/2 metų pereinamasis laikotarpis paramos skyrimui: nuo 2022 m. – tik elektroniniai prašymai
2019 m. gruodžio 19 d.

2 metų pereinamasis laikotarpis paramos skyrimui: nuo 2022 m. – tik elektroniniai prašymai

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad mokesčių administratorius atsižvelgė į paramos gavėjų prašymą ir priėmė sprendimą suteikti pereinamąjį 2 metų laikotarpį, per kurį paramą nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio galima teikti ne tik e. būdu.

Pereinamasis laikotarpis numatytas iki 2022 m. sausio 1 d., kuomet įsigalioja Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) viršininko įsakymas, panaikinsiantis galimybę skirti paramą teikiant prašymą popieriuje. Per šį laikotarpį VMI aktyviai bendradarbiaus su paramos gavėjais, skatins gyventojus rinktis pažangesnį – e. būdą, o svarbiausia supaprastins e. paramos teikimo formą.

„Paramos skyrimo procese itin svarbus skaidrumas. Sprendimą dėl paramos skyrimo gyventojas turi priimti asmeniškai, laisvai ir savarankiškai, jam neturi būti taikomas spaudimas“, – sako Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė primindama, kad gyventojui pateikus keletą prašymų (pvz. ir popierinį, ir elektroninį), galiojančiu prašymu skirti paramą VMI visuomet laiko paskutinį e. būdu pateiktą gyventojo prašymą.

Pernai e. būdu savarankiškai dalį pajamų mokesčio skyrė daugiau nei 70 proc. gyventojų. Jų skaičius kasmet auga, o net 60 proc. popierinius prašymus skirti paramą pateikusių gyventojų savo pajamų deklaracijas pildo e. būdu. Galima daryti prielaidą, kad jie taip pat turi galimybes bei įgūdžius pildyti duomenis e. būdu.

Primename, kad su VMI specialistais mokesčių klausimais galima pasikonsultuoti atvykus į apskrities gyventojų aptarnavimo skyrius bei paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 260 5060. Telefonu suteikta konsultacija – lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus. Informaciją apie VMI veiklą galite sekti interneto svetainėje www.vmi.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

Tadas Bružas,
Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija
tel.: +370 37 405 373, +370 682 31 568; el. p. tadas.bruzas@vmi.lt

2019-12-19T14:03:45+00:00