ
2022-01-01 – 2022-02-28 LAIKOTARPIU

Eil. Nr. Seniūnija Bendras išdalintų paketų skaičius
1 Jakėnų seniūnija 115
2 Kaniavos seniūnija 136
3 Marcinkonių seniūnija 195
4 Matuizų seniūnija 284
5 Merkinės seniūnija 201
6 Valkininkų seniūnija 152
7 Varėnos sen. (Varėnos miestas) 243
8 Varėnos seniūnija 267
9 Vydenių seniūnija 157
Iš viso: 1750  

 


          Informacija apie  būsto pritaikymą neįgaliesiems

Informuojame, kad nuo š. m. vasario 1 d. pasikeitė gyvenamojo būsto pritaikymo neįgaliesiems tvarka.

Būstas galės būti pritaikomas žmonėms su negalia, turintiems:
•    specialųjį nuolatinės slaugos poreikį ir turintiems judėjimo sutrikimų,
•    judėjimo techninės pagalbos priemonių poreikį,
•    specialųjį nuolatinės slaugos poreikį ar priežiūros (pagalbos) poreikį dėl  psichikos ar proto negalios.

Iš aukščiau nurodytų asmenų  būstas pritaikomas pirmumo teise:

 • asmenims iki 18 metų,
 • asmenims, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis ir kuriems paskirtos dializės procedūros,
 • asmenims, kurie mokosi pagal formaliojo švietimo programas,
 • dirbantiems asmenims.

Būstas galės būti pritaikomas trimis būdais: 
•    būsto pritaikymą organizuos savivaldybė atėjus būsto pritaikymo eilei,
•    asmuo savarankiškai organizuos dalį ar visus būsto pritaikymo darbus,
•    asmeniui bus išmokėta  būsto pritaikymo išlaidų kompensacija, jeigu asmuo nusipirks visiškai pritaikytą ar iš dalies pritaikytą būstą.

Kaip dažnai galima kreiptis dėl būsto pritaikymo?

Tas pats būstas žmogui gali būti pritaikomas kas 10 metų, išskyrus atvejus, kai pasikeičia asmens sveikatos būklė arba ugdymosi poreikiai, ar asmuo įgyja nuosavybes teise priklausantį būstą, jei prieš tai jam pritaikytas būstas buvo ne jo nuosavybė. Tokiais atvejais dėl būsto pritaikymo galima kreiptis į nuolatinės gyvenamosios vietos savivaldybę ir nepraėjus 10 metų terminui.

Kokie keliami reikalavimai pritaikomam būstui?

Būstas nuosavybės teise turi priklausyti neįgaliajam, jo atstovui ar kitam fiziniam asmeniui, ar savivaldybei. Jeigu būstas priklauso ne pačiam neįgaliajam, būtina gauti būsto savininko sutikimą pritaikyti būstą. Nekilnojamasis turtas turi būti registruotas Nekilnojamojo turto registre, neareštuotas, neapribotos būsto savininko daiktinės teisės į būstą (išskyrus hipoteką), tai turi būti nuolatinė ir faktinė dėl būsto pritaikymo besikreipiančio žmogaus gyvenamoji vieta.

Dėl būsto ir gyvenamosios aplinkos pritaikymo prašome kreiptis į Varėnos rajono savivaldybės administracijos  Socialinės paramos skyrių, adresu: Vytauto g. 12, Varėna (7 kab.) ar į savo gyvenamosios vietos seniūniją.

Informacija teikiama tel. (8 310) 31 990

Techninės pagalbos priemonės

Nuo vasario 1 d. pasikeitė regos, klausos, komunikacijos ir sensorikos techninės pagalbos priemonių kompensavimo ir įsigijimo tvarka. Dėl šių priemonių įsigijimo ar išlaidų už jas kompensavimo asmenys turi kreiptis į Techninės pagalbos neįgaliesiems centrą prie SADM Alytaus skyrių, adresu Smėlio g. 10-1, Alytus, tel.: 8 315 21619, 8 607 66802, el. p. alytus @tpnc.lt.

 


Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) maisto
paketų dalinimo grafikas Varėnos rajono savivaldybėje 

2022 m. vasario-kovo mėn.

Nr. Seniūnija Dalinimo punkto adresas Dalinimo laikas Dalinimo data
1. Jakėnų sen. Mokyklos g. 27 8.00 – 17.00 val. 2022-02-28 –

2022-03-14

2. Kaniavos sen. Mokyklos g. 42 8.00 – 17.00 val. 2022-02-28 –

2022-03-14

3. Marcinkonių sen. Nasvyčio g. 2 8.00 – 17.00 val. 2022-03-01 –

2022-03-14

4. Matuizų sen. Kalno g. 8 8.00 – 12.00 val. 2022-03-01 –

2022-03-14

5. Merkinės sen. Gardino g. 1 9.00 – 15.00 val. 2022-03-01 –

2022-03-14

6. Valkininkų sen. Vilniaus g. 15 8.00 – 16.00 val. 2022-02-28 –

2022-03-14

7. Varėnos m. Basanavičiaus g. 40 9.00 – 16.00 val. 2022-03-01 –

2022-03-14

8. Varėnos sen.

(kaimai)

Senosios Varėnos k.

Perlojos k.

Tolkūnų k.

Gudžių k.

Nedzingės k.

Sarapiniškių k.

8.00 – 17.00 val. 2022-03-01 –

2022-03-14

9. Vydenių sen. Vydenių g. 12 8.00 – 17.00 val. 2022-02-28 –

2022-03-14

Vienam asmeniui skirtas EPLSAF paramos produktų
kiekis 2022 metų vasario – kovo mėnesį

Eil. Nr. Produkto pavadinimas Kiekis

(vnt.)

1. Konservai (kiaulienos) (0,400 kg) 1
2. Konservai (vištienos) (0,400 kg) 1
3. Ryžių kruopos (0,500 kg) 1
4. Konservuoti žalieji žirneliai (0,400 kg) 1
5. Pirmos rūšies kvietiniai miltai (1,000 kg) 1
6. Makaronai (0,500 kg) 1
7. Greito paruošimo avižų košė su džiovintais vaisiais (0,060 kg) 1
8. Baltasis cukrus (1,000 kg) 1
9. Konservuota šiupininė sriuba (0,480 kg) 1
10. Vienkartinės medicininės veido kaukės (pakuotė po 50 vnt., ⁓ 0,300 kg) 1

IŠ VISO: 10 VNT. (5,040 kg)


DUOMENYS APIE SUTEIKTĄ PARAMĄ VARĖNOS RAJONE

IŠ EUROPOS PAGALBOS LABIAUSIAI SKURSTANTIEMS ASMENIMS FONDO LĖŠŲ

2021-11-01 – 2021-12-30 LAIKOTARPIU

 

Eil. Nr. Įstaiga Bendras išdalintų paketų skaičius
1 Jakėnų seniūnija 153
2 Kaniavos seniūnija 228
3 Marcinkonių seniūnija 275
4 Matuizų seniūnija 481
5 Merkinės seniūnija 336
6 Valkininkų seniūnija 198
7 Varėnos m. (maisto paketams) 505
8 Varėnos seniūnija 471
9 Vydenių seniūnija 237
Iš viso: 2884  

 


ĮSTAIGOS, KURIOMS SUTEIKTA TEISĖ TEIKTI AKREDITUOTĄ SOCIALINĘ PRIEŽIŪRĄ VARĖNOS RAJONE

Nuo 2022 m. sausio 1 d. gali būti teikiamos tik akredituotos socialinės priežiūros paslaugos. Įstaigai teisė teikti akredituotą socialinę priežiūrą suteikiama 3 metams nuo sprendimo teikti akredituotą socialinę priežiūrą priėmimo dienos.

Įstaigos, kurioms suteikta teisė teikti akredituotą socialinę priežiūrą Varėnos rajone:

Eil. Nr. Įstaigos kontaktai Socialinės priežiūros

paslauga

Paslaugos gavėjų grupės Paslaugos teikimo vietos adresas ir kontaktai
1. Socialinių paslaugų centras, įstaigos kodas 301792843, M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna 1. Pagalba į namus

2. Socialinių įgūdžių ugdymas, palaikymas ir (ar) atkūrimas

3. Laikinas apnakvindinimas

4. Intensyvi krizių įveikimo pagalba

5. Psichosocialinė pagalba

6. Laikinas atokvėpis

7. Pagalba globėjams (rūpintojams) budintiems globotojams, įtėviams ir šeimynų dalyviams ar besirengiantiems jais tapti

– Suaugusiems asmenims su negalia ir jų šeimoms;

– senyvo amžiaus asmenims ir jų šeimoms;

– socialinę riziką patiriančioms šeimoms;

– vaikams su negalia ir jų šeimoms;

– kitiems asmenims ir jų šeimoms (laikinai dėl ligos ar kitų priežasčių savarankiškumo netekusiems asmenims).

Socialinę riziką patiriantiems vaikams ir jų šeimoms;

– vaikams su negalią ir jų šeimoms;

-suaugusiems asmenims su negalia ir jų šeimoms;

– socialinę riziką patiriantiems suaugusiems asmenims ir jų šeimoms;

– socialinę riziką patiriančioms šeimoms.

– Socialinę riziką patiriantiems suaugusiems asmenims;

– senyvo amžiaus asmenims;

– smurtautojams;

– iš pataisos įstaigų paleistiems asmenims, nuo kurių paleidimo iš pataisos įstaigos dienos praėjo ne daugiau nei 12 mėnesių;

– socialinę riziką patiriančioms šeimoms.

– Vaikams, kuriems pagal Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą nustatyta laikinoji priežiūra, kitiems tos šeimos vaikams kartu su jų atstovais (atstovu) pagal įstatymą;

– socialinę riziką patiriantiems vaikams ir jų šeimoms;

– socialinę riziką patiriantiems suaugusiems asmenims;

– socialinę riziką patiriančioms šeimoms;

– smurtautojams;

– iš pataisos įstaigų paleistiems asmenims, nuo kurių paleidimo iš pataisos įstaigos dienos praėjo ne daugiau nei 12 mėnesių;

– kitiems asmenims (pvz. smurtą patyrusiems asmenims, jų vaikams ir kt.).

– Vaikams su negalia ir jų šeimoms;

– vaikams, kuriems pagal Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą nustatyta laikinoji priežiūra, kitiems tos šeimos vaikams kartu su jų atstovais (atstovu) pagal įstatymą;

– suaugusiems asmenims su negalia ir jų šeimoms, artimiesiems;

– senyvo amžiaus asmenims ir jų šeimoms, artimiesiems;

– krizinėje situacijoje (skyrybos, darbo praradimas, artimojo netektis ir kt.) esančioms šeimoms ir jų nariams;

– socialinę riziką patyrusiems ar patiriantiems vaikams ir jų šeimoms;

– socialinę riziką patyrusiems ar patiriantiems suaugusiems asmenims ir jų šeimoms;

– smurtautojams;

– kitiems asmenims ir jų šeimoms.

– Socialinę riziką patiriantys suaugę asmenys;

-senyvo amžiaus asmenys;

– smurtautojai;

– iš pataisų įstaigų paleisti asmenys, nuo kurių paleidimo iš pataisos įstaigos dienos praėjo ne daugiau nei 12 mėn.;

– socialinę riziką patiriančios šeimos.

– Vaikus globojantiems (rūpinantiems), prižiūrintiems ar įvaikinusiems asmenims;

– asmenims, besirengiantiems tapti globėjais (rūpintojais), budinčiais globotojais, įtėviais ar šeimynų dalyviais.

Asmens namuose

Tel. 8 608 04 183

El. p. inga.mikalauskiene@varenosspc.lt

Gedimino g. 6A, Varėna

Tel. 8 608 04363

El. p. gintare.tubiniene@varenosspc.lt

M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna

Tel. 8 616 36231

El. p. ramune.pileliene@varenosspc.lt

M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna

Tel. 8 616 36231

El. p. ramune.pileliene@varenosspc.lt

M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna, gali būti teikiama ir asmens namuose.

Tel. 8 636 77667

El. p. rita.petrusiniene@varenosspc.lt

Tel. 8 616 36231

El. p. ramune.pileliene@varenosspc.lt

Tel. 3 310 51080

El. p. vaida.markeviciene@varenosspc.lt

2. Labdaros paramos fondas SOS vaikų kaimas, įstaigos kodas 192014985, Ozo g. 37, Vilnius Socialinių įgūdžių ugdymas, palaikymas ir (ar) atkūrimas – Socialinę riziką patiriantiems vaikams ir jų šeimoms;

– socialinę riziką patiriantiems suaugusiems asmenims ir jų šeimoms;

– socialinę riziką patiriančioms šeimoms.

Aušros g. 15, Varėna

Tel. +37052705091

El. p.info@sos-org.lt

3. Varėnos r. visuomeninė organizacija „Ištieskime ranką vaikui“, įstaigos kodas 184849327, Z. Voronecko g. 1-36, 65163, Varėna Psichosocialinė pagalba – Vaikams su negalia ir jų šeimoms;

– vaikams, kuriems pagal LR vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą nustatyta laikinoji priežiūra, kitiems tos šeimos vaikams kartu su jų atstovais pagal įstatymą;

– suaugusiems asmenims su negalia ir jų šeimoms, artimiesiems;

– senyvo amžiaus asmenims ir jų šeimoms, artimiesiems;

– krizinėje situacijoje (skyrybos, darbo praradimas, artimojo netektis ir kt. ) esančioms šeimoms ir jų nariams;

– socialinę riziką patyrusiems ar patiriantiems vaikams ir jų šeimoms

– socialinę riziką patyrusiems ar patiriantiems suaugusiems asmenims ir jų šeimoms;

– smurtautojams;

– kitiems asmenims ir jų šeimoms.

Z. Voronecko g. 2, Varėna

Tel. 8 612 26 912

El. p. astutezmuidinaviciene@gmail.com

4. VšĮ „Nuoširdus rūpestis“, įstaigos kodas 305680464, Perkūnkiemio g. 13, 12114 Vilnius Pagalba į namus – Suaugusiems asmenims su negalia ir jų šeimoms;

– senyvo amžiaus asmenims ir jų šeimoms;

– socialinę riziką patiriančioms šeimoms;

– vaikams su negalia ir jų šeimoms;

– kitiems asmenims ir jų šeimoms (laikinai dėl ligos ar kitų priežasčių savarankiškumo netekusiems asmenims).

Asmens namuose

Tel. +37063987825

El. p. info@nuosirdusrupestis.lt

5. VšĮ „Nacionalinis socialinės integracijos institutas“, įstaigos kodas 302326599 Pagalba į namus – Suaugusiems asmenims su negalia ir jų šeimoms;

– senyvo amžiaus asmenims ir jų šeimoms.

Asmens namuose

Tel. +37067064822

El. p. senjoro@zmogui.lt


Kompensacija už būsto šildymą 2022 metais

Socialinės paramos skyrius informuoja, kad Būsto šildymo išlaidų kompensacija gyventojams teikiama nepriklausomai nuo šildymo būdo, t. y. nėra skirtumo, ar būstas šildomas centralizuotai, ar kitos rūšies kuru (malkomis, anglimi, dujomis ar pan.).
Nuo 2022 m. sausio 1 d. dvigubėja valstybės remiamų pajamų (VRP) dydis, taikomas būsto šildymo išlaidų kompensacijai apskaičiuoti. Nepasiturintiems gyventojams bus kompensuojama mokesčio už būsto šildymą dalis, viršijanti 10 proc. skirtumo tarp šeimos ar vieno gyvenančio asmens pajamų ir 2 VRP dydžių (2022 m. – 258 Eur) kiekvienam šeimos nariui arba 3 VRP dydžių (2022 m. – 387 Eur) vienam gyvenančiam asmeniui.

Kompensacijai apskaičiuoti taikomas naudingojo būsto ploto normatyvas:

– kai būste gyvenamąją vietą deklaruoja vienas gyvenantis asmuo – 50 m2;
– kai būste gyvenamąją vietą deklaruoja šeima: pirmam šeimos nariui – 38 m2, antram – 12 m2, trečiam ir kiekvienam paskesniam – 10 m2.

