/Daugėja įgyvendinamų Varėnos miesto vietos veiklos projektų
2018 m. lapkričio 15 d.

Daugėja įgyvendinamų Varėnos miesto vietos veiklos projektų

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro įsakymu paskirtos lėšos dar dviems vietos veiklos projektams Varėnos miesto 2016-2020 m. vietos plėtros strategijai įgyvendinti. Iki Naujųjų metų jau vyks 11-os projektų veiklos.

Finansavimas paskirtas:

  • 2018 m. lapkričio 7 d. Varėnos technologijos ir verslo mokyklos projektui „Padavėjo ir barmeno profesijos kompetencijų suteikimas ekonomiškai neaktyviems Varėnos miesto gyventojams“  (iš viso 9 369,40 Eur ES ir valstybės biudžeto lėšų, bendras projekto biudžetas – 10 159,69 Eur).
  • 2018 m. lapkričio 9 d. Baltijos „Gyvenimo meno“ labdaros ir paramos fondo projektui „Laimės programa“ (iš viso 26 181 Eur ES ir valstybės biudžeto lėšų, bendras projekto biudžetas – 35 000 Eur).

Šie pareiškėjau artimiausiu metu pasirašys sutartis dėl projektų įgyvendinimo, Varėnos technologijos ir verslo mokykla jau yra pradėjusi įgyvendinti veiklas. Dar penki pareiškėjai jau baigė derinti paraiškas su Europos socialinio fondo agentūra ir pradės veiklas įgyvendinti 2018 m. gruodžio mėn.

Šiuo metu jau yra vykdomos keturių projektų veiklos.  Varėnos sporto centras projekto „Mes reikalingi vieni kitiems“ metu, sukūrus atitinkamas sąlygas ir nupirkus reikiamas priemones, organizuojami neįgaliųjų sporto užsiėmimai. M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo kartu su Varėnos socialinių paslaugų centru ir dar dviem partneriais apmokę savanorius sukurs psichosocialinės pagalbos liniją vienišiems senyvo amžiaus žmonėms. Sveikatingumo klubas „Ropė“ organizuos maitinimo paslaugų teikimą senyvo amžiaus sunkiai savimi galintiems pasirūpinti žmonėms, o taip pat organizuos mankštas neįgaliesiems ir vienišiems senyvo amžiaus žmonėms. Varėnos amatų ir verslo asociacija pradėjo kurti verslo inkubatorių jauno verslo atstovams, taip pat organizuos verslumo ir komunikacijos mokymus. Visų projektų įgyvendinimo bus didelis dėmesys skiriamas savanorystei ir jos skatinimui.

Naujas, o kartu ir paskutinis kvietimas teikti projektinius pasiūlymus bus skelbiamas 2019 m. kovo mėn. Lėšų dar yra likę projektams socialiniai atskirčiai mažinti ir socialinėms paslaugoms plėsti bei ekonomiškai neaktyvių gyventojų integracijai, apmokymams. Potencialūs pareiškėjai kviečiami konsultuotis jau dabar.

Gyventojai kviečiami dalyvauti projektų veiklose, o ypač savanoriauti! Pažįstate neįgalių, vienišų, nepasiturinčių ar kitų socialinę atskirtį patiriančių asmenų? Informuokite! Jiems projektų rengėjai parengė daug įdomių ir naujų užsiėmimų bei galimybių!

 

Varėnos miesto VVG informacija

2018-12-10T12:57:07+00:00