/Kilni pasieniečių socialinė akcija
2019 m. lapkričio 7 d.

Kilni pasieniečių socialinė akcija

Visą savaitę prieš Visų Šventųjų dieną ir Vėlines Varėnos pasienio rinktinės, Kabelių, Aleksandro Barausko, Kalvarijos, Druskininkų, Gintaro Žagunio, Purvėnų, Tribonių ir Kapčiamiesčio pasienio užkardos pareigūnai bei darbuotojai Varėnos pasienio rinktinės užkardų teritorijose tvarkė nelankomas amžinojo poilsio vietas: iškirto menkaverčius krūmus, ištempė šakas, surinko šiukšles, nuvalė pastatytus paminklinius akmenis ir samanomis pasidengusius kryželius, sutvarkė aplinką ir uždegė žvakutes.

Spalio 29-osios dienos popietę Kabelių pasienio užkardos pareigūnai kartu su Kabelių kaimo bendruomenės nariais Kabelių kapinėse tvarkė apleistus, užmirštus kapus, grėbė lapus ir uždegė žvakutes. Po bendro darbo visi pasivaišino saldumynais ir gardžia, šilta arbata.

Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai kartu su Varėnos jaunimo centro jaunimu ir centro darbuotojais spalio 30-osios dienos popietę tvarkė Juozo Balčiaus-Balučio vadavietę ir Druskininkų bataliono partizanų žuvimo vietą. Pagerbę žuvusiuosius tylos minute, uždegė žvakutes, simbolizuojančias amžinąją šviesą.

Druskininkų pasienio užkardos pareigūnai kartu su Krašto apsaugos savanorių pajėgų 109 kuopos kariais tvarkė kovotojų už Lietuvos laisvę žuvimo ir palaidojimo vietas Druskininkų miesto apylinkėse. Sutvarkytas memorialas žuvusiems partizanams, kurie buvo sušaudyti toje vietoje, o jų kūnai buvo įmesti į šalia esantį Mergelių Akių ežerą. Druskininkų savivaldybės administracijos darbuotojai pasidžiaugė šia prasminga pasieniečių iniciatyva ir kartu uždegė žvakutes.

Spalio 31-ąją Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko užkardos pareigūnai aplankė Aleksandro Barausko kapą. Šios užkardos vyriausioji specialistė Rasa Ivančikienė sakė: „Mūsų maža misija atlikta. Mes padėjom gėlių puokštę, uždegėm žvakutę ir tylos minute pagerbėm žuvusį už tėvynę Aleksandrą Barauską“.

Visą savaitę vykusios Varėnos pasienio rinktinės ir užkardų socialinės akcijos tikslas buvo įgyvendintas. Sutvarkyti sušaudytų partizanų memorialai ir jų žuvimo vietos Snaigupės kaime, Pertako girininkijos miške, kelyje link Varviškės kaimo, Dainavos apygardos partizanų vado Liongino Baliukevičiaus-Dzūko ir jo vadovaujamų partizanų žūties vieta Žaliamiškio miške, 25 partizanų palaidojimo vieta Liškiavos kapinėse.

Žuvusiųjų atminimas yra mūsų visų pareiga. Taip pasieniečiai išreiškė pagarbą.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės viešųjų ryšių specialistės Lauros Jurgelevičiūtės informacija

2019-11-07T16:47:30+00:00