Sužinoti ar priklauso būsto šildymo išlaidų kompensacija galima pasinaudojant Būsto šildymo išlaidų kompensacijos skaičiuokle, esančia www.spis.lt.
Primename, kad karantino ir ekstremalios situacijos metu be 6 mėnesius po jų atšaukimo nepasiturintiems gyventojams kreipiantis dėl piniginės socialinės paramos (t. y. socialinės pašalpos ir būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijų) jų turimas turtas nevertinimas.
Dėl būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijų skyrimo Varėnos rajono kaimo vietovės gyventojai gali kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos seniūniją, o Varėnos miesto gyventojai į Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių, taip pat elektroniniu būdu www.spis.lt.
Socialinės paramos skyrius


Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) maisto paketų dalinimo grafikas

Varėnos rajono savivaldybėje
2021 m. Gruodis

Nr. Seniūnija Dalinimo punkto adresas Dalinimo laikas Dalinimo data
1. Jakėnų sen. Mokyklos g. 27 8.00 – 17.00 val. 2021-12-13 – 2021-12-27
2. Kaniavos sen. Mokyklos g. 42 Panočių k. 8.00 – 17.00 val. 2021-12-13 – 2021-12-27
3. Marcinkonių sen. Nasvyčio g. 2 8.00 – 17.00 val 2021-12-13 – 2021-12-20
4. Matuizų sen. Kalno g. 8 8.00 – 12.00 val. 2021-12-14 – 2021-12-24
5. Merkinės sen. Gardino g. 1 9.00 – 15.00 val. 2021-12-15 – 2021-12-27
6. Valkininkų sen. Vilniaus g. 15 8.00 – 16.00 val. 2021-12-13 – 2021-12-22
7. Varėnos m. Basanavičiaus g. 40 Varėna 9.00 – 16.00 val. 2021-12-15 – 2021-12-27
8. Varėnos sen.

(kaimai)

Senosios Varėnos k.

Perlojos k.

Tolkūnų k.

Gudžių k.

Nedzingės k.

Sarapiniškių k.

8.00 – 17.00 val. 2021-12-15 – 2021-12-27
9. Vydenių sen. Vydenių g. 12 8.00 – 17.00 val. 2021-12-14 – 2021-12-27

VIENAM ASMENIUI SKIRTAS EPLSAF PARAMOS PRODUKTŲ KIEKIS
2021 METŲ LAPKRIČIO-GRUODŽIO MĖNESĮ

Eil. Nr. Produkto pavadinimas Kiekis (vnt.)
1. Avižiniai sausainiai su šokolado gabaliukais (0,185 kg) 1
2. Greito paruošimo avižų košė su džiovintomis uogomis (0,060 kg) 1
3. Grikių kruopos (0,500 kg) 1
4. Keptos pupelės pomidorų padaže (0,400 kg) 1
5. Konservai (kiaulienos) (0,400 kg) 1
6. Konservai (vištienos) (0,400 kg) 1
7. Konservuota raugintų agurkų sriuba (0,480 kg) 1
8. Miltų mišinys blynams (0,500 kg) 1
9. Rapsų aliejus (0,915 kg) 1
10. Razinų ir riešutų mišinys (0,300 kg) 1
11. Dantų pasta (0,097 kg) 1
12. Dantų šepetėlis (0,019 kg) 1
13. Muilas (0,090 kg) 1
14. Skalbiklis (1,100 kg) 1
15. Šampūnas (0,282 kg) 1

 IŠ VISO: 15 vnt. (5,728 kg)

DUOMENYS APIE SUTEIKTĄ PARAMĄ VARĖNOS RAJONE
IŠ EUROPOS PAGALBOS LABIAUSIAI SKURSTANTIEMS ASMENIMS FONDO LĖŠŲ
2021-09-01 – 2021-10-31 LAIKOTARPIU

Eil. Nr. Įstaiga Bendras išdalintų paketų skaičius
1 Jakėnų seniūnija 153
2 Kaniavos seniūnija 223
3 Marcinkonių seniūnija 268
4 Matuizų seniūnija 477
5 Merkinės seniūnija 329
6 Valkininkų seniūnija 197
7 Varėnos m. (maisto paketams) 497
8 Varėnos seniūnija 459
9 Vydenių seniūnija 229
Iš viso: 2832  

 


Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2021-12-10 įsakymu Nr. DV-1189 patvirtintas sprendimas dėl lėšų paskirstymo socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems teikimo bendruomenėje projektams 2022 metais finansuoti

(2021-12-13)

Finansuotini projektai:

Eil.

Nr.

Pareiškėjas Juridinio asmens

kodas

Projekto

pavadinimas

Surinktų

balų vidurkis

Prašoma

suma, Eur

Skiriama suma, Eur
1. Varėnos rajono neįgaliųjų draugija 193285861 2022 m. socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems projektas 36,5 17 000,00 15 660,00
2. Viešoji įstaiga LASS pietvakarių centras 134985856 Regėjimo negalia – ne kliūtis pilnaverčiam gyvenimui 39 17 000,00 14 000,00
3. Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos  bendrija „Viltis“ Varėnos padalinys 191687224 Socialinių-kultūrinių paslaugų teikimas, mažinant socialinę atskirtį bendruomenėje 35 17 000,00 12 776,00

Atmestas projektas – pareiškėjo UAB „Jarinta“ (juridinis asmens kodas 303430469) projektas „Socialinės reabilitacijos paslaugos neįgaliesiems“ prašoma suma – 16 885,30 Eur.
Socialinės paramos skyriaus informacija


Informacija apie globos (rūpybos) išmokas 2022 m.

                        Nuo 2022 m. sausio 1 d. didės globos (rūpybos) išmoka šeimoje, šeimynoje, globos centre ar vaikų globos institucijoje globojamiems (rūpinamiems) vaikams ir besimokantiems ar studijuojantiems buvusiems globotiniams.

Globos (rūpybos) išmokos dydis ne tik didės, bet ir bus diferencijuotas pagal vaiko amžių ir poreikius:
•    vaikams iki 6 metų skiriant 218 eurų;
•    vaikams nuo 6 iki 12 metų – 252 eurus;
•    vaikams nuo 12 iki 18 metų ir tiems, kuriems nustatytas neįgalumo lygis – 273 eurus;
•    buvusiems globotiniams iki 24 metų, kurie mokosi ar studijuoja, – 273 eurus.

Dėl padidėjusios globos (rūpybos) išmokos gavėjams kreiptis niekur nereikia, išmokos dydis bus pakeistas automatiškai.

Nuo 2022 metų išmoką besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai gaus kūdikio susilaukę vaiko tėvai, kurie mokosi mokykloje pagal bendrojo ugdymo programą. Iki šiol šią išmoką turėjo teisę gauti vaikų tėvai, kurie mokosi pagal formaliojo profesinio mokymo programą ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą, doktorantūroje ar rezidentūroje.
                      Pratęsiamas globos (rūpybos) išmokos tikslinio priedo mokėjimas buvusiam globėjui (rūpintojui), kai, pasibaigus vaikų globai (rūpybai) dėl pilnametystės, emancipacijos ar santuokos, buvęs globotinis lieka gyventi pas buvusį globėją ir yra jo išlaikomas, kol mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau, iki jam sukaks 23 metai.
Lietuvos Respublikos Seimui siūloma pritarti, jog nuo 2022 m. sausio 1 d. įsigaliotų naujas išmokos įvaikinus vaiką teisinis reguliavimas. Įvaikinę vaiką, įtėviai galės pasirinkti, ar išeiti vaiko priežiūros atostogų ir, turint motinystės socialinio draudimo stažą, gauti vaiko priežiūros išmoką iš „Sodros“, ar gauti išmoką įvaikinus vaiką pagal Išmokų vaikams įstatymą, kurios dydis nuo 2022 m. sausio 1 d. sieks 336 eurus.

Informacija teikiama tel. 8 310 31989
Socialinės paramos skyriaus informacija


Teikiama asmeninė pagalba

Asmeninio asistento pagalba žmonėms su negalia padeda užtikrinti didesnes galimybes dirbti ir savarankiškai gyventi bendruomenėje. Šią paslaugą gali gauti visi neįgalieji, kuriems nustatytas neįgalumo lygis arba 55 procentų ir mažesnis darbingumo lygis, arba specialiųjų poreikių lygis, neatsižvelgiant į amžių, negalios sunkumą ar jos pobūdį.

Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tikslas – atsižvelgiant į individualius asmens poreikius, suteikti jam individualią pagalbą namuose ir viešojoje aplinkoje (palydint ir komunikuojant), kuri padėtų jam gyventi savarankiškai ir veikti visose gyvenimo srityse.

Prioritetą gauti asmeninę pagalbą turi asmenys, kurie:

– mokosi pagal formaliojo švietimo programas;

– dirba arba ieško darbo, naudodamiesi Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ar kitų organizacijų teikiamomis pagalbos įsidarbinant paslaugomis;

– gyvena vieni.

Asmuo, pageidaujantis gauti asmeninę pagalbą, ar jo tėvai, įtėviai ar globėjai (rūpintojai), ar vaikai (įvaikiai), ar asmens įgaliotas atstovas turi kreiptis į Varėnos rajono savivaldybės administracijos seniūniją (pagal deklaruotą gyvenamąją vietą).

Kokius dokumentus pateikti?

Asmuo, pageidaujantis gauti asmeninę pagalbą, ar jo tėvai, įtėviai ar globėjai (rūpintojai), ar vaikai (įvaikiai), ar asmens įgaliotas atstovas pateikia:

 1. Nustatytos formos prašymą-paraišką dėl asmeninės pagalbos.
 2. Asmens negalią patvirtinantį dokumentą ar jo kopiją: Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išduotą Neįgaliojo pažymėjimą ar Neįgalumo lygio pažymą, ar Darbingumo lygio pažymą, ar Specialiųjų poreikių lygio pažymą.
 3. Dokumentus, pažymas arba jų kopijas, patvirtinančius asmens gaunamas pajamas (netaikoma, jei asmuo ar asmens atstovas prašyme-paraiškoje pažymi, kad sutinka apmokėti visą sumą, lygią asmeniui savivaldybės vykdomosios institucijos nustatytam mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžiui).
 4. Dokumentus, patvirtinančius asmens atstovavimo pagrindą, ar jų kopijas (pavyzdžiui, gimimo liudijimą, teismo sprendimą (nutartį), įgaliojimą, asmens ar asmens atstovo raštišką sutikimą, kad asmeninės pagalbos gavimo klausimais asmeniui gali atstovauti kitas asmuo (nurodomas atstovaujamo ir atstovaujančio asmens vardas, pavardė, gimimo data) ir pan.) (taikoma, jei kreipiasi asmens atstovas).

Asmuo, pageidaujantis gauti asmeninę pagalbą, ar asmens atstovas 2–4 punktuose nurodytus dokumentus ir (ar) kitą informaciją pateikia tik tokiu atveju, jei šių dokumentų ir (ar) informacijos savivaldybės administracija neturi ar jos neįmanoma gauti iš valstybės ar žinybinių registrų bei valstybės informacinių sistemų ar jų savivaldybės administracija pagal prašymą ir (ar) duomenų teikimo sutartis negauna iš valstybės ir (ar) savivaldybės institucijų, įstaigų, įmonių ir organizacijų.

Kokią pagalbą gali teikti asmeninis asistentas?

– teikti asmeniui pagalbą namuose ir viešojoje aplinkoje, skatindamas jo savarankiškumą, būtiną kasdieniame gyvenime;

– teikti asmeniui individualią diskretišką pagalbą, susijusią su asmens higiena (padėti apsirengti, nusiprausti, nusimaudyti, pasinaudoti tualetu ir kt.);

– lydėti asmenį į sveikatos priežiūros ir (ar) kitas valstybės ir (ar) savivaldybės institucijas, įstaigas, organizacijas, užimtumo įstaigas, darbą, laisvalaikio praleidimo vietą ir kt., teikti pagalbą judant įvairiais paviršiais ir kt.;

– teikti pagalbą asmeniui maitinimosi procese (paruošti stalo įrankius, padėti juos pakelti ir palaikyti valgymo metu ir kt.);

– teikti asmeniui individualią pagalbą, padedančią adekvačiai reaguoti į jį supančią aplinką, užmegzti ir palaikyti su ja socialinius santykius (bendrauti, kalbėti, orientuotis laike ir aplinkoje, laikytis dienos režimo, ugdytis savivoką, gebėjimą disponuoti finansiniais ištekliais, tinkamai vartoti vaistus, būti socialiai aktyviam, organizuoti poilsį, laisvalaikį ir kt.).

Kokios pagalbos neteikia asmeninis asistentas?

Asmeninis asistentas neteikia pagalbos, susijusios su mokymo, sveikatos priežiūros ar nepilnamečio asmens priežiūros procesu (pavyzdžiui, neatlieka už asmenį buities ir namų ruošos darbų, nevykdo slaugytojo ar slaugytojo padėjėjo, pagalbos priimant kasdienius sprendimus, mokytojo padėjėjo funkcijų ir kt.).

Asmeninės pagalbos asmeniui poreikis nustatomas vieniems metams nuo sprendimo priėmimo dienos.

Asmuo, turintis teisę gauti asmeninę pagalbą, turi teisę tuo pat metu gauti ir socialinės priežiūros paslaugas arba dienos socialinę globą.

Asmens mokėjimo už asmeninę pagalbą dydis nustatomas pinigine išraiška.

Asmens mokėjimo už asmeninę pagalbą dydis negali būti didesnis negu 20 procentų asmens pajamų.

Asmeniui, kurio pajamos yra mažesnės negu 2 valstybės remiamų pajamų dydžiai (256 eurai), asmeninė pagalba teikiama nemokamai.

Asmeninės pagalbos teikėjas yra Varėnos socialinių paslaugų centras.

Kviečiame Varėnos rajono savivaldybės gyventojus, kuriems reikalinga Asmeninė pagalba, teikti prašymus.

Reglamentuojantys teisės aktai

 1. Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymas;
 2. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2021-07-01 įsakymas Nr. A1-478 „Dėl Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo 25¹ straipsnio įgyvendinimo“;
 3. Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2021-11-08 įsakymas Nr. DV-1056 ,,Dėl asmeninės pagalbos teikimo organizavimo ir mokėjimo už asmeninę pagalbą Varėnos rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“ .

EUROPOS PAGALBOS LABIAUSIAI SKURSTANTIEMS ASMENIMS FONDO PARAMA

Socialinės paramos skyrius primena, kad Varėnos rajono gyventojai gali teikti prašymus dėl Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims paramos maisto produktais ir higienos prekėmis 2022 metams.

Prašymai priimami nuo 2021 m. gruodžio 1 d.

Parama skiriama Varėnos rajone gyvenantiems asmenims, kai vieno gyvenančio asmens ar bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam šeimos nariui neviršija 1,5 valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydžio (192,0 Eur).

Vadovaujantis Paramos maisto produktais teikimo Varėnos rajono savivaldybės gyventojams iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo tvarkos aprašu patvirtintu Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2018-01-17 įsakymu Nr. DV-54 „Dėl Paramos maisto produktais teikimo Varėnos rajono savivaldybės gyventojams iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo tvarkos aprašo patvirtinimo“, Išimties tvarka Parama skiriama, kai bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam nariui (vienam gyvenančiam asmeniui) viršija 1,5 VRP (192,00Eur) dydį, bet neviršija 2,2 VRP (281,60 Eur) dydžių per mėnesį, kai:

 • kai bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo augina tris ir daugiau vaikų;
 • kai bendrai gyvenantys asmenys (ar bent vienas iš jų) arba vienas gyvenantis asmuo yra neįgalūs;
 • asmeniui, vienam auginančiam vaiką (-us), kai kitas iš tėvų – miręs;
  ligos atveju;
 • skurdo, nedarbo atvejais;
 • kitais atvejais, įtakojančiais asmens (šeimos) materialinę padėtį (gaisro, stichinių nelaimių ir kt.).

Prašymus dėl paramos Varėnos miesto gyventojai gali pateikti Socialinės paramos skyriuje, tel. registracijai 8 310 53 627

Seniūnijų gyventojai prašymus teikia pagal gyvenamąją vietą seniūnijose.

Kreipdamasis dėl paramos, pareiškėjas turi pateikti:

 • prašymą (pildomas vietoje);
 • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
 • dokumentus apie gautas pajamas per paskutinius 3 mėnesius iki kreipimosi.

