/Didėja galimybės plėstis ir atsinaujinti
2018 m. rugpjūčio 16 d.

Didėja galimybės plėstis ir atsinaujinti

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras patvirtino dar šešis Varėnos miesto vietos veiklos grupės (VVG) pateiktus projektus socialinei atskirčiai mažinti ir paslaugoms Varėnos mieste plėsti.

Šių paslaugų spektras didės Socialinių paslaugų centre, Varėnos globos namuose, Varėnos „Žilvičio“ lopšelyje-darželyje ir Senosios Varėnos „Nykštuko“ vaikų lopšelyje-darželyje. Daugiau galimybių atsivers ir Varėnos rajono futbolo klubo „Atžalynas“ jauniesiems futbolininkams.

Projekto „Senyvo amžiaus ir neįgalių asmenų socialinės atskirties mažinimas ir savarankiškumo palaikymas Varėnos miesto bendruomenėje“ metu Varėnos globos namuose bus įsigyta nauja speciali skalbimo mašina, seneliams  organizuojami kompiuterinio raštingumo užsiėmimai, sukurtos sąlygos su artimaisiais bendrauti nuotoliniu būdu.

Varėnos socialinių paslaugų centras ketina sukurti rankdarbių  ir dailės studiją, organizuoti fotografijos užsiėmimus asmenims iš socialinės rizikos šeimų. Taip pat bus plečiamas skalbimo ir dušo paslaugų teikimas, vedami muzikos terapijos užsiėmimai.

Varėnos rajono futbolo klubas „Atžalynas“ ketina įsigyti naujos įrangos futbolo treniruotėms (naujus futbolo vartus, kamuolių, kitos treniruočių įrangos), taip pat sudaryti sąlygas vaikams ir socialinę paramą gaunančių šeimų dalyvauti futbolo stovyklose bei varžybose kituose miestuose. Klubas taip pat ketina organizuoti Varėnos futbolo jubiliejaus renginį.

Tuo metu Varėnos specialioji mokykla, įgyvendindama pateiktą projektą, stiprins mokinių su specialiaisiais poreikiais sociokultūrinį ugdymą, organizuos jiems sportinius užsiėmimus, miesto gyventojus švies ir kvies išmokti bendrauti su vaikais, turinčiais specialiųjų poreikių.

Varėnos „Žilvičio“ ir Senosios Varėnos „Nykštuko“ vaikų lopšeliai-darželiai Varėnos miesto vaikams iš daugiavaikių, socialinės rizikos ir kitų socialinę atskirtį patiriančių šeimų ketina sukurti ir organizuoti šeštadieninius užsiėmimus. Projektu metu ketinama įsigyti lauko muzikos instrumentas, atlikti lauko pavėsinių remontą, įsigyti interaktyvias žaidimų grindis.

Mieste veiklą vykdantis Baltijos „Gyvenimo meno“ labdaros ir paramos fondas organizuos streso valdymo įgūdžių, sveikos mitybos ugdymo veiklas įvairaus amžiaus žmonių grupėms ir socialinę atskirtį patiriančių miesto visuomenės grupių.

Vidaus reikalų ministerija patvirtino visus šešis pateiktus Varėnos mieste veikiančių įstaigų ar organizacijų projektus (iš viso už beveik 150 tūkst. Eur), pateiktus Varėnos miesto 2016-2020 m. vietos plėtros strategijai įgyvendinti. Pernai ji į finansuojamų projektų sąrašą įtraukė penkis, tačiau dėl Valstybės kontrolės pradėto VRM administruojamų ES priemonių patikrinimo, projektų įgyvendinimo pernykščių projektų įgyvendinimo pradžia persikėlė į šiuos metus.

Varėnos miesto VVG inf.

Nuotr. G. Navionio

2018-09-06T15:01:34+00:00