/Karšti orai – išbandymas gyvūnams
2018 m. liepos 25 d.

Karšti orai – išbandymas gyvūnams

Įsivyravus karštiems orams, augintojai turėtų saugoti gyvūnus nuo perkaitimo ar saulės smūgio. Varėnos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad, pastebėję nebūdingų gyvūnų elgsenos pakitimų (dažną paviršinį kvėpavimą, stiprų prakaitavimą, neramius judesius, sutrikusią koordinaciją), gyvūnų laikytojai turėtų apsaugoti gyvūnus nuo tiesioginių saulės spindulių, atvėsinti, apipilti šaltu vandeniu, nuvesti į pavėsį.

Per karščius gyvūnus intensyviai puola kraujasiurbiai vabzdžiai. Yra pasitaikę atvejų, kai vabzdžių antpuoliai baigėsi gyvulių kritimu. Todėl augintojai turėtų pasirūpinti apsaugos priemonėmis,  kurių galima įsigyti veterinarijos vaistinėse.

Karštis – išbandymas ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Tokiu oru padidėja iš organizmo išskiriamų skysčių kiekis, pakinta kraujotakos, kvėpavimo, nervų sistemos ir kitų organų bei audinių fiziologinės funkcijos, todėl per karščius reikia papildomai skirti dėmesio savo ūkiniams gyvūnams ar augintiniams. Tiek ganyklose ganomi, tiek patalpose laikomi gyvūnai turi turėti galimybę nuolatos gauti švaraus geriamojo vandens. Reikėtų pasirūpinti, kad karščiausiu dienos metu ganomi gyvūnai nebūtų laikomi saulės atokaitoje. Tam puikiai gelbsti medžių paunknės, pavėsinės, stoginės.

 

Varėnos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

 

Solveiga Žukienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
Tel.: (8 310) 32 021, 8634 66 776
El. paštas solveiga.zukiene@varena.lt
2018-07-25T13:19:27+00:00