Socialinės paramos skyriaus informacija


Skelbiamas konkursas Nevyriausybinių organizacijų, religinių bendruomenių ir bendrijų, teikiančių socialines paslaugas, veiklos projektams remti 2022 metais iš savivaldybės biudžeto

                      Konkurso tikslas – plėtoti įvairias socialinių paslaugų teikimo formas, kurti socialinių paslaugų tinklą savivaldybės teritorijoje; skatinti nevyriausybines organizacijas dalyvauti socialinių paslaugų teikimo procese; materialiai remti nevyriausybines organizacijas, kurios teikia socialines paslaugas.
Projektų paraiškas gali teikti:

 1. bendruomeninės organizacijos, kaip jas apibrėžia Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymas ir Lietuvos Respublikos bendruomeninių organizacijų plėtros įstatymas;
 2. nevyriausybinės organizacijos, kaip jas apibrėžia Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymas;
 3. religinės bendruomenės ir bendrijos, kaip jas apibrėžia Lietuvos Respublikos religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymas;
  Konkurse gali dalyvauti aukščiau įvardintos organizacijos ir kurių viena iš pagrindinių sričių yra socialinių paslaugų bendruomenėje teikimas.
  Finansuojamos veiklos :
  -socialinių paslaugų teikimas, kurios yra išvardintos Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įsakymu patvirtintame Socialinių paslaugų kataloge;
  -neįgaliųjų reabilitacija;
  -neįgaliųjų ugdymas;
  -socialinis darbas su socialiai pažeidžiamomis šeimomis, auginančiomis vaikus;
  -savitarpio pagalba ir palaikymas krizinėse situacijose;
  -socialinės atskirties mažinimas;
  -kita veikla susijusi su socialinių paslaugų teikimu.

Pateikiami dokumentai:

– projekto paraiška (1priedas) pasirašyta vadovo arba jo įgalioto asmens, turinčio teisę veikti pareiškėjo vardu, nurodant vardą, pavardę bei pareigas, bei patvirtinta antspaudu, jei pareiškėjas privalo turėti antspaudą;
– teikiančios organizacijos registracijos pažymėjimo kopija, jos veiklos nuostatų kopija arba veiklos nuostatų punkto, kuriame nurodyta veiklos sritis – socialinių paslaugų (socialinės paramos) teikimas;
– religinės bendruomenės ir bendrijos, neturinčios savo statuto ar įstatų, turi pateikti savo kompetentingos vadovybės raštą, patvirtinantį, kad ši religinė bendruomenė pagal religinės bendrijos kanonus ar statutus turi teisę teikti atitinkamas paslaugas;
– religinės bendruomenės ir bendrijos gali pateikti kanonų teisės kodekso ištrauką, kurioje būtų nurodyta, kad jos gali teikti atitinkamas paslaugas;

 Projekto paraiškos rengiamos ir teikiamos vadovaujantis Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. lapkričio 16 d. įsakymu Nr. DV – 965 „Dėl Nevyriausybinių organizacijų, religinių bendruomenių ir bendrijų, teikiančių socialines paslaugas, veiklos projektų rėmimo“.
Projektų paraiškos priimamos nuo 2021 m. lapkričio 29 d. iki 2021 metų gruodžio 31 d. 15.45 val. Paraiška gali būti pateikiama, vienu elektroniniu laišku adresu: rupyba@varena.lt, paštu, per pašto kurjerį arba pristatomi adresu Vytauto g. 12, 65184 Varėna.

Informaciją teikia Varėnos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Vesta Čaplikaitė, telefonu (8 310) 318 02, el. p. vesta.caplikaite@varena.lt, darbo dienomis nuo 8 val. 00 min. iki 17 val. 00 min. (penktadieniais – iki 15 val. 45 min.), jai nesant konsultuoja vyriausioji specialistė Vilma Naujūnienė, tel. (8 310) 319 90, el. p. vilma.naujuniene@varena.lt.

Varėnos rajono savivaldybės 2022 metų Nevyriausybinių organizacijų, religinių bendruomenių ir bendrijų, teikiančių socialines paslaugas, veiklos projektams remti iš savivaldybės biudžeto planuojama skirti apie 20 000 Eur.

PRIDEDAMA:

 1. Nevyriausybinių organizacijų, religinių bendruomenių ir bendrijų, teikiančių socialines paslaugas, veiklos projektų rėmimo tvarkos aprašas;
 2. Projekto paraiška (1 priedas).

Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Socialinės paramos skyrius


Organizuojamas Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2022 metų projektų vertinimo  II-asis komisijos posėdis
(2021-11-29)

Vadovaujantis Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų vertinimo ir atrankos komisijos darbo organizavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2021 m. spalio 28 d. įsakymu Nr. V-93 „Dėl Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų vertinimo ir atrankos komisijos darbo organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 10.2 punktu, informuojame, kad 2021 m. gruodžio 1 d. Varėnos socialinių paslaugų centre 14.00 val. vyks Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems teikimo bendruomenėje 2022 metų projektų vertinimo komisijos posėdis.
Posėdžio darbotvarkė:

 1. Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems teikimo bendruomenėje 2022 metų projektų vertinimo rezultatų pristatymas ir aptarimas.
 2. Projektams finansuoti skirtų lėšų paskirstymas.

Komisijos sekretorė – Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė – Vesta Čaplikaitė, tel. 8 310 318 02, el. p. vesta.caplikaite@varena.lt


Organizuojamas Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2022 metų projektų vertinimo komisijos posėdis
(2021-11-15)

Vadovaujantis Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų vertinimo ir atrankos komisijos darbo organizavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2021 m. spalio 28 d. įsakymu Nr. V-93 „Dėl Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų vertinimo ir atrankos komisijos darbo organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 10.2 punktu, informuojame, kad 2021 m. lapkričio 18 d. Varėnos socialinių paslaugų centre 10.00 val. vyks Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems teikimo bendruomenėje 2022 metų projektų vertinimo komisijos posėdis.

Posėdžio darbotvarkė:

 1. Konfidencialumo pasižadėjimų ir nešališkumo deklaracijų pasirašymas.
 2. Supažindinimas su konkursui pateiktomis projektų paraiškomis.
 3. Supažindinimas su projektų atitikties formaliesiems kriterijams suvestine.
 4. Supažindinimas su projektų vertinimo kriterijais.
 5. Supažindinimas su projekto vertinimo anketa.
 6. Konkursui pateiktų projektų paraiškų pasidalijimas vertinimui tarp komisijos narių.
 7. Projektų vertinimo anketų pateikimo terminų aptarimas.

Komisijos sekretorė – Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė – Vesta Čaplikaitė, tel. 8 310 318 02, el. p. vesta.caplikaite@varena.lt


Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems teikimo bendruomenėje 2022 m. finansavimui gauti paraiškas pateikė:
1. Varėnos rajono neįgaliųjų draugija, juridinio asmens kodas 193285861, paraiška gauta 2021-10-27, jai suteiktas Nr. PGD-6127(20.54)
2. VšĮ LASS pietvakarių centras, juridinio asmens kodas 134984856, paraiška gauta 2021-11-04, jai suteiktas Nr. PGD-6256(20.54)
3. Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Varėnos padalinys, juridinio asmens kodas 191687224, jai suteiktas Nr. PGD-6277(20.54)
4. UAB „Jarinta“, juridinio asmens kodas 303430469, paraiška gauta 2021-11-05, užregistruota 2021-11-08, jai suteiktas Nr. PGD-6285(20.54)


Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) maisto paketų dalinimo grafikas
Varėnos rajono savivaldybėje
2021 m. Spalis

Nr. Seniūnija Dalinimo punkto adresas Dalinimo laikas Dalinimo data
1. Jakėnų sen. Mokyklos g. 27 8.00–17.00 2021-10-25
2. Kaniavos sen. Mokyklos g. 42, Panočių k. 8.00–17.00 2021-10-22
3. Marcinkonių sen. Nasvyčio g. 2 8.00–17.00 2021-10-25
4. Matuizų sen. Kalno g. 8 8.00–12.00 2021-10-25
5. Merkinės sen. Gardino g. 1 8.00–17.00 2021-10-26
6. Valkininkų sen. Vilniaus g. 15 8.00–17.00 2021-10-25
7. Varėnos m. Basanavičiaus g. 40, Varėna 8.00–17.00 2021-10-25
8. Varėnos sen.

(kaimai)

Senosios Varėnos k.

Perlojos k.

Tolkūnų k.

Gudžių k.

Nedzingės k.

Sarapiniškių k.

8.00–17.00 2021-10-25
9. Vydenių sen. Vydenių g. 12 8.00–17.00 2021-10-26


Vienam asmeniui skirtas EPLSAF paramos produktų kiekis 2021 metų spalio mėnesį
 

Eil. Nr. Produkto pavadinimas Kiekis

(vnt.)

1. Baltas cukrus (1,000 kg) 1
2. Greito Paruošimo avižų košė su džiovintais vaisiais (0,065 kg) 1
3. Konservai (kiaulienos) (0,400 kg) 1
4. Konservai (vištienos) (0,400 kg) 1
5. Konservuota šiupininė sriuba (0,480 kg) 1
6. Konservuoti žalieji žirneliai (0,690 kg) 1
7. Makaronai (0,500 kg) 1
8. Pirmos rūšies kvietiniai miltai (1,000 kg) 1
9. Ryžių kruopos (0,500 kg) 1
10. Saldintas sutirštintas pienas (0,397 kg) 1
11. UAT pienas (2-2,5 proc. (1,029 kg) 1

 IŠ VISO: 11 VNT. (6,461 KG)


KODĖL VERTA SKIEPYTIS? Padėkime 75 metų ir vyresniems senjorams apsispręsti

Nuo šių metų rugsėjo 1 d. iki lapkričio 30 d. 75 metų ir vyresniems žmonėms, pasiskiepijusiems nuo COVID-19 dviem vakcinos dozėmis, arba iki ateinančių metų kovo 31 d. – sustiprinančiąją trečiąja vakcinos doze, bus mokamos 100 eurų dydžio vienkartinės išmokos.

Korona Stop Skrajute A5 3mm Uzlaidos10241024 1


Socialinė parama: kas man priklauso?

Informaciją apie socialinės paramos rūšis ir socialines paslaugas skirtingais gyvenimo atvejais galima rasti: www.kasmanpriklauso.lt

Parama


Skelbiamas konkursas 2022 metų Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems teikimo bendruomenėje projektams finansuoti

Varėnos rajono savivaldybės administracija skelbia konkursą socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems teikimo bendruomenėje projektams finansuoti 2022 metais iš valstybės ir savivaldybės biudžeto.
          Konkurso tikslas – įtraukiant į organizacinius projektų vertinimo, finansavimo bei administravimo procesus savivaldybių administracijas ir siekiant skatinti  neįgaliųjų socialinės integracijos srityje veikiančias nevyriausybines organizacijas teikti neįgaliesiems reikalingas socialinės reabilitacijos paslaugas, kurios atkurtų ir (ar) palaikytų neįgaliųjų socialinius, savarankiško gyvenimo įgūdžius, didintų jų užimtumą, galimybes savarankiškai dalyvauti bendruomenės gyvenime ir darbo rinkoje, atrinkti ir finansuoti projektus, skirtus socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems teikimui bendruomenėje.
Projektų paraiškos rengiamos ir teikiamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2021 m. rugsėjo 27 d. įsakymu Nr. A1-686 „Dėl Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems teikimo bendruomenėje projektų atrankos konkurso organizavimo 2022 metais nuostatų patvirtinimo“ patvirtintais Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems teikimo bendruomenėje projektų atrankos konkurso organizavimo 2022 metais nuostatais (toliau – Nuostatai).
Varėnos rajono savivaldybės 2022 metų Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams finansuoti numatyta skirti 42 436 Eur. Iš jų: valstybės lėšos – 35 336 Eur. Savivaldybės biudžeto – 7 100 Eur.
Didžiausia vienam projektui galima skirti lėšų suma ne daugiau kaip  17 000 Eur
Mažiausia vienam projektui skirti lėšų suma – 7 000 Eur.

Finansuojamos paslaugos ir jų turinio reikalavimai:

 1. Neįgaliųjų dienos užimtumas. Teikiama ne neįgaliojo namuose ne rečiau kaip 8 kartus per mėnesį ir ne trumpiau kaip 4 valandas per dieną, o neįgaliems vaikams iki 14 metų – ne rečiau kaip 8 kartus per mėnesį ir ne trumpiau kaip 2 valandas per dieną. Paslauga kasdien turi būti suteikiama nemažiau kaip 20 proc. planuojamo šios paslaugos metinio paslaugų gavėjų skaičiaus. Neįgaliųjų dienos užimtumo paslaugą sudaro:

1.1. Neįgaliųjų kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir (ar) palaikymas, ir (ar) atkūrimas.

1.2. Socialinių įgūdžių ugdymas ir (ar) palaikymas, ir (ar) atkūrimas individualiai ir (ar) pagalbos sau grupėse.

1.3. Pažintinių funkcijų formavimas – bendrųjų žinių, gebėjimų, įgūdžių, taikomų praktiškai, suteikimas ar lavinimas.

1.4. Saviraiškos įgūdžių ir meninių gebėjimų lavinimas ir (ar) palaikymas.

1.5. Užimtumas amatų būreliuose ar klubuose, kuriuose mokomasi gaminti įvairius dirbinius, suteikiama galimybė išbandyti ir įvertinti savo gebėjimus, tinkamumą užsiimti amatu.

 1. 2. Individuali paslauga neįgaliajam. Ši paslauga teikiama ne rečiau kaip 8 kartus per mėnesį. Individualią paslaugą neįgaliajam sudaro: palydėjimas ir (ar) pagalba lankantis įstaigose (pvz., užimtumo, ugdymo, sveikatos ir pan.), ir (ar) pavėžėjimo organizavimas; pagalba asmenims su proto ir (ar) psichine negalia priimant sprendimus (informavimas, konsultavimas ir socialinis darbas); informacijos suteikimas prieinama forma, būdu ir priemonėmis, asmeniui, kuriam nustatytas sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis arba 0–40 procentų darbingumo lygis, arba specialiųjų poreikių lygis, mokymas spręsti dėl jo negalios buityje kylančias problemas (mokymas sveikai gyventi, apsitarnauti kasdienėje veikloje, orientuotis ir judėti aplinkoje, naudotis techninės pagalbos priemonėmis, pažinti ir valdyti ligą ir (ar) negalią, savarankiškai spręsti kasdienes problemas).
 2. Pagalba atkuriant ar stiprinant darbo įgūdžius. Ši paslauga teikiama ne rečiau kaip 8 kartus per mėnesį. Pagalbą atkuriant ar stiprinant darbo įgūdžius sudaro: profesinis konsultavimas ir orientavimas (profesinių interesų, polinkių, lūkesčių, individualių savybių bei privalumų įvertinimas, informacijos apie darbo rinką suteikimas, supažindinimas su mokymosi, užimtumo ar įsidarbinimo galimybėmis, informavimas darbo paieškos bei motyvacijos dirbti ir dalyvauti profesinėje reabilitacijoje didinimo klausimais ir pan.); bendrųjų darbo įgūdžių, kurių ateityje gali prireikti darbo veikloje, formavimas, ugdymas ir įtvirtinimas (bendradarbiavimas, darbas komandoje, darbo saugos instrukcijų laikymasis, gebėjimas planuoti savo darbo krūvį ir organizuoti darbo laiką, darbo užduoties atlikimas iki pabaigos, planavimas, problemų sprendimas ir pan.); pagalba sprendžiant įsidarbinimo, palaikymo darbo vietoje klausimus;
 3. Pagalba neįgaliojo šeimos nariams. Ši paslauga teikiama ne rečiau kaip 1 kartą per mėnesį, jeigu numatoma teikti bent vieną iš Nuostatų 8.1-8 punktuose nurodytų paslaugų. Pagalbą neįgaliojo šeimos nariams sudaro: individuali emocinė, informacinė pagalba šeimos nariams; pagalbos sau ir šeimos paramos grupių organizavimas (mokymas pasirūpinti neįgaliaisiais šeimoje, buityje, visuomeniniame gyvenime, pažinti ir valdyti neįgaliųjų ligą ir (ar) negalią, sprendžiant kylančias neįgaliųjų šeimos narių emocines, kitas problemas).

