/Keičiasi mokesčių mokėtojų aptarnavimo laikas Varėnos poskyryje
2018 m. lapkričio 7 d.

Keičiasi mokesčių mokėtojų aptarnavimo laikas Varėnos poskyryje

2019 m. sausio 1 d. įsigaliosiantys Viešojo administravimo įstatymo pakeitimai bei nauja Valstybės tarnybos įstatymo redakcija įneša naujų pokyčių į Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) struktūrą. Pagal šiuos teisės aktus, nuo sausio 1-osios  keičiasi kai kurios pareigybės – nelieka departamentų direktorių pavaduotojų, skyrių vedėjų pavaduotojų bei poskyrių vedėjų pareigybių. Siekiant efektyviau naudoti turimus finansinius bei žmogiškuosius resursus, kartu su Varėnos rajono savivaldybės atstovais buvo diskutuota ir nuspręsta dėl Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – Kauno AVMI) Varėnos poskyrio gyventojų aptarnavimo laiko keitimo. Apie laukiančius pasikeitimus Varėnoje plačiau pasakoja Kauno AVMI inspekcijos viršininkė Judita Stankienė.

Nuo sausio 1-osios įsigalios naujieji teisės aktai, lemiantys VMI struktūros pasikeitimus. Kokie pasikeitimai bus Varėnoje?

  • Nuo Naujųjų metų keičiasi visų apskričių valstybinių mokesčių inspekcijų, o taip pat ir VMI prie FM struktūra, kuomet kai kuriuose VMI sudėtyje esančiuose poskyriuose, tarp jų ir Varėnoje, keičiasi mokesčių mokėtojų aptarnavimo darbo laikas. Tačiau VMI struktūros pokyčiai nereiškia, kad šių VMI padalinių darbuotojų neliks ar jie bus perkelti į kitus miestus. Tiesiog tiek Varėnoje, tiek kituose miestuose, perskirstome darbo krūvius taip, kad VMI specialistai mokesčių mokėtojus aptarnautų ne pagal teritoriją, kaip yra iki šiol, bet pagal jų atliekamas funkcijas. Kartu su šiais pokyčiais, siekiame kuo efektyviau naudoti turimus finansinius bei žmogiškuosius resursus, ugdydami darbuotojų kompetenciją. Be to, šiandien matome, jog gyventojai vis aktyviau naudojasi e. paslaugomis, kuomet visus reikiamus veiksmus galime nesudėtingai atlikti per „Mano VMI“ ar kitas VMI teikiamas sistemas. Todėl jau nuo gruodžio 1-osios, Varėnos poskyryje keičiasi gyventojų aptarnavimo darbo laikas. Mokesčių mokėtojai Varėnos poskyryje bus aptarnaujami pirmadieniais ir ketvirtadieniais, nuo 8 iki 17 val. be pietų pertraukos.

Kaip buvo priimtas šis sprendimas gyventojus Varėnos poskyryje aptarnauti šias dvi dienas?

  • Iš tiesų, atvirai diskutavome su savivaldybės atstovais, prieš priimdami sprendimus dėl VMI padalinių veiklos keitimo, siekdami atliepti mokesčių mokėtojų poreikius bei užtikrinti, kad dėl VMI vidaus pokyčių jie nepatirtų jokių nepatogumų. Todėl bendraudami su savivaldybės vadovais bei Kauno AVMI Varėnos padalinio darbuotojais, atsižvelgėme į gyventojų lūkesčius, įvertinome jiems patogiausias dienas bei klientų srautus apsilankymui mokesčių inspekcijoje.

Minėjote gyventojų naudojimosi e. paslaugomis augimą, tad įdomu, kaip jomis naudojasi Varėnos rajono savivaldybės gyventojai?

  • Varėniečiai iš tiesų itin aktyviai naudojasi VMI teikiamomis e. paslaugomis. Gyventojų pajamų deklaracijos, pateikiamos Elektroninio deklaravimo sistemoje, pastaraisiais metais viršija 96 proc. Beveik 84 proc. Varėnos rajono savivaldybės gyventojų, vykdančių individualią veiklą pagal pažymą, visus su pažymos įsigijimu ar pratęsimu susijusius veiksmus atlieka naudodamiesi būtent VMI e. paslaugomis. Dar 74,5 proc. Varėnos rajono verslininkų, šiais metais įsigijusių verslo liudijimus, tai taip pat atliko per e. sistemas, kai tuo tarpu 2017-aisiais, e. būdu įsigijusiųjų verslo liudijimus buvo apie 55 proc. Tad matomas naudojimosi e. paslaugomis didėjimas tik patvirtina tai, kad šiandieniniam mūsų klientui tampant e. klientu, galime laisvai komunikuoti ir palaikyti partnerystę skaitmeninėje erdvėje, aktyviai bendradarbiauti per „Mano VMI“ sistemą.

O ką patartumėte daryti tiems gyventojams, kurie negalės apsilankyti Varėnos poskyryje nei pirmadienį, nei ketvirtadienį?

  • Mokesčių mokėtojai galės apsilankyti ir aplinkiniuose VMI padaliniuose, įsikūrusiuose Alytuje ar Druskininkuose, kuriuose klientai aptarnaujami visomis savaitės dienomis, tačiau gyventojus visuomet raginame ir kviečiame aktyviai naudotis VMI e. paslaugomis, prisijungus prie „Mano VMI“ (vmi.lt/manovmi) sistemos, Elektroninio deklaravimo sistemos „EDS“ (deklaravimas.vmi.lt). Daugiau informacijos mokesčių klausimais visuomet galima rasti apsilankius VMI interneto svetainėje www.vmi.lt.

VMI primena, kad savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galima rasti adresu www.vmi.lt. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.

 

 

Išsamesnė informacija:

Indrė Lenkaitytė,

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

tel.: +370 37 466 765, +370 698 37867, el. p. Indre.Lenkaityte@vmi.lt

Tadas Bružas,

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

tel.: +370 37 405 373, +370 682 31568, el. p. Tadas.Bruzas@vmi.lt

 

VMI informacija

2018-11-07T08:37:08+00:00