/Kada galima kreiptis į gydytojus specialistus be siuntimo?
2019 m. sausio 11 d.

Kada galima kreiptis į gydytojus specialistus be siuntimo?

Varėnos PSPC administracija gauna nemažai gyventojų klausimų dėl galimybės tiesiogiai konsultuotis su gydytojais specialistais.

Pasitaiko tokių atvejų, kai į polikliniką atėję pacientai dar registratūroje prašo juos siųsti tiesiai pas gydytojus specialistus: esą jie patys puikiai žino, kokio mediko apžiūros reikia. Daug ligų nustatyti ir gydyti gali šeimos gydytojas. Tik neaiškiu, šeimos gydytojo kompetencijai nepriskirtu atveju išduodamas siuntimas gydytojo specialisto konsultacijai.

Norėtume priminti šeimos gydytojo siuntimų konsultuotis su gydytojais specialistais tvarką.

Pirmiausia, būtina išankstinė registracija pas šeimos gydytoją. Šiuo metu pas Varėnos PSPC šeimos gydytojus dėl planinės pagalbos galima patekti per 1–4 darbo dienas. Siuntimas konsultuotis su gydytojais specialistais yra vienas iš daugiausiai laiko sąnaudų reikalaujančių šeimos gydytojo darbų. Siuntimų rašymo tvarka reglamentuota Sveikatos apsaugos ministerijos aprašu, pagal kurį šeimos gydytojas privalo aiškiai apibrėžti konkrečią problemą, apžiūrėti pacientą ir aprašyti jo būklę, atlikti būtinus konkrečiai ligai tyrimus pagal šeimos gydytojo normą. Jei šių tyrimų pacientai dėl skubos ar kitų priežasčių neatlieka, reikia žinoti, kad nuvykus konsultuotis su gydytojais specialistais gali tekti už juos susimokėti patiems.

Dėl nemokamos konsultacijos tiesiogiai (be siuntimo) pacientai gali kreiptis į gydytoją specialistą šiais atvejais:

  • jei prireikia būtinosios specialisto pagalbos;
  • kai gydytojas specialistas paskiria pakartotines konsultacijas;
  • jei lėtinės ligos atveju skiriama ilgalaikė specialisto stebėsena (šiuo atveju šeimos gydytojo siuntimo reikia 1 kartą per metus);
  • kreipiantis į gydytoją dermatovenerologą;
  • poliklinikoje, kurioje žmogus yra prisirašęs, be siuntimo jį gali priimti ir odontologas bei psichiatras.

Ūmių susirgimų atvejais ar esant būtinosios pagalbos reikalaujančių sveikatos sutrikimų, pacientai Varėnos PSPC priimami tą pačią dieną. Šeimos gydytojas, įvertinęs sveikatos sutrikimą, pats skiria gydymą arba siunčia gydytojui specialistui konsultuoti.

 

 

Varėnos PSPC direktoriaus pavaduotojas medicinai,

šeimos gydytojas Saulius Ivanauskas

2019-01-11T15:16:49+00:00