Finansavimo prioritetai, už kuriuos vertinant projektus bus skiriami papildomi balai:

 1. Pareiškėjas sieks, kad ne mažiau kaip 10 procentų pagalbos atkuriant ar stiprinant darbo įgūdžius paslaugą gavusių neįgaliųjų kreiptųsi į Užimtumo tarnybą prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos su prašymu dėl profesinės reabilitacijos ar dėl darbo paieškos, įsidarbintų, pradėtų mokytis ar studijuoti;
 2. Pareiškėjas projektui įgyvendinti turės bent vieną socialinį darbuotoją ar socialinio darbuotojo padėjėją ir (ar) socialinį pedagogą (jei paslaugos teikiamos neįgaliems vaikams).
 3. pareiškėjas teiks paslaugas negalią turintiems vaikams ir jaunuoliams iki 29 metų. Kurie sudarys ne mažiau kaip 10 procentų projekto tikslinės asmenų grupės skaičiaus.

Konkursui projektus teikiantys pareiškėjai privalo atitikti visas šias sąlygas:

 1. pareiškėjas yra neįgaliųjų socialinės integracijos srityje veikianti nevyriausybinė organizacija, kaip ji apibrėžta Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatyme;
 2. pareiškėjas yra įregistruotas Juridinių asmenų registre, teikiantis paslaugas ir (ar) organizuojantis veiklas tos savivaldybės, kurioje teikiama paraiška, teritorijoje gyvenantiems neįgaliesiems;
 3. paraiškos pateikimo dieną veikia neįgaliųjų socialinės integracijos srityje ne trumpiau nei vienus metus nuo pareiškėjo įregistravimo Juridinių asmenų registre dienos ir teikia (‑ė) paslaugą (-as) arba vykdo (-ė) veiklas, skirtas neįgaliesiems;
 4. projekte numato teikti ne mažiau nei dvi paslaugas, nurodytas Nuostatų 8 punkte;
 5. projektui vykdyti turi patalpas, pritaikytas specialiesiems neįgaliųjų poreikiams, paslaugoms teikti reikalingą įrangą (kompiuterį, telefoną ir kt.) ir telefono ryšį, kompiuterių tinklus (internetą, elektroninį paštą ir pan.).

Projektų paraiškos priimamos nuo 2021 m. spalio 5 d. iki 2021 metų lapkričio 5 d. 24 val.  Projektų paraiškos savivaldybės administracijai turi būti siunčiamos elektroniniu paštu vesta.caplikaite@varena.lt.

Konsultacijas su konkursu susijusiais klausimais pareiškėjams teikia Varėnos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Vesta Čaplikaitė, telefonu (8 310) 318 02, el. p. vesta.caplikaite@varena.lt, jai nesant konsultuoja vyriausioji specialistė Vilma Naujūnienė, tel. (8 310) 31 990, el. p. vilma.naujuniene@varena.lt, darbo dienomis nuo 8 val. 00 min. iki 17 val. 00 min. (penktadieniais – iki 15 val. 45 min.), paskutinę paraiškos pateikimo dieną iki 14 val.

Pridedama:

 1. Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems teikimo bendruomenėje projektų atrankos konkurso organizavimo 2022 metais nuostatai.
 2. Projektų paraiškos forma (Nuostatų 1 priedas)
 3. Projekto įgyvendinimo sąmata (Nuostatų 2 priedas)
 4. Deklaracija (Nuostatų 3 priedas)

Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Socialinės paramos skyrius


INFORMUOJAME,  KAD NUO Š. M.  RUGSĖJO MĖNESIO PASIKEITĖ MOKĖJIMO UŽ SOCIALINES PASLAUGAS BEI ASMENS (ŠEIMOS) SOCIALINIŲ PASLAUGŲ POREIKIO NUSTATYMO, SKYRIMO IR ORGANIZAVIMO VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠAI.

Varėnos rajono savivaldybės tarybos sprendimas „Dėl Varėnos rajono savivaldybės tarybos 2021 m. rugpjūčio 31 d. sprendimo Nr. T–IX–729 „Dėl mokėjimo už socialines paslaugas Varėnos rajono savivaldybės tvarkos aprašo tvirtinimo“.
Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. rugpjūčio 30 d. Nr. DV-782 įsakymu „Dėl asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo, skyrimo ir organizavimo Varėnos rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 


VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE VEIKIANČIŲ ĮSTAIGŲ, TEIKIANČIŲ SOCIALINĖS
PRIEŽIŪROS PASLAUGAS, 2021 M. KOKYBĖS VERTINIMO PLANAS

Eilės Nr. Įstaigos pavadinimas Vertinimo data Vertinimo akto įstaigai pateikimo data
1. Varėnos r. visuomeninė organizacija „Ištieskime ranką vaikui“ 2021-09-01 – 2021-09-30 Per 20 darbo dienų nuo atlikto vertinimo
2. Varėnos Šv. Arkangelo Mykolo parapija 2021-09-01 – 2021-09-30 Per 20 darbo dienų nuo atlikto vertinimo
3. Marcinkonių kaimo bendruomenė 2021-10-01 – 2021-10-31 Per 20 darbo dienų nuo atlikto vertinimo
4. Varėnos r. Liškiavos daugiafunkcis centras 2021-10-01 – 2021-10-31 Per 20 darbo dienų nuo atlikto vertinimo

 


Varėnos rajono savivaldybės administracija primena, kad nuo liepos 1 d. šeimos jau gali teikti prašymus dėl nemokamo maitinimo mokykloje bei paramos mokinio reikmenims įsigyti.

Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir  į paramą mokinio reikmenims įsigyti (80 Eur) jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip:

 • 1, 5 valstybės remiamų pajamų dydžio (192 Eur).
 • 2 valstybės remiamų pajamų dydžio (256 Eur), atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus.

Prašymą dėl nemokamo maitinimo gali pateikti vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas. Prie prašymo pridedamos pažymos apie pajamas (gautas per 3 praėjusius iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams mėnesius arba kreipimosi mėnesio) ir priklausomai nuo aplinkybių kiti reikalingi socialinei paramai mokiniams gauti dokumentai. Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti pareiškėjas gali  kreiptis  iki spalio 5 d., dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis visus mokslo metus.

Nuo 2021 m. liepos 1 d. mokiniai, kurie  mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar pagal pradinio ugdymo programą pirmoje ar antroje klasėje, turi teisę į nemokamus pietus nevertinant šeimos gaunamų pajamų. Nurodytiems mokiniams nemokami pietūs skiriami be atskiro vieno iš mokinio tėvų, globėjų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų kreipimosi. Jeigu šios paramos poreikio nėra, vienas iš mokinio tėvų, globėjų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų gali informuoti (tiesiogiai, paštu arba elektroninio ryšio priemonėmis) mokyklos, kurioje mokinys mokosi, administraciją apie šios paramos atsisakymą, nurodydamas mokinio vardą, pavardę, asmens kodą (jeigu nėra asmens kodo, – gimimo datą) ir patvirtindamas, kad atsisako skirtos paramos

Dėl socialinės paramos mokiniams reikia kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją, o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota, – į savivaldybės, kurioje gyvenama, administraciją. Varėnos savivaldybėje prašymai teikiami Socialinės paramos skyriuje, seniūnijose ir internetu Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje www.spis.lt .                                                  Daugiau informacijos tel. 8 310 31989, 8 310 53 627.


Informuojame, kad Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020-12-23 įsakymu Nr. DV-1088 patvirtintas sprendimas dėl lėšų paskirstymo socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams 2021 metais finansuoti:

Eil.

Nr.

Pareiškėjas Juridinio asmens
kodas
Projekto
pavadinimas
Surinktų
balų
vidurkis
Prašoma
suma, Eur
Skiriama
suma, Eur
1. Varėnos rajono neįgaliųjų draugija 193285861 2021 m. socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems projektas 37,5 18 824,00 15 000,00
2. Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos  bendrija „Viltis“ Varėnos padalinys 191687224 Socialinių-kultūrinių paslaugų teikimas, mažinant socialinę atskirtį bendruomenėje 43 14 852,00 13 620,00
3. Viešoji įstaiga LASS pietvakarių centras 134985856 „Neregys tarp reginčiųjų“ 39 15 000,00 14 366,00

Rezervinių, nefinansuotinų ir atmestinų projektų nėra.
Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Socialinės paramos skyriaus informacija


Varėnos rajono savivaldybės administracija informuoja, kad lapkričio-gruodžio mėnesiais akreditavo visus 4 savivaldybės teritorijoje veikiančius vaikų dienos centrus:

Eil. Nr. Pavadinimas Paslaugos teikimo adresas
1. Varėnos rajono visuomeninė organizacija „Ištieskime ranką vaikui“ Z. Voronecko g. 2, Varėna
2. Varėnos Šv. Arkangelo Mykolo parapija M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna
3. Varėnos r. Liškiavos daugiafunkcis centras Mokyklos g. 3, Vilkiautinio k., Merkinės sen., Varėnos r. sav.
4. Marcinkonių kaimo bendruomenė Miškininkų g. 53, Marcinkonių k., Marcinkonių sen., Varėnos r. sav.

Tai reiškia, kad nuo 2021 metų vaikams bus teikiamos tam tikrus reikalavimus atitinkančios vaikų dienos socialinės priežiūros paslaugos: su vaikais dirbs išsilavinimo kriterijus atitinkantis socialinis darbuotojas, centro darbuotojams bus sudaryta galimybė tobulinti kvalifikaciją, o veiklos vyks daugiau nei vienoje patalpoje.

Nuo kitų metų pasikeis ir centrų finansavimo tvarka – akredituotą paslaugą teikiantys vaikų dienos centrai turės sudaryti finansavimo sutartis su savivaldybėmis.

Akredituota vaikų socialinė priežiūra bus teikiama  93 Varėnos rajono savivaldybės vaikams.


Skelbiamas konkursas Nevyriausybinių organizacijų, religinių bendruomenių ir bendrijų, teikiančių socialines paslaugas, veiklos projektams remti 2021 metais iš savivaldybės biudžeto

                      Konkurso tikslas – plėtoti įvairias socialinių paslaugų teikimo formas, kurti socialinių paslaugų tinklą savivaldybės teritorijoje; skatinti nevyriausybines organizacijas dalyvauti socialinių paslaugų teikimo procese; materialiai remti nevyriausybines organizacijas, kurios teikia socialines paslaugas.
Projektų paraiškas gali teikti:

 1. bendruomeninės organizacijos, kaip jas apibrėžia LR vietos savivaldos įstatymas ir LR bendruomeninių organizacijų plėtros įstatymas;
 2. nevyriausybinės organizacijos, kaip jas apibrėžia LR nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymas;
 3. religinės bendruomenės ir bendrijos, kaip jas apibrėžia LR religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymas;

Konkurse gali dalyvauti aukščiau įvardintos organizacijos ir kurių viena iš pagrindinių sričių yra socialinių paslaugų bendruomenėje teikimas.
Projekto paraiškos rengiamos ir teikiamos vadovaujantis Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. lapkričio 16 d. įsakymu Nr. DV – 965 „Dėl Nevyriausybinių organizacijų, teikiančių socialines paslaugas, veiklos projektų rėmimo“.
Projektų paraiškos priimamos nuo 2020 m. lapkričio 19 d. iki 2020 metų gruodžio 21 d. 17 val. Paraiška gali būti pateikiama, vienu elektroniniu laišku adresu rupyba@varena.lt, paštu, per pašto kurjerį arba pristatomi adresu Vytauto g. 12, 65184 Varėna.

Informaciją teikia Varėnos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Vesta Čaplikaitė, telefonu (8 310) 31 988, el. p. vesta.caplikaite@varena.lt, darbo dienomis nuo 8 val. 00 min. iki 17 val. 00 min. (penktadieniais – iki 15 val. 45 min.), jai nesant konsultuoja vyriausioji specialistė Vilma Naujūnienė, tel. (8 310) 31 990, el. p. vilma.naujuniene@varena.lt.

Varėnos rajono savivaldybės 2021 metų Nevyriausybinių organizacijų, religinių bendruomenių ir bendrijų, teikiančių socialines paslaugas, veiklos projektams remti iš savivaldybės biudžeto planuojama skirti apie 20 000 Eur.

PRIDEDAMA:

 1. Nevyriausybinių organizacijų, religinių bendruomenių ir bendrijų, teikiančių socialines paslaugas, veiklos projektų rėmimo tvarkos aprašas;
 2. Projekto paraiška (1 priedas).

Organizuojamas Socialinės reabilitacijos paslaugų
neįgaliesiems bendruomenėje 2021 metų projektų vertinimo komisijos posėdis

Vadovaujantis Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų vertinimo ir atrankos komisijos darbo organizavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2020 m. spalio 5 d. įsakymu Nr. V-65 „Dėl Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų vertinimo ir atrankos komisijos darbo organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 10.2 punktu, informuojame, kad 2020 m. lapkričio 20 d. 9.00 val. nuotoliniu būdu vyks Varėnos rajono savivaldybės Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2021 metų projektų vertinimo ir atrankos komisijos posėdis.

Organizuojamo 2020 m. lapkričio 20 d. 9.00 val. nuotoliniu būdu posėdžio darbotvarkė:

 1. Konfidencialumo pasižadėjimų pasirašymas.
 2. Supažindinimas su konkursui pateiktomis projektų paraiškomis.
 3. Supažindinimas su projektų vertinimo kriterijais.
 4. Supažindinimas su projekto vertinimo anketa.
 5. Supažindinimas su projektų atitikties formaliesiems kriterijams suvestine.
 6. Konkursui pateiktų projektų paraiškų pasidalijimas vertinimui tarp komisijos narių.
 7. Projektų vertinimo anketų pateikimo terminų aptarimas.

Komisijos sekretorė – Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė – Vesta Čaplikaitė, tel. 8 310 318 02, el. p. vesta.caplikaite@varena.lt


Informacija apie iš dalies grąžinamas per ekonominę krizę sumažintas tikslines kompensacijas

Informuojame, kad rugpjūčio mėnesį bus iš dalies kompensuojamos ir išmokamos per 2010 – 2014 metus sumažintos slaugos ir priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinės kompensacijos*.

Kompensuojamoji suma – tai asmeniui paskirtos atitinkamos išmokos ir krizės metu perskaičiuotos šios išmokos skirtumo 10 procentų.

Atkreipiame dėmesį, kad gyventojams, gaunantiems tikslines kompensacijas, atskiro prašymo teikti nereikia. Apie apskaičiuotą ir pervestą kompensuojamąją sumą bus informuojama rašytiniu pranešimu.

Prašymą Varėnos rajono savivaldybės administracijos socialinės paramos skyriui būtina pateikti:

 1. jei asmeniui šių išmokų mokėjimas nutrauktas (sustabdytas ar pasibaigęs mokėjimo laikotarpis) prašymo forma;
 2. jei tikslinę kompensaciją gavęs asmuo mirė po 2020-01-01 ir kompensuojamąją sumą nori gauti jo turto paveldėtojai, prašymo forma 1.

Prašymai priimami iki 2020-10-31:

– Socialinės paramos skyriaus priimamajame, tik iš anksto užsiregistravusiems tel. (8 310) 53 627
– paštu, adresu Vytauto g. 12, LT-65184 Varėna.
– el. p. rupyba@varena.lt

Išmokos bus pervestos iki 2020-12-31.

Išsamesnė informacija teikiama Socialinės paramos skyriaus telefonu (8 310) 53 627

Dėl šalpos kompensacijų (motinoms, kurios iki 1995-01-01 pagimdė 5 ir daugiau vaikų ir tėvams (įtėviams), kurie iki 1995-01-01 ne mažiaus kaip 8 metus slaugė namuose vaikus invalidus, arba vaikus, pripažintus I ar II grupės invalidais nuo vaikystės arba tapusius I ir II grupės invalidais iki 18 metų) dalinio kompensavimo reikėtų kreiptis į „Sodrą“ tel. 1883.
_______________________________________________________________________
* Valstybinių socialinio draudimo našlių ir našlaičių, maitintojo netekimo, ištarnauto laiko, valstybinių pensijų, kompensacijų už ypatingas darbo sąlygas, rentų, kompensacinių išmokų, šalpos, slaugos ir priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinių kompensacijų dalinio kompensavimo įstatymas:

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAP/9f2c3d201a9411eaa4a5fa76770768ee


Varėnos rajono savivaldybės administracija primena, kad nuo liepos 1 d. šeimos jau gali teikti prašymus dėl nemokamo maitinimo mokykloje bei paramos mokinio reikmenims įsigyti.

Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir  į paramą mokinio reikmenims įsigyti (78 Eur) jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip:

 • 1, 5 valstybės remiamų pajamų dydžio (187,50 Eur).
 • 2 valstybės remiamų pajamų dydžio (250 Eur), atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus.

Socialinė parama skiriama mokiniams, kurie mokosi bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose, ikimokyklinio ugdymo mokyklose ar pas kitą švietimo teikėją pagal bendrojo ugdymo programas ar priešmokyklinio ugdymo programą.

Nuo 2020 m. sausio 1 d. mokiniai, kurie  mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklose, kuriose maitinimas organizuojamas taikant savitarnos principą (nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. visi priešmokyklinukai ir pirmokai), turi teisę į nemokamus pietus nevertinant šeimos gaunamų pajamų.

Prašymą dėl nemokamo maitinimo gali pateikti vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas. Prie prašymo pridedamos pažymos apie pajamas (gautas per 3 praėjusius iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams mėnesius arba kreipimosi mėnesio) ir priklausomai nuo aplinkybių kiti reikalingi socialinei paramai mokiniams gauti dokumentai. Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti pareiškėjas gali  kreiptis  iki spalio 5 d., dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis visus mokslo metus.

Dėl socialinės paramos mokiniams reikia kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją, o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota, – į savivaldybės, kurioje gyvenama, administraciją. Varėnos savivaldybėje prašymai teikiami Socialinės paramos skyriuje, seniūnijose ir internetu Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje www.spis.lt .
Daugiau informacijos tel. (8 310) 31 989, (8 310) 53 627.


Varėnos rajono savivaldybės administracija 2020 m. pradėjo įgyvendinti Užimtumo didinimo programos projektą Užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modelis“.
Užimtumo didinimo programos tikslai:

 • didinti Varėnos rajono gyventojų užimtumą padedant sunkiai besiintegruojantiems asmenims į darbo rinką, bedarbiams laikinai įsidarbinti ir užsidirbti pragyvenimui lėšų, mažinti socialinę atskirtį tarp bendruomenės narių, atnaujinti ilgą laiką nedirbančių asmenų darbinius įgūdžius bei padidinti galimybes susirasti nuolatinį darbą;
 • suderinti ilgalaikių bedarbių užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų bei piniginės pramos teikimą integruojant ilgą laiką nedirbusius asmenis.

Projekte dalyvauti gali:

 • asmenys, kurie ilgą laiką nedirba (12 mėn. ir daugiau);
 • piniginės socialinės paramos gavėjai.

Nuo 2020 m. gegužės mėn. projekte jau dalyvauja 48 asmenys.

Informaciją asmenims, pageidaujantiems dalyvauti projekto veiklose, teikia nedirbančių asmenų atvejo vadybininkė Kristina Kvaraciejienė. Adresas: Vytauto g. 12, Varėna (Varėnos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius), tel. (8 310) 31 988; el. p. kristina.kvaraciejiene@varena.lt.


DIDĖJA PINIGINĖ SOCIALINĖ PARAMA
NEPASITURINTIEMS GYVENTOJAMS

Nuo 2020 m. birželio 1 dienos socialinę pašalpą galima gauti, jei asmeniui tenkančios vidutinės pajamos per mėnesį neviršija 137,5 eurų (buvo 125,00 Eur).
Kokią pašalpą kiekvienu konkrečiu atveju gauna asmuo ar šeima, priklauso nuo gaunamų pajamų, šeimos sudėties ir pritaikomo valstybės remiamų pajamų dydžio. Apskaičiuojant vidutines pajamas neįskaičiuojama 20-40 procentų darbo užmokesčio, bedarbiams mokamos nedarbo ar laikinos darbo paieškos išmokos (priklausomai nuo šeimos sudėties ir vaikų skaičiaus).
Šešis mėnesius po ekstremalios situacijos ir karantino pabaigos nebus vertinamas besikreipiančiojo turtas. Pasibaigus šiems 6 mėnesiams, įsigalios nuolatinė nuostata, pagal kurią turtas 3 mėnesius nebus vertinamas tiems žmonėms, kurie dėl socialinės pašalpos kreipiasi pirmą kartą arba praėjus 24 mėnesiams nuo paskutinio mėnesio, už kurį buvo paskirta piniginė socialinė parama.
Vieniems gyvenantiems asmenims pašalpos dydis priklauso nuo socialinės pašalpos gavimo trukmės ir sudaro:
– skirtumą tarp 1,4 VRP (175 Eur) dydžio vienam gyvenančiam asmeniui ir vidutinių jo pajamų per mėnesį – kai socialinė pašalpa mokama ne ilgiau kaip 6 mėnesius;
– skirtumą tarp 1,2 VRP (150 Eur) ir vidutinių pajamų – kai socialinė pašalpa mokama nuo 6 iki 12 mėnesių;
– skirtumą tarp 1,1 VRP (137,5 Eur) ir vidutinių pajamų – kai socialinė pašalpa mokama ilgiau kaip 12  mėnesių.
Bendrai gyvenantiems asmenims (šeimai) bei skiriant pašalpą tik vaikui socialinės pašalpos gavimo laikotarpiai įtakos neturi. Socialinės pašalpos dydis šeimai sudaro:
1) pirmam šeimos nariui – skirtumą tarp 1,1 VRP dydžio vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ir vidutinių bendrai gyvenančių asmenų pajamų vienam iš bendrai gyvenančių asmenų per mėnesį;
2) antram šeimos nariui – 90 proc. skirtumo tarp 1,1 VRP dydžio vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ir vidutinių bendrai gyvenančių asmenų pajamų vienam iš bendrai gyvenančių asmenų per mėnesį;
3) trečiam ir paskesniems šeimos nariams – 70 proc. skirtumo tarp 1,1 VRP dydžio vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ir vidutinių bendrai gyvenančių asmenų pajamų vienam iš bendrai gyvenančių asmenų per mėnesį.
Vieniems gyvenantiems paramos gavėjams bus kompensuojama didesnė būsto šildymo išlaidų dalis – minusuojama VRP dalis kompensacijai apskaičiuoti padidinta nuo 1 iki 1,5 VRP.
Papildoma socialinė pašalpa įsidarbinus gali būti mokama 12 mėnesių: pirmus tris mėnesius bus mokama 100 proc., 4-6 mėnesius – 80 proc., 7-12 mėnesį 50 proc. buvusios socialinės pašalpos, mokėtos 6 paskutinius mėnesius prieš įsidarbinant, dydžio išmoka.
Dėl papildomos informacijos kreiptis: tel.: (8-310) 53 627.
Socialinės paramos skyrius


VIENKARTINĖ IŠMOKA VAIKAMS

Visi vaikai, gaunantys vaiko pinigus, gaus papildomą vienkartinę išmoką. Ji sieks 120 arba 200 eurų.
120 Eur – kiekvienam vaikui iki 18 metų arba iki 21 metų, jeigu mokosi pagal bendrojo ugdymo programą;
200 Eur – neįgaliems, gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams.
Teisę gauti vienkartinę išmoką turės tie vaikai, kurie nuo 2020 m. kovo 16 d. gauna ar gavo vaiko pinigus ar pradės juos gauti iki gruodžio 31 dienos. Jeigu vaikas vaiko pinigus jau gauna ar pradės gauti iki birželio 30 dienos,  vienkartinę išmoką jis gaus iki liepos 31 dienos. Jeigu vaiko pinigai jam bus paskirti vėlesniais šių metų mėnesiais, vienkartinę išmoką jis gaus su pirmu vaiko pinigų mokėjimu.
Dėl vienkartinės išmokos atskiro prašymo pildyti nereikės.
Ši vienkartinė išmoka neturės jokios įtakos kitoms gaunamoms išmokoms ar kompensacijoms, pavyzdžiui, piniginei socialinei paramai – išmoka nebus įskaičiuojama į gautas pajamas. Plačiau čia.

Varėnos rajono savivaldybės administracijos

Socialinės paramos skyriaus informacija


INFORMACIJA NEĮGALIESIEMS IR ŠEIMOMS, AUGINANČIOMS

VAIKUS SU SUNKIA NEGALIA

Informuojame, kad prašymai einamiesiems metams dėl būsto pritaikymo neįgaliesiems bus priimami iki 2020 m.  balandžio 1 d.

Prašymai einamiesiems metams dėl būsto pritaikymo šeimoms auginančioms, vaikus su sunkia negalia bus priimami iki 2020 m. gegužės 1 d.

Dėl būsto ir gyvenamosios aplinkos pritaikymo prašome kreiptis į Varėnos rajono savivaldybės administracijos  Socialinės paramos skyrių, adresu: Vytauto g. 12, Varėna (7 kab.) ar į savo gyvenamosios vietos seniūniją.

Informacija teikiama tel. (8 310) 31 990

Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Socialinės paramos skyrius


Būsto ir gyvenamosios aplinkos pritaikymas neįgaliesiems ir šeimoms,
auginančioms vaikus su sunkia negalia 2019 metais

Varėnos rajono savivaldybės administracija kasmet organizuoja būsto pritaikymą neįgaliesiems. Būsto pritaikymas apima neįgaliojo gyvenamo būsto patalpų minimalų pertvarkymą, smulkius remonto darbus, užtikrinančius neįgaliajam savarankišką ir saugų judėjimą patalpose ir patekimą į būstą.
2019 metais keturi būstai neįgaliems asmenims buvo pritaikyti Varėnos mieste (įrengtas pandusas su aikštele, pritaikytos durų angos, įrengtas keltuvas, lauko laiptai su aikštele, takas, pritvirtintas išorės laiptų turėklas, nupirktas mobilus elektrinis keltuvas) ir vienas būstas – Matuizų sen. ( įrengtas pandusas su aikštele, pritaikytos durų angos). Vienai šeimai, auginančiai vaiką su sunkia negalia, gyv. Varėnos sen.,  nupirktos techninės pagalbos priemonės.
Šiems darbams iš viso panaudota 27175,91 Eur., iš jų 17032,36 Eur. skyrė Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iš valstybės biudžeto, o 10143,55 Eur. skyrė Varėnos rajono savivaldybės administracija iš savivaldybės biudžeto.
Dviejų keltuvų, skirtų neįgaliesiems patekti į būstą, priežiūrai skirta – 503,88 Eur.
Varėnos rajono savivaldybės administracijai 2020 m. sausio 1 d. dėl Būsto pritaikymo neįgaliesiems  yra pateikta 12 prašymų ir vaikams su sunkia negalia 4 prašymai.

                     Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Socialinės paramos skyrius


Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2020 m.
projektams finansuoti skirtų lėšų paskirstymas

Informuojame, kad baigėsi 2020 m. socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų paraiškų vertinimo etapas. Vertinimui buvo pateiktos 3  projektų paraiškos. 2020 metais Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams įgyvendinti iš valstybės ir savivaldybės biudžeto skirta 40800 Eur. suma, iš jų:

 • iš valstybės biudžeto skirta 33999 Eur suma;
 • iš savivaldybės biudžeto projektams finansuoti skirta 6801 Eur suma.

Varėnos r. savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. DV-1078 „Dėl lėšų paskirstymo socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams 2020 metais finansuoti“, patvirtintas Varėnos rajono savivaldybės socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2020 m. projektams finansuoti skirtų lėšų paskirstymas:

Eil.
Nr.
Pareiškėjas Projekto
pavadinimas
Surinktų
balų vidurkis
Skirta
suma, Eur
1. Varėnos rajono neįgaliųjų draugija 2020 m. socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems projektas 44,5 17 618,00
2. Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos  bendrija „Viltis“ Varėnos padalinys Socialinių-kultūrinių paslaugų teikimas, mažinant socialinę atskirtį bendruomenėje 37 9673,00
3. Viešoji įstaiga LASS pietvakarių centras „Neregys tarp reginčiųjų“ 33 13509,00

Rezervinių, nefinansuotinų ir atmestinų projektų nėra.

Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Socialinės paramos skyrius


Šeimos kortelė

Nuo 2019 metų rugsėjo gausios ir neįgalius vaikus, nepaisant jų amžiaus, prižiūrinčios šeimos gali gauti Šeimos kortelę, kuri garantuoja specialias lengvatas, paslaugas, privilegijas ar nuolaidas prekėms bei renginiams. Šeimos kortelės turėtojai įgyja galimybę naudotis vienkartinėmis ar daugkartinėmis kortelės partnerių nuolaidomis tiek viešajame, tiek privačiajame sektoriuje. Nuolaidų krepšelis nuolat kintantis.

Gausi šeima – tai tokia šeima, kurioje auga 3 ir daugiau vaikų, įvaikių ar globotinių iki 18 metų amžiaus. Į gausios šeimos gretas patenka ir pilnamečiai vaikai iki 24 metų, jei jie nedirba, neturi savo vaikų ir mokosi bendrojo ugdymo mokykloje, profesinėje mokykloje pagal formaliojo ugdymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą.

Neįgalųjį slauganti ar prižiūrinti šeima – tai tokia šeima, kurioje vienas iš tėvų yra paskirtas neveiksnaus asmens globėju, prižiūrimas ar slaugomas neįgalus nepilnametis ar 55 proc. ir mažesnį darbingumą turintis suaugęs asmuo, gyvenantis kartu su tėvais.

Kaip gauti šeimos kortelę?

Šeimos kortelė išduodama, pateikus prašymą:

 1. Per SPIS sistemą, adresu spis.lt paskyroje „Naujas prašymas“ pasirinkus opciją „Šeimos kortelė“. Užpildžius prašymą, pareiškėjo nurodytu el. paštu išsiunčiamas pranešimas „Jūsų teisė gauti kortelę patvirtinta, kortelė bus pagaminta ir atsiųsta nurodytu adresu ne vėliau kaip per 30 darbo dienų“.
 2. Atvykus adresu: A. Vivulskio g. 5, LT-03162 Vilnius, galima užpildyti ir pateikti prašymą Socialinių paslaugų priežiūros departamentui. (su savimi turėti žemiau išvardytus dokumentus)
 3. Siunčiant pasirašytą prašymą ir patvirtintas dokumentų kopijas paštu adresu:
  Socialinių paslaugų priežiūros departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Vivulskio g.  5, LT-03162 Vilnius

 Siunčiant paštu prie prašymo Šeimos kortelei gauti būtina pridėti šių dokumentų patvirtintas kopijas:

 Jeigu šeima yra gausi ar šeimoje yra nepilnametis vaikas su negalia:

 1. Pareiškėjo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
 2. Teismo sprendimo dėl vaiko (-ų) gyvenamosios vietos nustatymo, kai tėvai išsituokę, kopiją;
 3. Teismo sprendimo dėl vaiko įvaikinimo ir nuolatinės globos arba įsakymo dėl laikinosios globos, kopiją.

 Kai šeimoje slaugomas vaikas su negalia yra sulaukęs pilnametystės:
     1. Pareiškėjo asmens tapatybę patvirtinantis dokumentą;
2. Teismo nutarties (-ių) dėl asmens pripažinimo neveiksniu tam tikroje srityje bei globėjo (rūpintojo) paskyrimo, kopiją.

 Kopijos turi būti patvirtintos Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka (seniūno, socialinio darbuotojo, savivaldybės darbuotojo, notaro)

 SVARBI INFORMACIJA: Prašyme turi būti išvardyti visi šeimos nariai, įskaitant ir patį pareiškėją, norintys naudotis kortelės nauda ir turintys teisę tai daryti, nes prašyme pateiktų asmenų sąrašas yra spausdinamas ant pačios kortelės.

 Kortelė bus pagaminta ir atsiųsta nurodytu adresu ne vėliau kaip per 30 darbo dienų.

