/Antaninės dzūkiškai: tradicinis kermošius Valkininkuose
2024 m. birželio 13 d.

Antaninės dzūkiškai: tradicinis kermošius Valkininkuose

Šį sekmadienį, birželio 16 d., Valkininkų miestelis (Varėnos r.) kviečia visus į spalvingas ir linksmas Antanines. Tai bus diena, kai miestelio aikštė prisipildys kvapnių kaimiškų gardumynų, šviežių sodo gėrybių ir nagingų amatininkų darbų, o širdys – linksmumo.

Čia skleisis gera nuotaika ir šeimos džiaugsmas. Vaikai ir suaugusieji turės puikią galimybę pasinerti į menines, mokomąsias veiklas. Organizatoriai pasirūpins rankų darbo žaidimais, kuriuos žaidžiant bus galima pasitikrinti savo rankų taiklumą ir įgūdžius, o laidynės futbolas bei kaladėlių stumdymas suteiks iššūkių ir linksmybių. Kūrybinės dirbtuvėlės „Ženklai vėjyje“ suteiks galimybę sukurti spalvingas vėliavas su pasirinktais ženklais ir vaizdais. Taip pat bus galima išmokti pinti juostą ir susikurti savo raktų pakabuką. Šventės svečiai ir dalyviai bus kviečiami ir pajodinėti žemaitukų veislės žirgais, išgirsti įdomių istorijų iš žygių, kuriuose dalyvavo žirgininkas Saulius. Šventės metu vyks vainiko pynimo mokymai, kur galėsite nusipinti vainiką sau ir prisidėti prie šventinės nuotaikos kūrimo.

Šventės atmosferą papildys ir dzūkiška šnekta, kuri skambės viso renginio metu. Jį ves šmaikščioji dzūkaitė Erika Petrauskienė. Šventinę dvasią praturtins pasakojimai apie dzivonus, abrūsus, grybų radzybas ir kitus dzūkelių prajovus.

Šalia edukacinių veiklų vyks koncertinė programa. Pirmoje dalyje pasirodys Valkininkų kultūros centro folkloro ansamblis „Grūšełė“, vaikų folklorinių šokių studija „Bitelė“, Valkininkų bendruomenės ansamblis „Santaka“ ir apeigų folkloro grupė „Kūlgrinda“. Vidurdienį miestelio bažnyčioje Šv. Mišias aukos Vilniaus Pal. Jurgio Matulaičio parapijos klebonas Justinas Aleknavičius. Po jų koncertinėje programoje pasirodys folkloro grupė „Svirtis“.

Šventės programa:

10.00 val. mugės ir edukacinių veiklų pradžia.

10.30 val. Valkininkų kultūros centro folkloro ansamblis „Grūšełė“ ir vaikų folklorinių šokių studija „Bitelė“, Valkininkų bendruomenės ansamblis „Santaka“, apeigų folkloro grupė „Kūlgrinda“.

12 val. šv. Antano atlaidų Mišios Valkininkų bažnyčioje, kurias aukos klebonas Justinas Aleknavičius.

13.30 val. Folkloro grupės „Svirtis“ koncertas.

Rėmėjai: UAB „Velansta“, UAB „Staginis“, Stanislavas Kurkulionis, Kęstutis Puzas, Rasa ir Deividas Lukoševičiai, kaimo turizmo sodyba „Grikucis“, Varėnos kultūros centras, Jūratė Rutkauskienė.

Antaninių Kermošius Plakatas 212x300

2024-06-13T08:17:58+00:00