/Bičių laikytojams – lengvesni reikalavimai
2018 m. birželio 22 d.

Bičių laikytojams – lengvesni reikalavimai

2018 m. gegužės 23 d. įsigaliojus pakeistiems Bitynų, bičių produktų ir bičių užkrečiamųjų ligų kontrolės  reikalavimams, bitininkams nebelieka prievolės įsigyti bityno pasą, supaprastinta valstybinė veterinarinė  bitynų kontrolė, atsisakyta Bityno  sveikatos statuso  patvirtinimo procedūrų.

Atsisakius  bityno paso  ir jo išdavimo procedūrų, duomenis apie bityne taikytas profilaktines priemones (pvz., profilaktiniais tikslais naudotą skruzdžių, pieno ir oksalo rūgštį, siekiant naikinti bičių kenkėjus), bičių gydymui naudotus veterinarinius vaistus, gydymo laikotarpį, išlauką, veterinarinių vaistų naudojimo tikslą bičių laikytojai privalės registruoti Veterinarinių vaistų ir profilaktinių priemonių naudojimo apskaitos žurnale.

Supaprastinta ir valstybinė veterinarinė bitynų kontrolė. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritoriniai padaliniai tikrins ir kontroliuos tik tuos bitynus, kuriuos rizikos analizės atrankos būdu pateiks Nacionalinė mokėjimo agentūra ir VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras. Taip pat atsisakyta Bityno sveikatos statuso patvirtinimo procedūrų. Tačiau siekiant  užtikrinti, kad nebūtų  platinamos bičių užkrečiamosios  ligos, numatytas reikalavimas bičių veisėjams, veisiantiems bites ir jas parduodantiems  kitiems šalies bitininkams savo bityną  dėl amerikinio ir europinio bičių perų puvinių ištirti Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute(NMVRVI). Bičių veisėjai privalės turėti ir saugoti NMVRVI tyrimų protokolus.

Siekiant valstybės paramos, bičių laikytojams, kaip ir iki šiol, pakaks savo bites kaip ūkinius gyvūnus užregistruoti Ūkinių gyvūnų registre. Taip pat bičių laikytojai, vežiojantys savo bites į medingųjų augalų  ganyklas, bites, kaip ir anksčiau, privalės registruoti Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro ūkinių gyvūnų registre. Deklaravimas kasmet turi būti atnaujinamas, nes tik tokiu atveju ūkininkai, kurie purškia savo pasėlius, informacinėje sistemoje gali matyti 2,5 km spinduliu išsidėsčiusius bitynus ir pranešti apie numatomus medingųjų augalų purškimus.

 

Varėnos maisto ir veterinarijos tarnybos informacija.

 

 

2018-06-22T08:53:29+00:00