Detalesnę informaciją galite rasti interneto svetainėje adresu: www.seimos-kortele.lt

 


Skelbiamas konkursas 2020 metų Nevyriausybinių organizacijų,
teikiančių socialines paslaugas, veiklos projektams remti

     Varėnos rajono savivaldybės administracija skelbia konkursą Nevyriausybinių organizacijų, teikiančių socialines paslaugas, veiklos projektams remti 2020 metais iš savivaldybės biudžeto.

     Konkurso tikslas – plėtoti įvairias socialinių paslaugų teikimo formas, kurti socialinių paslaugų tinklą savivaldybės teritorijoje; skatinti nevyriausybines organizacijas dalyvauti socialinių paslaugų teikimo procese; materialiai remti nevyriausybines organizacijas, kurios teikia socialines paslaugas.
Projektų paraiškas gali teikti nevyriausybinės organizacijos, kurių viena iš pagrindinių sričių yra socialinių paslaugų bendruomenėje teikimas.
Projekto paraiškos rengiamos ir teikiamos vadovaujantis Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2016 m. kovo 25 d. įsakymu Nr. DV – 367 „Dėl Nevyriausybinių organizacijų, teikiančių socialines paslaugas, veiklos projektų rėmimo“.
Projektų paraiškos priimamos nuo 2019 m. lapkričio 4 d. iki 2019 metų lapkričio 30 d. 17 val.  Konkursui pateikiama: užpildytos projekto paraiškos formos originalas (1 priedas). Paraiška gali būti pateikta registruotu paštu, įteikta pašto kurjerio ar jo įgalioto asmens asmeniškai. Jeigu paraiška pateikiama paštu arba per pašto kurjerį, pašto žymoje nurodyta išsiuntimo ar pateikimo siųsti data turi būti atitinkamai ne vėlesnė kaip nurodyta konkurso skelbime.

Informaciją teikia Varėnos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Vesta Čaplikaitė, telefonu (8 310) 31988, el. p. vesta.caplikaite@varena.lt, darbo dienomis nuo 8 val. 00 min. iki 17 val. 00 min. (penktadieniais – iki 15 val. 45 min.) arba atvykus į  Varėnos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių adresu  Vytauto g. 12, Varėna (13 kab.).

Varėnos rajono savivaldybės 2020 metų Nevyriausybinių organizacijų, teikiančių socialines paslaugas, veiklos projektams remti iš savivaldybės biudžeto planuojama skirti apie 15 000 Eur.

PRIDEDAMA:

 1. Nevyriausybinių organizacijų, teikiančių socialines paslaugas, veiklos projektų rėmimo tvarkos aprašas ;
 2. Nevyriausybinių organizacijų, teikiančių socialines paslaugas, veiklos rėmimo projekto paraiška (1 priedas).

Skelbiamas konkursas 2020 metų Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams finansuoti

Varėnos rajono savivaldybės administracija skelbia konkursą socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams finansuoti 2020 metais iš valstybės ir savivaldybės biudžeto.

Konkurso tikslas – gerinti neįgaliųjų socialinę integraciją į visuomenę, įtraukiant į organizacinius projektų atrankos, finansavimo ir administravimo procesus savivaldybių administracijas bei skatinant neįgaliųjų socialinės integracijos srityje veikiančias nevyriausybines organizacijas teikti neįgaliesiems reikalingas socialinės reabilitacijos paslaugas, kurios padėtų atkurti ar palaikyti neįgaliųjų socialinius, savarankiško gyvenimo įgūdžius, didinti jų užimtumą bei galimybes gyventi bendruomenėje savarankiškai.

Projektų paraiškas gali teikti įregistruotas juridinis asmuo, teikiantis paslaugas Varėnos r. savivaldybės teritorijoje gyvenantiems neįgaliesiems ir atitinkantis šiuos reikalavimus:

 1. Pagal teisinę formą ir veiklos pobūdį:

1.1. jis yra neįgaliųjų socialinės integracijos srityje veikianti nevyriausybinė organizacija, kaip ji apibrėžta Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatyme;

1.2. paraiškos pateikimo dieną veikia neįgaliųjų socialinės integracijos srityje ne trumpiau nei vienus metus nuo pareiškėjo įregistravimo Juridinių asmenų registre dienos ir teikia nuolatinio, periodinio pobūdžio socialinės reabilitacijos paslaugos neįgaliesiems (socialinių ir savarankiško gyvenimo įgūdžių atkūrimo ar palaikymo, neįgaliųjų savarankiškumo ir užimtumo bei galimybių savarankiškai dalyvauti bendruomenės gyvenime didinimo);

 1. į projekto veiklas planuoja įtraukti ne mažiau kaip 10 neįgaliųjų per mėnesį;
 2. turi projekto buhalterį arba už buhalterinę apskaitą atsakingą asmenį ( jei buhalterinės apskaitos paslaugas pareiškėjui teikia buhalterinės apskaitos paslaugas teikianti įmonė (įstaiga) arba buhalterinės apskaitos paslaugas savarankiškai teikiantis asmuo);
 3. projekto veikloms vykdyti turi patalpas, pritaikytas specialiesiems neįgaliųjų poreikiams (išskyrus Nuostatų 10.2 papunktyje nustatytas veiklas, kurioms vykdyti nebūtinos konkrečios patalpos, pvz., palydint, pavežant neįgalųjį į konsultacijas, įstaigas ir kt.), veikloms vykdyti reikalingą įrangą (kompiuterį, telefoną, internetą ir kt.).

Projekto paraiškos rengiamos ir teikiamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. rugsėjo 30 d. įsakymu Nr. A1-560 „Dėl Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2020 metų projektų atrankos konkurso organizavimo nuostatų patvirtinimo“ patvirtintais Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2020 metų projektų atrankos konkurso organizavimo nuostatais.

Projektų paraiškos priimamos nuo 2019 m. spalio 3 d. iki 2019 metų lapkričio 4 d. 17 val.  Projektų paraiškos savivaldybės administracijai pateikiamos tiesiogiai arba paštu registruotu laišku, per pašto kurjerį ar kitaip. Ant voko su paraiška turi būti nurodyta:

Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų finansavimo 2020 metais konkursui

Varėnos rajono savivaldybės administracija (priimamasis)

Vytauto g. 12, LT – 65184 Varėna

Informaciją teikia Varėnos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Vesta Čaplikaitė, telefonu (8 310) 31 988, el. p. vesta.caplikaite@varena.lt, darbo dienomis nuo 8 val. 00 min. iki 17 val. 00 min. (penktadieniais – iki 15 val. 45 min.) arba atvykus į  Varėnos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių adresu  Vytauto g. 12, Varėna (13 kab.).

Varėnos rajono savivaldybės 2020 metų Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams finansuoti iš valstybės ir savivaldybės biudžetų planuojama skirti 40800 Eur.

Pridedama:

 1. Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2020 metų projektų atrankos konkurso organizavimo nuostatai.
 2. Projektų paraiškos forma (1 priedas)
 3. Projekto įgyvendinimo sąmata (2 priedas)
 4. Deklaracija (5 priedas)

Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Socialinės paramos skyrius


BŪSTO IR GYVENAMOSIOS APLINKOS PRITAIKYMAS NEĮGALIEMS VAIKAMS SU SUNKIA NEGALIA

Informuojame, kad Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019-06-27 įsakymu Nr. A1-365 „Dėl Šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinio saugumo stiprinimo pritaikant būstą ir gyvenamąją aplinką tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtintas Šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinio saugumo stiprinimo pritaikant būstą ir gyvenamąją aplinką tvarkos aprašas.

Būstas ir aplinka gali būti pritaikoma visiems vaikams, turintiems sunkią negalią. Taip pat pagal šį aprašą šeimoms sudaryta galimybė įsigyti sensorinės pagalbos priemonių.

Vieno būsto pritaikymo išlaidoms dengti iš valstybės biudžeto gali būti skiriama ne didesnė kaip 150 bazinių socialinių išmokų dydžio suma (5700 Eur). Vieno keltuvo (lifto) pirkimo ir įrengimo išlaidoms dengti iš valstybės biudžeto gali būti skiriama ne didesnė kaip 165  bazinių socialinių išmokų dydžio suma (6270 Eur). Techninės pagalbos priemonėms įsigyti iš valstybės biudžeto gali būti skiriama ne didesnė kaip 50 bazinių socialinių išmokų dydžio suma (1900 Eur).

Laisvos formos prašymą pritaikyti būstą savivaldybės administracijai gali pateikti vienas  iš vaiko  tėvų, globėjas (rūpintojas) ar atstovas pagal įstatymą pagal deklaruotą gyvenamąją vietą. Prašyme pareiškėjas nurodo savo vardą, pavardę, vaiko su sunkia negalia, kuriam prašoma pritaikyti būstą, vardą ir pavardę, gyvenamosios vietos adresą ir prašomo pritaikyti būsto adresą. Taip pat pareiškėjas turi patvirtinti, kad nėra pateikęs kito prašymo pritaikyti būstą tam pačiam vaikui su negalia.

Prioritetas teikiamas vaikams su sunkia negalia, kuriems nustatytas specialusis slaugos poreikis.

      Kartu su prašymu  pareiškėjas pateikia šiuos dokumentus ar jų patvirtintas kopijas:

1.Vaiko su sunkia negalia neįgaliojo pažymėjimo kopiją;
2. Vaiko su sunkia negalia ir pareiškėjo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;
3. Laisvos formos rašytinį būsto savininko sutikimą leisti pritaikyti būstą, kai prašoma pritaikyti būstą neįgaliajam, kuris nėra būsto savininkas, arba daugumos daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų sutikimą, jei prašoma vaiko su negalia specialiesiems poreikiams pritaikyti daugiabučio namo bendro naudojimo objektus;
4. Išrašą iš asmens medicinos dokumentų (forma Nr. 027/a „Medicinos dokumentų išrašas/siuntimas“), kad vaikui su sunkia negalia reikalingos Tvarkos aprašo 6 priede nurodytos sensorinės pagalbos priemonės.

Dėl būsto ir gyvenamosios aplinkos pritaikymo neįgaliems vaikams galima kreiptis į Varėnos rajono savivaldybės administracijos  Socialinės paramos skyrių, adresu: Vytauto g. 12, Varėna (7 kab.) ar į savo gyvenamosios vietos seniūniją  iki 2019 m. rugpjūčio 1 dienos.

Informacija teikiama tel.: (8 310) 31 990.


INFORMACIJA DĖL ŠEIMOS KORTELIŲ

      Nuo 2019 m. liepos 1 d.  įsigaliojo Šeimos kortelės įstatymas, kuris numato, kad tris ir daugiau vaikų auginančios šeimos ir neįgalų artimąjį, nepaisant jo amžiaus, globojančios šeimos galės pretenduoti į šeimos korteles, kurios suteiks įvairių nuolaidų. Planuojama, kad nuo š.m. rugsėjo mėnesio šeimos su šia kortele, kaip planuojama, nuo rugsėjo galės pasinaudoti kortelės partnerių suteikiamomis nuolaidomis prekėms, paslaugoms ar renginiams.
Nuo liepos 1 d. prasidės būsimų kortelės gavėjų duomenų tikslinimas ir vardinių kortelių gamyba norintiems jas gauti.
Šeimos korteles administruos Socialinių paslaugų priežiūros departamentas (SPPD) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Lietuvos Respublikos šeimos kortelių įstatymas, 2018 m. birželio 30 d. Nr. XIII-1406


PENSINIO AMŽIAUS ASMENŲ SAVARANKIŠKUMO VERTINIMO TVARKA

Nuo 2019 m. liepos 1 d. keičiasi pensinio amžiaus asmenų savarankiškumo vertinimo tvarka. Asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimyną pildys ne NDNT specialistai, kaip buvo iki šiol, o asmens gyvenamosios vietos savivaldybės paskirtas darbuotojas.

Nustatant asmens specialiuosius poreikius, greta medicininio kriterijaus (asmens sveikatos būklės) yra įvertinamas ir asmens savarankiškumo koeficientas, t. y. jo savarankiškumo galimybės kasdieniame gyvenime (judėjimas, mityba, asmens higiena, socialiniai santykiai), mąstymo ir suvokimo gebėjimai, elgesio sutrikimai. Šis kriterijus nustatomas pokalbio su asmeniu metu užpildant asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyną.

Kaip ir anksčiau, pensinio amžiaus asmuo (arba jo atstovas) dėl specialiųjų poreikių nustatymo su gydančio gydytojo parengtu siuntimu turi kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą (NDNT). NDNT per 3 darbo dienas nuo  prašymo nustatyti specialiuosius poreikius gavimo dienos raštu kreipsis į savivaldybę dėl klausimyno užpildymo, o savivaldybės paskirtas darbuotojas informuos asmenį (jo atstovą) dėl klausimyno pildymo vietos ir laiko.

Galutinį sprendimą dėl asmens specialiųjų poreikių NDNT priims įvertinusi visus siuntime į NDNT ir prie jo pridėtuose medicininiuose dokumentuose pateiktus duomenis  ir savivaldybės atsiųstą užpildytą klausimyną.


Varėnos rajono savivaldybės administracija primena, kad nuo liepos 1 d. šeimos jau gali teikti prašymus dėl nemokamo maitinimo mokykloje bei paramos mokinio reikmenims įsigyti.

Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir  į paramą mokinio reikmenims įsigyti (76 Eur) jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip:

 • 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (183 Eur).
 • 2 valstybės remiamų pajamų dydžio (244 Eur), atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus.

Socialinė parama skiriama mokiniams, kurie mokosi bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose, ikimokyklinio ugdymo mokyklose ar pas kitą švietimo teikėją pagal bendrojo ugdymo programas ar priešmokyklinio ugdymo programą.

Prašymą pateikti gali vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas. Prie prašymo pridedamos pažymos apie pajamas (gautas per 3 praėjusius iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams mėnesius arba kreipimosi mėnesio) ir priklausomai nuo aplinkybių kiti reikalingi socialinei paramai mokiniams gauti dokumentai. Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti pareiškėjas gali  kreiptis  iki spalio 5 d., dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis visus mokslo metus.

Dėl socialinės paramos mokiniams reikia kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją, o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota, – į savivaldybės, kurioje gyvenama, administraciją. Varėnos savivaldybėje prašymai teikiami Socialinės paramos skyriuje, seniūnijose ir internetu Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje www.spis.lt .
Daugiau informacijos tel. 8 310 31989.


2019 m. keitėsi  būsto pritaikymo neįgaliesiems tvarka

Informuojame, kad savivaldybės administracija nuo 2019 m. organizuoja būsto pritaikymą neįgaliesiems vadovaudamasi nauju Būsto pritaikymo neįgaliesiems tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. vasario 19 d. įsakymu Nr. A1-103 patvirtintu „Dėl būsto pritaikymo neįgaliesiems tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Būstas gali būti pritaikomas neįgaliajam, kuriam nustatytas:

 1. specialusis nuolatinės slaugos poreikis;
 2. specialusis techninės pagalbos priemonių – bet kurio tipo neįgaliojo vežimėlio poreikis;
 3. specialusis techninės pagalbos priemonių – kitų, judėjimo techninės pagalbos priemonių (vaikštynių, ramentų ir pan.) poreikis;
 4. specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) pirmojo lygio poreikis dėl psichikos ar proto negalios.

Laisvos formos prašymas yra teikiamas tiesiogiai savivaldybės administracijai raštu arba elektroniniu būdu pagal deklaruotą gyvenamąją vietą.

Prašymai 2019 metams dėl būsto pritaikymo neįgaliesiems priimami iki einamųjų metų gegužės 1 d.

Dėl būsto ir gyvenamosios aplinkos pritaikymo prašome kreiptis į Varėnos rajono savivaldybės administracijos  Socialinės paramos skyriaus vyr. specialistę Vilmą Naujūnienę, tel. (8 310) 31 990 arba į seniūnijos socialinį darbuotoją pagal deklaruotą gyvenamąją vietą.


