/Informacija apie paukščių gripą
2022 m. liepos 4 d.

Informacija apie paukščių gripą

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad  pirmą kartą Lietuvoje paukščių gripas nustatytas Rudagalviams kirams (Laurus Ridibundus), Krivėnų tvenkinio Žuvėdrų saloje, Kauno rajono savivaldybės teritorijoje.

Lietuvoje šiais metais nustatytos 9 vietos, kuriose nustatytas labai patogeniškas paukščių gripas. Rizika ligos plitimui yra labai didelė, kadangi šiuo metu yra laikotarpis, kuomet kirai išvedę jauniklius pradeda migruoti dideliais atstumas, ieškodami maisto (gali būti iki 100 km.). Esant viruso cirkuliacijai laukinėje faunoje atsiranda labai didelė protrūkių rizika paukščių laikymo vietoms.

Atsižvelgiant į VMVT nustatytą tvarką, naminių paukščių savininkai ir laikytojai privalo užtikrinti, kad nuolat būtų stebima naminių paukščių sveikatos būklė. Naminiai paukščiai gali būti šeriami ir girdomi tik pastatuose ar statiniuose su pastoge, laikomiems naminiams paukščiams girdyti negali būti naudojamas nenukenksminto atvirų paviršinių vandens telkinių vanduo, naminių paukščių pašaras ir kraikas turi būti laikomas taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių ir kitų gyvūnų.

Paukščių laikytojai turi įsivertinti taikomas biologinio saugumo priemones, ar jos tikrai yra veiksmingos ir gali apsaugoti nuo viruso patekimo iš laukinių paukščių į naminių paukščių ūkius.

Pastebėjus paukščių gripui būdingų požymių naminių paukščių pulke, ėmus gaišti naminiams paukščiams ar aptikus nugaišusį laukinį vandens paukštį prašoma apie tai pranešti artimiausiam VMVT teritoriniam padaliniui (VMVT Alytaus departamento Varėnos skyriaus tel. Nr. 8 310 51588), privačiam veterinarijos gydytojui arba VMVT (8 800 40 403).

Visas rekomendacijas paukščių augintojams ir laikytojams bei nuolat atnaujinamą informaciją apie paukščių gripą galima  surasti VMVT interneto svetainėje adresu https://vmvt.lt

VMVT Alytaus departamento Varėnos skyriaus informacija

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

2022-07-04T08:45:33+00:00