/Išrinkime nominantus apdovanojimams „Už sveiką gyvenseną“
2019 m. rugsėjo 26 d.

Išrinkime nominantus apdovanojimams „Už sveiką gyvenseną“

Sveikatos apsaugos ministerija (toliau – SAM) tęsia jau tradicija tampančią iniciatyvą ir kviečia siūlyti žmones, organizacijas, neformalius aktyvistų susibūrimus apdovanojimams „Už sveiką gyvenseną“. Jau trečią kartą vyksiantys apdovanojimai – tai padėka už reikšmingą darbą ir įkvepiantį asmeninį pavyzdį, skatinant kitus rinktis sveikesnį ir darnesnį su savimi bei aplinka gyvenimo būdą.

Nominantus apdovanojimams galima siūlyti 5 kategorijose:

sveikos ateities puoselėjimą“ – už darbą su vaikais, jaunimu;

pagalbą ir paramą sugrįžtantiems gyventi“ – už žmonių, turėjusių problemų dėl alkoholio, narkotikų, kitų psichotropinių medžiagų vartojimo, reabilitaciją ir pagalbą jiems;

nugalėtą negalią“ – už iniciatyvas, skirtas žmonėms, turintiems negalią;

„Už aktyvumą, nepavaldų amžiui“ – už veiklas, skirtas garbaus amžiaus žmonėms;

„Už iniciatyvą rinktis sveikesnį gyvenimą“ – už sveikos gyvensenos iniciatyvas, apimančias tam tikrą bendruomenės ar visuomenės dalį.

Šiais metais apdovanojimai „Už sveiką gyvenseną“ vyks 3 etapais:

1 etapas – paraiškų pildymas SAM svetainėje. Nominantai siūlomi užpildant SAM interneto svetainėje skelbiamą anketą (anketą rasite https://sam.lrv.lt/apklausos/apdovanojimai-uz-sveika-gyvensena-2019). Anketoje reikia trumpai ir aiškiai nurodyti, už ką siūloma apdovanoti, pridėti vaizdinę informaciją. Nominantus gali siūlyti gyventojai, įmonės, organizacijos. Anketas galima pildyti iki spalio 7 dienos, 12.00 val.

2 etapas – Ministerijos sudaryta komisija atrenka po 3 nominantus kiekvienai iš minėtųjų 5 kategorijų.

3 etapas – visuomenės balsavimas internetu, kai kiekvienas Lietuvos pilietis gali išreikšti savo valią. Daugiausiai visuomenės balsų surinkę nominantai bus apdovanoti lapkričio mėnesį Vilniuje vyksiančio iškilmingo renginio metu.

Be visuomenės pasiūlytų ir išrinktų laimėtojų, tradiciškai bus apdovanoti sveikatos apsaugos ministro A. Verygos pristatyti sveikatingumo ambasadoriai.

 

Neringa Mikėnaitė, tel. (8 5) 266 1445, el. p. neringa.mikenaite@sam.lt.

2019-09-26T13:13:36+00:00