KOMPLEKSINĖS SOCIALINĖS REABILITACIJOS
PASLAUGOS AKLIESIEMS

Informuojame, kad yra pradėtos teikti Kompleksinės socialinės reabilitacijos paslaugos akliesiems asmenims (SRPA), kurių tikslas atsižvelgti į individualius aklųjų poreikius, atkurti, ugdyti, įtvirtinti orientacijos erdvėje ir savarankiško judėjimo (mobilumo), kasdienio gyvenimo ir komunikacijos įgūdžius, didinančius asmenų savarankiškumą bei galimybes dalyvauti visuomeniniame gyvenime.
Teisę į kompleksines socialinės reabilitacijos paslaugas turi aklieji asmenys nuo 16 metų, kuriems Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka nustatytas neįgalumo  lygis, darbingumo lygis ir (ar) specialiųjų poreikių lygis. Prioritetas gauti kompleksines SRPA teikiamas besikreipiantiems darbingo amžiaus akliesiems asmenims.
Maksimali šių paslaugų teikimo trukmė – 30 kalendorinių dienų. Visos kompleksinės SRPA apgyvendinimo bei maitinimo paslaugos bus suteiktos nemokamai. Su akluoju asmeniu viso kompleksinių SRPA teikimo metu dirbs kvalifikuotų specialistų komanda (socialinis darbuotojas, medicinos psichologas, specialusis pedagogas (tiflopedagogas), kompiuterinio raštingumo specialistas). Pagal kompleksinių SRPA teikėjo specialistų komandos sudarytą planą aklajam asmeniui bus teikiamos (individualiai ar grupėse 4 – 10 aklųjų asmenų) šios paslaugos: orientacijos erdvėje ir savarankiško judėjimo (mobilumo), kasdienių įgūdžių, komunikacinių įgūdžių ugdymo, medicinos psichologo pagalbos, profesinio konsultavimo ir orientavimo.
Kompleksinės SRPA bus teikiamos akliesiems asmenims pritaikytose patalpose. Paslaugų teikimo laikotarpiu bus užtikrintas aklojo asmens saugumas bei nepertraukiama priežiūra (pagalba). Minėtas paslaugas teiks VŠĮ „Vilties žiedas“,  adresu A. Juozapavičiaus pr. 7C, Kaunas

     Dėl išsamesnės informacijos, apie kompleksines SRPA, jų teikimo tvarką bei sąlygas ir kaip galima registruotis, prašome kreiptis į  VšĮ „Vilties žiedas“ tel. (8 37) 345564 arba el. paštu info@viltiesziedas.lt

Informacinis lankstinukas apie teikiamas kompleksines socialinės reabilitacijos paslaugas akliesiems asmenims.


Informacija dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo

Informuojame, kad nuo 2019 m. sausio 1 d.  savivaldybėse asmenims, sukakusiems senatvės pensijos amžių, nebenustatomas specialiųjų poreikių lygis. Todėl asmenys, kurie dėl įvairių priežasčių nesikreipė į Varėnos rajono savivaldybę dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo iki 2018 m. gruodžio 31 d., dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo turi kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.


DĖL IŠMOKOS VAIKUI MOKĖJIMO NUO 2019 M.

Varėnos r. savivaldybės administracija informuoja, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo Nr. I-621 1, 6, 7, 9, 11, 13, 14, 15, 17, 18, 21 ir 24 straipsnių pakeitimo įstatymas, kuriuo įtvirtinta, kad kiekvienam vaikui universali išmoka – 50,16 Eur, o neįgaliam vaikui (iki 18 metų) universali išmoka – 69,92 Eur per mėnesį.

Informuojame, kad įsigaliojus šiems pakeitimams, išmokos vaikui gavėjams, kuriems jau yra paskirta išmoka vaikui, nuo 2019 m. sausio 1 d. iš naujo teikti naujų prašymų dėl universalios išmokos vaikui skyrimo nereikia.


Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2019 m.
projektams finansuoti skirtų lėšų paskirstymas

Baigėsi 2019 m. socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų paraiškų vertinimo etapas. Vertinimui buvo pateiktos 3  projektų paraiškos.
2019 metais Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams įgyvendinti iš valstybės ir savivaldybės biudžeto skirta 41000 Eur. suma, iš jų:

 • iš valstybės biudžeto skirta 34106 Eur suma;
 • iš savivaldybės biudžeto projektams finansuoti skirta 6894 Eur suma.

Varėnos r. savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. gruodžio 20 d. įsakymu Nr. DV-1308 „Dėl lėšų paskirstymo socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams 2019 metais finansuoti“, patvirtintas Varėnos rajono savivaldybės socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2019 m. projektams finansuoti skirtų lėšų paskirstymas:

Eil.
Nr.
Pareiškėjas Projekto
pavadinimas
Surinktų
balų vidurkis
Skirta lėšų suma, Eur
1. Varėnos rajono neįgaliųjų draugija Varėnos rajono neįgaliųjų draugijos socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektas 83 17 617,00
2. Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ Varėnos padalinys Socialinių – kultūrinių paslaugų teikimas, mažinant socialinę atskirtį bendruomenėje 69,5 8 895,00
3. Viešoji įstaiga „Vilniaus ir Alytaus regionų aklųjų centras“ 2019 m. Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje teikimas Varėnos rajono savivaldybėje 81,5 14 488,00

Rezervinių, nefinansuotinų ir atmestinų projektų nėra.

Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Socialinės paramos skyrius

2019-01-02Projekto „Varėnos rajono bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centrų plėtra“
partnerių vaikų dienos centro veiklai vykdyti sąrašas.

Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2018-12-14 d. įsakymu DV-1278 „ Dėl projekto „Varėnos rajono bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centrų plėtra“ partnerių vaikų dienos centro veiklai vykdyti patvirtinimo“, patvirtintas projekto „Varėnos rajono bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centrų plėtra“ partnerių vaikų dienos centro veiklai vykdyti sąrašas. Projekto partneriais parinkti:

 1. Varėnos r. Liškiavos daugiafunkcis centras;
 2. Marcinkonių kaimo bendruomenė;
 3. Varėnos rajono visuomeninė organizacija „Ištieskime ranką vaikui“.


Dėl išmokos vaikui mokėjimo

Nuo 2018 m. sausio 1 d. yra mokama universali išmoka (vaiko pinigai). Primename, kad išmoka vaikui (30,02 Eur) skiriama ir mokama kiekvienam vaikui nuo gimimo dienos iki 18 metų ir vyresniam, jeigu jis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa), bet ne ilgiau, iki jam sukaks 21 metai.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymu, išmoka vaikui skiriama ir mokama nuo teisės gauti išmoką atsiradimo dienos, tačiau ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių nuo prašymo ir visų reikiamų dokumentų išmokai skirti pateikimo savivaldybės administracijai dienos. Tėvelius, kurie dar 2018 metais nesikreipė dėl išmokos vaikui, raginame kuo skubiau pateikti prašymus, kad išmoka vaikui būtų paskirta už visus priklausančius 12 mėnesių, t. y. nuo 2018 m. sausio 1 d.

Prašymą galima teikti: elektroniniu būdu per socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt,  Varėnos r. savivaldybės administracijos socialinės paramos skyriuje, pagal deklaruotą gyvenamąją vietą seniūnijose. Kartu reikia pateikti asmens dokumentą ir asmeninės sąskaitos banke, į kurią bus pervedama išmoka, numerį.Skelbiamas konkursas 2019 metų Nevyriausybinių organizacijų,
teikiančių socialines paslaugas, veiklos projektams remti

     Varėnos rajono savivaldybės administracija skelbia konkursą Nevyriausybinių organizacijų, teikiančių socialines paslaugas, veiklos projektams remti 2019 metais iš savivaldybės biudžeto.

     Konkurso tikslas – plėtoti įvairias socialinių paslaugų teikimo formas, kurti socialinių paslaugų tinklą savivaldybės teritorijoje; skatinti nevyriausybines organizacijas dalyvauti socialinių paslaugų teikimo procese; materialiai remti nevyriausybines organizacijas, kurios teikia socialines paslaugas.
Projektų paraiškas gali teikti nevyriausybinės organizacijos, kurių viena iš pagrindinių sričių yra socialinių paslaugų bendruomenėje teikimas.
Projekto paraiškos rengiamos ir teikiamos vadovaujantis Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2016 m. kovo 25 d. įsakymu Nr. DV – 367 „Dėl Nevyriausybinių organizacijų, teikiančių socialines paslaugas, veiklos projektų rėmimo“.
Projektų paraiškos priimamos nuo 2018 m. lapkričio 1 d. iki 2018 metų lapkričio 30 d. 17 val.  Konkursui pateikiama: užpildytos projekto paraiškos formos originalas (1 priedas). Paraiška gali būti pateikta registruotu paštu, įteikta pašto kurjerio ar jo įgalioto asmens asmeniškai. Jeigu paraiška pateikiama paštu arba per pašto kurjerį, pašto žymoje nurodyta išsiuntimo ar pateikimo siųsti data turi būti atitinkamai ne vėlesnė kaip nurodyta konkurso skelbime.

Informaciją teikia Varėnos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus socialinių išmokų specialistė Inga Videikaitė, telefonu (8 310) 33087, el. p. inga.videikaite@varena.lt, darbo dienomis nuo 8 val. 00 min. iki 17 val. 00 min. (penktadieniais – iki 15 val. 45 min.) arba atvykus į  Varėnos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių adresu  Vytauto g. 12, Varėna (11 kab.).

Varėnos rajono savivaldybės 2019 metų Nevyriausybinių organizacijų, teikiančių socialines paslaugas, veiklos projektams remti iš savivaldybės biudžeto planuojama skirti 10 000 Eur.

PRIDEDAMA:

 1. Nevyriausybinių organizacijų, teikiančių socialines paslaugas, veiklos projektų rėmimo tvarkos aprašas ;
 2. Nevyriausybinių organizacijų, teikiančių socialines paslaugas, veiklos rėmimo projekto paraiška (1 priedas).


Skelbiamas konkursas 2019 metų Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems
bendruomenėje projektams finansuoti

Varėnos rajono savivaldybės administracija skelbia konkursą socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams finansuoti 2019 metais iš valstybės ir savivaldybės biudžeto.
Konkurso tikslas – gerinti neįgaliųjų socialinę integraciją į visuomenę, įtraukiant į organizacinius projektų atrankos, finansavimo ir administravimo procesus savivaldybių administracijas bei skatinant neįgaliųjų socialinės integracijos srityje veikiančias nevyriausybines organizacijas teikti neįgaliesiems reikalingas socialinės reabilitacijos paslaugas, kurios padėtų atkurti ar palaikyti neįgaliųjų socialinius, savarankiško gyvenimo įgūdžius, didinti jų užimtumą bei galimybes gyventi bendruomenėje savarankiškai.
Projektų paraiškas gali teikti įregistruotas juridinis asmuo, teikiantis paslaugas Varėnos r. savivaldybės teritorijoje gyvenantiems neįgaliesiems ir atitinkantis šiuos reikalavimus:
1. Pagal teisinę formą ir veiklos pobūdį:
1.1. jis yra neįgaliųjų socialinės integracijos srityje veikianti nevyriausybinė organizacija, kaip ji apibrėžta Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatyme;
1.2. paraiškos pateikimo dieną veikia neįgaliųjų socialinės integracijos srityje ne trumpiau nei vienus metus nuo pareiškėjo įregistravimo Juridinių asmenų registre dienos ir teikia nuolatinio, periodinio pobūdžio socialinės reabilitacijos paslaugos neįgaliesiems (socialinių ir savarankiško gyvenimo įgūdžių atkūrimo ar palaikymo, neįgaliųjų savarankiškumo ir užimtumo bei galimybių savarankiškai dalyvauti bendruomenės gyvenime didinimo);
2. į projekto veiklas planuoja įtraukti ne mažiau kaip 10 neįgaliųjų per mėnesį;
3. turi projekto buhalterį arba už buhalterinę apskaitą atsakingą asmenį ( jei buhalterinės apskaitos paslaugas pareiškėjui teikia buhalterinės apskaitos paslaugas teikianti įmonė (įstaiga) arba buhalterinės apskaitos paslaugas savarankiškai teikiantis asmuo);
4. projekto veikloms vykdyti turi patalpas, pritaikytas specialiesiems neįgaliųjų poreikiams (išskyrus Nuostatų 10.2 papunktyje nustatytas veiklas, kurioms vykdyti nebūtinos konkrečios patalpos, pvz., palydint, pavežant neįgalųjį į konsultacijas, įstaigas ir kt.), veikloms vykdyti reikalingą įrangą (kompiuterį, telefoną, internetą ir kt.).
Projekto paraiškos rengiamos ir teikiamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. spalio 4 d. įsakymu Nr. A1-545 „Dėl Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2019 metų projektų atrankos konkurso organizavimo nuostatų patvirtinimo“ patvirtintais Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2019 metų projektų atrankos konkurso organizavimo nuostatais.
Projektų paraiškos priimamos nuo 2018 m. spalio 9 d. iki 2018 metų lapkričio 5 d. 17 val.  Projektų paraiškos savivaldybės administracijai pateikiamos tiesiogiai arba paštu registruotu laišku, per pašto kurjerį ar kitaip. Ant voko su paraiška turi būti nurodyta:
Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų finansavimo 2019 metais konkursui
Varėnos rajono savivaldybės administracija (priimamasis)
Vytauto g. 12, LT – 65184 Varėna
Informaciją teikia Varėnos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Naujūnienė, telefonu (8 310) 31 990, el. p. vilma.naujuniene@varena.lt, darbo dienomis nuo 8 val. 00 min. iki 17 val. 00 min. (penktadieniais – iki 15 val. 45 min.) arba atvykus į  Varėnos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių adresu  Vytauto g. 12, Varėna (7 kab.).
Varėnos rajono savivaldybės 2019 metų Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams finansuoti iš valstybės ir savivaldybės biudžetų planuojama skirti 41000 Eur.

Pridedama:

 1. Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2019 metų projektų atrankos konkurso organizavimo nuostatai.
 2. Projektų paraiškos forma (1 priedas).
 3. Projekto įgyvendinimo sąmata (2 priedas).
 4. Deklaracija (5 priedas).


Informacija apie mokinių nemokamą maitinimą mokyklose
bei paramą mokinio reikmenims įsigyti

     Varėnos rajono savivaldybės administracija primena, kad nuo liepos 1 d. šeimos jau gali teikti prašymus dėl mokinių nemokamo maitinimo mokykloje bei paramos mokinio reikmenims įsigyti.

Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti (57 Eur), jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (183 Eur). Socialinė parama skiriama mokiniams, kurie mokosi bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose, ikimokyklinio ugdymo mokyklose ar pas kitą švietimo teikėją pagal bendrojo ugdymo programas ar priešmokyklinio ugdymo programą.

Prašymą pateikti gali vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas. Prie prašymo pridedamos pažymos apie pajamas (gautas per 3 praėjusius iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams mėnesius arba kreipimosi mėnesio) ir priklausomai nuo aplinkybių kiti reikalingi socialinei paramai mokiniams gauti dokumentai. Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti pareiškėjas gali kreiptis iki spalio 5 d., dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis visus mokslo metus.

Dėl socialinės paramos mokiniams reikia kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją, o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota, – į savivaldybės, kurioje gyvenama, administraciją. Varėnos rajono savivaldybėje prašymai teikiami Socialinės paramos skyriuje, seniūnijose ir internetu Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje www.spis.lt.


SenjoroPAV

Senjoro – socialinių paslaugų teikimas pagyvenusio amžiaus asmenims jų namuose


Kviečiame tapti socialiniais globėjais!

Socialinis globėjas – tai šeima ar asmuo, kuris savo šeimoje ne ilgiau kaip 12 mėnesių globoja 1-3 vaikus, kurių amžius nuo 0 iki 18 m., kol jie sugrįš pas savo biologinius tėvus arba atsiras nuolatiniai globėjai ar įvaikintojai.

Ketinantys dirbti socialiniais globėjais turi:

 • būti išklausę globėjų ir įtėvių mokymus ir gauti teigiamą išvadą tapti globėjais (mokymai vyksta Varėnos socialinių paslaugų centre);
 • būti sudarę darbo arba tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį su Varėnos socialinių paslaugų centru (t. y. būti pasirašę darbo sutartį arba veiklą vykdyti pagal individualios veiklos pažymą).

Siūlome:

 • darbo užmokestį globojant vaiką (-us) savo namuose;
 • nuolatines specialistų konsultacijas;
 • atokvėpio paslaugas;
 • pagalbą globojant vaiką (-us).

Globos trukmė – iki 12 mėn.
Vaiko amžius 0-18 m.
Veiklos forma – darbo sutartis arba individualios veiklos pažyma.

