/Karšti orai – išbandymas gyvūnams
2018 m. birželio 7 d.

Karšti orai – išbandymas gyvūnams

Įsivyravus karštiems orams, augintojai turėtų saugoti gyvūnus nuo perkaitimo ar saulės smūgio. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Varėnos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad pastebėjus nebūdingų gyvūnų elgsenos pakitimų – dažną paviršinį kvėpavimą, stiprų prakaitavimą, neramius judesius, sutrikusią koordinaciją, gyvūnų laikytojas turėtų  apsaugoti gyvūnus nuo tiesioginių saulės spindulių – atvėsinti, apipilti šaltu vandeniu, nuvesti į pavėsį.

Per karščius gyvūnus intensyviai puola kraujasiurbiai vabzdžiai. Yra pasitaikę  atvejų, kai vabzdžių  antpuoliai  baigėsi  gyvulių  kritimu. Todėl augintojai turėtų pasirūpinti  apsaugos  priemonėmis,  kurių galima įsigyti veterinarijos vaistinėse.

Karštis – išbandymas ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Tokiu oru padidėja iš organizmo išskiriamų  skysčių kiekis, pakinta kraujotakos, kvėpavimo, nervų sistemos  ir kitų organų bei audinių  fiziologinės funkcijos, todėl per karščius  reikia papildomai  skirti dėmesio savo ūkiniams gyvūnams ar augintiniams. Tiek  ganyklose ganomi, tiek patalpose laikomi gyvūnai  turi turėti galimybę  nuolatos gauti švaraus geriamo vandens. Reikėtų pasirūpinti, kad karščiausiu  dienos metu ganomi gyvūnai nebūtų laikomi saulės atokaitoje. Tam puikiai gelbsti medžių  paunknės, pavėsinės, stoginės.

Parengta pagal Varėnos maisto ir veterinarijos tarnybos informaciją.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

 

 

 

2018-06-22T09:15:16+00:00