/Dzūkų kultūros festivalis „ČIULBA ULBA“ kviečia pasitikti rudenį šilų delnuose
2020 m. rugpjūčio 20 d.

Dzūkų kultūros festivalis „ČIULBA ULBA“ kviečia pasitikti rudenį šilų delnuose

Rugsėjo 4-6 dienomis Mardasavo kaime, Varėnos rajone, pirmąkart rengiamas festivalis Čiulba ulba“ pakvies naujai pažvelgti į senąsias Dainavos krašto tradicijas bei džiaugtis moderniomis dzūkiškos kultūros formomis.

 Festivalio lankytojų laukia trys svetingos ir atradimų kupinos dienos, apjungiančios senąsias bei moderniai atgimusias dzūkų dainas, nebylųjį juodai-baltą ir naujausią kiną, šiuolaikinę poeziją ir tradicinius vietos amatus. Mardasavas, kuriame įvyks šis festivalis, išgarsėjo dar praeitame amžiuje kaimo pasakoriaus, dainininko Petro Zalansko (1900-1980) dėka. Šįmet garsiajam Mardasavo dainiui, palikusiam ateities kartoms per 300 dainų ir pasekusiam net 150 pasakų, būtų suėję 120 metų, todėl dalis festivalio renginių bus skirta pažinti būtent šią ypatingą asmenybę ir prisiminti gausų Petro Zalansko tautosakos palikimą.

Vėlyvą šeštadienio vakarą festivalis džiugiai pristatys projektą „Saulius Spindi. Vai tu girala“, kurio pasirodymo metu alternatyvios elektroninės muzikos apsuptas skambės tiek paties Petro Zalansko balsas, tiek jo dainos kitų žymių Lietuvos atlikėjų lūpose.

Festivalio programoje – šiuolaikinės dzūkiškos poezijos skaitymai, amatų kiemas, kuriame galėsite ne tik pasigrožėti dzūkų amatininkų darbais, bet ir mokytis norimo amato. Festivalio kinas kvies pamatyti keletą filmų, tarp jų ir neseniai pasirodžiusį „Vanago portretą“ (rež. Vytautas V. Landsbergis) bei jį aptarti su pačiu režisieriumi, o interaktyvi paskaita-viktorina pasiūlys giliau pažinti tarmę, paciksėti ir laimėti prizų.

Bilietus į dzūkų kultūros festivalį „ČIULBA ULBA“ galite įsigyti apsilankius BILIETAI.LT interneto svetainėje ir Varėnos kultūros centro kino ir parodų salių kasoje.

Festivalio naujienas sekite čia:

2020-08-20T19:32:18+00:00