Darbo užmokestis socialiniam globėjui:
globojant vieną vaiką – 450,05 Eur („į rankas“),
globojant du vaikus – 504,50 Eur („į rankas“),
globojant tris vaikus – 558,96 Eur („į rankas“).

Socialinis globėjas, įgyvendindamas vaiko globėjo (rūpintojo) teises ir pareigas, gauna vaiko globos (rūpybos) išmoką (152 Eur), globos (rūpybos) išmokos tikslinį priedą (152 Eur), išmoką vaikui, mokamas Išmokų vaikams įstatymo nustatyta tvarka, vaikui skirtą slaugos ir priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, mokamą pagal Tikslinių kompensacijų įstatymą. Socialinis globėjas turi teisę gauti ir kitas išmokas, jei teisė gauti šias išmokas vaikui ir globėjui (rūpintojui) numatyta įstatymuose.

Išsamią informaciją suteiks globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo specialistės Lina Kvitkauskienė, tel. 8 679  21 690, Agnė Steiblienė, tel. 8 608  04 363, arba globos koordinatorė Ramunė Pilelienė, tel. 8 310  51 080; 8 616  36 231.

Socialinės paramos skyrius

• Priima ir konsultuoja gyventojus socialinės paramos skyrimo klausimais
• Priima gyventojų prašymus dėl įvairių socialinių išmokų ir kompensacijų bei socialinės paramos mokiniams skyrimo
• Skiria ir organizuoja socialines paslaugas
• Nustato sukakusiems senatvės pensijos amžių asmenims specialius poreikius
• Tarpininkauja civilinėse bylose dėl globos (rūpybos) nustatymo ir globėjo (rūpintojo) skyrimo ir išvados pateikimo
• Administruoja socialinės veiklos ir socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems projektus
• Bendradarbiauja su neįgaliųjų asociacijomis
• Organizuoja būsto pritaikymą neįgaliesiems (kartu su kitais skyriais)
• Išduoda pažymas apie skyriaus išmokėtas išmokas
• Atlieka kitas skyriaus priskirtas funkcijas

Informuojame, kad visos paskirtos socialinės išmokos mokamos pareiškėjo pasirinktu mokėjimo būdu nuo einamo mėnesio 10 iki 24 dienos.

Gyventojai socialinių išmokų, kompensacijų ir kitais klausimais priimami:

Seniūnija/skyrius Adresas       Telefonas    El. paštas Kabinetas
Socialinės paramos skyrius  Vytauto g. 12, 65184 Varėna (8 310) 53 627 rupyba@varena.lt 
Jakėnų seniūnija  Žilinų k.,
Jakėnų sen., 65417 Varėnos r. sav.
(8 310) 45 047 julija.matuiziene@varena.lt
Kaniavos seniūnija Panočių k., Kaniavos sen., 65242 Varėnos r. sav. (8 310) 49 409 soc.kaniava@varena.lt
Marcinkonių seniūnija Miškininkų g. 1, Marcinkonių k.,
Marcinkonių sen., 65303 Varėnos  r. sav.
(8 310) 44 648 soc.marcinkonys@varena.lt
Matuizų seniūnija Kalno g. 8
Matuizų k.,
Matuizų sen., 65071 Varėnos r. sav.
(8 310) 40 544 onute.verbickiene@varena.lt
loreta.grazeviciene@varena.lt
Merkinės seniūnija Gardino g. 1,
Merkinės mstl.,
Merkinės sen., 65337 Varėnos r. sav.
(8 310) 57 146 silvestra.batuleviciene@varena.lt
soc.merkine@varena.lt
Valkininkų seniūnija Vilniaus g. 15,
Valkininkų mstl.,
Valkininkų sen., 65438 Varėnos r. sav.
(8 310) 56 146 soc.valkininkai@varena.lt
Varėnos seniūnija J. Basanavičiaus g. 40, 65182 Varėna (8 310) 31 991 ramune.jurgeleviciene@varena.lt
kristina.cesnulaitiene@varena.lt
kristina.songin@varena.lt
3
Vydenių seniūnija  Vydenių k., Vydenių sen., 65230 Varėnos r. sav.  (8 310) 33 083  soc.vydeniai@varena.lt  –

Darbo laikas
I-IV    8.00 – 17.00
V       8.00 – 15.45

Pietų pertrauka  12.00 – 12.45

Kviečiame registruotis iš anksto
Tel. (8 310) 53 627

Varėnos socialinių paslaugų centras
M.K. Čiurlionio g. 61A
LT-65219 Varėna
Direktorė Dovilė Barčiukienė
Tel: (8 310) 53 662
Mob: + 370 684 40 026
El. paštas: direktore@varenosspc.lt

Varėnos rajono savivaldybės bendruomeniniai vaikų globos namai
Vytauto g. 12
LT-65184 Varėna
Direktorė Gita Miliauskienė
Mob: + 370 689 55 185
El. paštas: bvgn@varena.lt

Varėnos rajono savivaldybės biudžetinė įstaiga Varėnos globos namai
Voronecko g. 2
LT-65159  Varėna
Direktorė  Kristina Didikienė
Tel: (8 310) 31 661
El. paštas: direktore@varenosglobosnamai.lt

Varėnos rajono savivaldybės biudžetinė įstaiga Merkinės globos namai
J. Bakšio g. 10
LT-65336  Merkinė, Varėnos r. sav.
Tel./faks. (8 310) 57 181
Mob: + 370 677 24 125
El. paštas: info@merkinesglobosnamai.lt

Vaikų dienos centras „Versmė“
Voronecko g. 1-36
LT-65163 Varėna
Asta Žmuidinavičienė
Mob: + 370 612 26 912
El. paštas: astutezmuidinaviciene@gmail.com

Varėnos dekanato Varėnos parapijos visuomeninė labdaros
organizacija „Caritas“
Trumpoji g. 1-2
LT-65183 Varėna
Tel: (8 310) 51 620
Mob: + 370 699 68 401

Varėnos Šv. arkangelo Mykolo parapijos ,,Carito“ vaikų ir paauglių
dienos centras ,,Svajonė“

M.K. Čiurlionio g. 61A
LT-65219  Varėna
Vadovė  Dalia Višinskienė
Mob: + 370 628 16 384
El. paštas: daluze@gmail.com

Varėnos rajono neįgaliųjų draugija
M.K. Čiurlionio g. 61A
LT-65219  Varėna
Pirmininkas  Vytautas Dumbliauskas
Mob: + 370 616 41 202
El. paštas: varenand@gmail.com

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos
Varėnos filialas

El. paštas: varena@lass.lt

Varėnos anoniminių alkoholikų grupė „Bitė“
M.K. Čiurlionio g. 61A
LT-65219  Varėna

Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“
Varėnos skyrius

J. Basanavičiaus g. 17
Lt-65178  Varėna
Janina Čepulienė
Tel. (8 310) 51 080
Mob: + 370 610 35 800

Varėnos miesto sveikatingumo klubas „Ropė“
J. Basanavičiaus g. 40
LT-65182  Varėna
Aldona Stramkauskienė
Tel: (8 310) 51 492
Mob: + 370 682 68 688

Eil. Nr. Globos įstaigos pavadinimas Planinis vietų skaičius Laisvos vietos Laukiančiųjų eilėje skaičius
1. BĮ Varėnos globos namai 40 8
2. BĮ Merkinės globos namai 49 1

Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Socialinės paramos skyrius
2023-09-04

Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2019 m.
projektams finansuoti skirtų lėšų paskirstymas

Baigėsi 2019 m. socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų paraiškų vertinimo etapas. Vertinimui buvo pateiktos 3  projektų paraiškos.
2019 metais Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams įgyvendinti iš valstybės ir savivaldybės biudžeto skirta 41000 Eur. suma, iš jų:

 • iš valstybės biudžeto skirta 34106 Eur suma;
 • iš savivaldybės biudžeto projektams finansuoti skirta 6894 Eur suma.

Varėnos r. savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. gruodžio 20 d. įsakymu Nr. DV-1308 „Dėl lėšų paskirstymo socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams 2019 metais finansuoti“, patvirtintas Varėnos rajono savivaldybės socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2019 m. projektams finansuoti skirtų lėšų paskirstymas:

Eil.
Nr.
Pareiškėjas Projekto
pavadinimas
Surinktų
balų vidurkis
Skirta lėšų suma, Eur
1. Varėnos rajono neįgaliųjų draugija Varėnos rajono neįgaliųjų draugijos socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektas 83 17 617,00
2. Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ Varėnos padalinys Socialinių – kultūrinių paslaugų teikimas, mažinant socialinę atskirtį bendruomenėje 69,5 8 895,00
3. Viešoji įstaiga „Vilniaus ir Alytaus regionų aklųjų centras“ 2019 m. Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje teikimas Varėnos rajono savivaldybėje 81,5 14 488,00

Rezervinių, nefinansuotinų ir atmestinų projektų nėra.

Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Socialinės paramos skyrius

2019-01-02


Lėšų paskirstymas Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams įgyvendinti 2018 m.

Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams įgyvendinti 2018 m. skirta:

 1. Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių bendrijos „ Viltis“ padaliniui – 8 202 Eur.
 2. Varėnos neįgaliųjų draugijai – 16 240 Eur.
 3. VšĮ Vilniaus ir Alytaus regionų aklųjų centrui – 13 360 Eur.

Papildomai skirtos lėšos Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams įgyvendinti 2018 m.

 1. Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių bendrijos „ Viltis“ padaliniui – 693 Eur.
 2. Varėnos neįgaliųjų draugijai – 1372 Eur.
 3. VšĮ Vilniaus ir Alytaus regionų aklųjų centrui – 1128 Eur.

Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų atrankos konkurso organizavimo nuostatai:

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalActEditions/TAR.D551BD1FA5DE?faces-redirect=true

Varėnos rajone teikiama asmeninė pagalba

                      Asmeninio asistento pagalba žmonėms su negalia padeda užtikrinti didesnes galimybes dirbti ir savarankiškai gyventi bendruomenėje. Šią paslaugą gali gauti visi neįgalieji, kuriems nustatytas neįgalumo lygis arba 55 procentų ir mažesnis darbingumo lygis, arba specialiųjų poreikių lygis, neatsižvelgiant į amžių, negalios sunkumą ar jos pobūdį.

Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tikslas – atsižvelgiant į individualius asmens poreikius, suteikti jam individualią pagalbą namuose ir viešojoje aplinkoje (palydint ir komunikuojant), kuri padėtų jam gyventi savarankiškai ir veikti visose gyvenimo srityse.

Prioritetą gauti asmeninę pagalbą turi asmenys, kurie:
– mokosi pagal formaliojo švietimo programas;
– dirba arba ieško darbo, naudodamiesi Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ar kitų organizacijų teikiamomis pagalbos įsidarbinant paslaugomis;
– gyvena vieni.

Asmuo, pageidaujantis gauti asmeninę pagalbą, ar jo tėvai, įtėviai ar globėjai (rūpintojai), ar vaikai (įvaikiai), ar asmens įgaliotas atstovas turi kreiptis į Varėnos rajono savivaldybės administracijos seniūniją (pagal deklaruotą gyvenamąją vietą).

Kokius dokumentus pateikti?

Asmuo, pageidaujantis gauti asmeninę pagalbą, ar jo tėvai, įtėviai ar globėjai (rūpintojai), ar vaikai (įvaikiai), ar asmens įgaliotas atstovas pateikia:

 1. Nustatytos formos prašymą-paraišką dėl asmeninės pagalbos.
 2. Asmens negalią patvirtinantį dokumentą ar jo kopiją: Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išduotą Neįgaliojo pažymėjimą ar Neįgalumo lygio pažymą, ar Darbingumo lygio pažymą, ar Specialiųjų poreikių lygio pažymą.
 3. Dokumentus, pažymas arba jų kopijas, patvirtinančius asmens gaunamas pajamas (netaikoma, jei asmuo ar asmens atstovas prašyme-paraiškoje pažymi, kad sutinka apmokėti visą sumą, lygią asmeniui savivaldybės vykdomosios institucijos nustatytam mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžiui).
 4. Dokumentus, patvirtinančius asmens atstovavimo pagrindą, ar jų kopijas (pavyzdžiui, gimimo liudijimą, teismo sprendimą (nutartį), įgaliojimą, asmens ar asmens atstovo raštišką sutikimą, kad asmeninės pagalbos gavimo klausimais asmeniui gali atstovauti kitas asmuo (nurodomas atstovaujamo ir atstovaujančio asmens vardas, pavardė, gimimo data) ir pan.) (taikoma, jei kreipiasi asmens atstovas).

Asmuo, pageidaujantis gauti asmeninę pagalbą, ar asmens atstovas 2–4 punktuose nurodytus dokumentus ir (ar) kitą informaciją pateikia tik tokiu atveju, jei šių dokumentų ir (ar) informacijos savivaldybės administracija neturi ar jos neįmanoma gauti iš valstybės ar žinybinių registrų bei valstybės informacinių sistemų ar jų savivaldybės administracija pagal prašymą ir (ar) duomenų teikimo sutartis negauna iš valstybės ir (ar) savivaldybės institucijų, įstaigų, įmonių ir organizacijų.

Kokią pagalbą gali teikti asmeninis asistentas?

– teikti asmeniui pagalbą namuose ir viešojoje aplinkoje, skatindamas jo savarankiškumą, būtiną kasdieniame gyvenime;

– teikti asmeniui individualią diskretišką pagalbą, susijusią su asmens higiena (padėti apsirengti, nusiprausti, nusimaudyti, pasinaudoti tualetu ir kt.);

– lydėti asmenį į sveikatos priežiūros ir (ar) kitas valstybės ir (ar) savivaldybės institucijas, įstaigas, organizacijas, užimtumo įstaigas, darbą, laisvalaikio praleidimo vietą ir kt., teikti pagalbą judant įvairiais paviršiais ir kt.;

– teikti pagalbą asmeniui maitinimosi procese (paruošti stalo įrankius, padėti juos pakelti ir palaikyti valgymo metu ir kt.);

– teikti asmeniui individualią pagalbą, padedančią adekvačiai reaguoti į jį supančią aplinką, užmegzti ir palaikyti su ja socialinius santykius (bendrauti, kalbėti, orientuotis laike ir aplinkoje, laikytis dienos režimo, ugdytis savivoką, gebėjimą disponuoti finansiniais ištekliais, tinkamai vartoti vaistus, būti socialiai aktyviam, organizuoti poilsį, laisvalaikį ir kt.).

Kokios pagalbos neteikia asmeninis asistentas? 

Asmeninis asistentas neteikia pagalbos, susijusios su mokymo, sveikatos priežiūros ar nepilnamečio asmens priežiūros procesu (pavyzdžiui, neatlieka už asmenį buities ir namų ruošos darbų, nevykdo slaugytojo ar slaugytojo padėjėjo, pagalbos priimant kasdienius sprendimus, mokytojo padėjėjo funkcijų ir kt.).

Asmeninės pagalbos asmeniui poreikis nustatomas vieniems metams nuo sprendimo priėmimo dienos.

Asmuo, turintis teisę gauti asmeninę pagalbą, turi teisę tuo pat metu gauti ir socialinės priežiūros paslaugas arba dienos socialinę globą.

Asmens mokėjimo už asmeninę pagalbą dydis nustatomas pinigine išraiška.

Asmens mokėjimo už asmeninę pagalbą dydis negali būti didesnis negu 20 procentų asmens pajamų.

Asmeniui, kurio pajamos yra mažesnės negu 2 valstybės remiamų pajamų dydžiai (258 eurai), asmeninė pagalba teikiama nemokamai.

Asmeninės pagalbos teikėjas yra Varėnos socialinių paslaugų centras.

Kviečiame Varėnos rajono savivaldybės gyventojus, kuriems reikalinga Asmeninė pagalba, teikti prašymus.

Reglamentuojantys teisės aktai

 1. Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymas;
 2. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2021-07-01 įsakymas Nr. A1-478 „Dėl Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo 25¹ straipsnio įgyvendinimo“;
 3. Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2021-11-08 įsakymas Nr. DV-1056 ,,Dėl asmeninės pagalbos teikimo organizavimo ir mokėjimo už asmeninę pagalbą Varėnos rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“