/Konteinerį laikykite kieme, o ne prie kelio: neteks mokėti daugiau
2024 m. gegužės 29 d.

Konteinerį laikykite kieme, o ne prie kelio: neteks mokėti daugiau

Vienas šalia kito gyvena du kaimynai Jonas ir Tomas. Abu turi vienodus konteinerius ir atliekų – maždaug vienodai. Bet vienas už atliekų tvarkymą moka mažiau, kitas – daugiau. Kodėl? – klausia didesnę sąskaitą gavęs Tomas.

Ogi todėl, kad Jonas atliekų konteinerius laiko savo kieme ir ištraukia ištuštinimui tik tada, kai mišrių atliekų konteineris prisipildo. O kadangi Jonas gerai rūšiuoja, mišrių atliekų lieka nedaug ir jis neviršija nustatyto minimalaus mišrių atliekų konteinerių ištuštinimo kiekio.

Tomo atliekų konteinerius nuolat laiko prie kelio ir atliekų vežėjai jo konteinerius pakelia ištuštinimui kiekvieno apvažiavimo metu. O apvažiavimų yra daugiau nei nustatytas minimalus kiekis ir už kiekvieną tą „daugiau“ Tomui skaičiuojama pagal patvirtintus konteinerių pakėlimo įkainius.

Šie įkainiai ir nustatytas minimalus mišrių atliekų konteinerių ištuštinimų kiekis savivaldybėse skiriasi. Minimalus pakėlimų skaičius ir pakėlimo įkainiai yra taikomas tik mišrių atliekų konteineriams. Maisto ir antrinių žaliavų konteineriams tai netaikoma.

Varėnos rajono savivaldybėje individualių maisto atliekų konteinerių neturintiems gyventojams minimalus mišrių atliekų konteinerių ištuštinimo kiekis yra 8 kartai per metus. Turintiems individualius maisto atliekų konteinerius – 6 kartai per metus, jei maisto atliekų konteineris ištraukiamas ištuštinimui ne mažiau kaip 12 kartų per metus. Jeigu maisto atliekų konteinerį turintis gyventojas ištuštinimui jį ištraukia mažiau kaip 12 kartų per metus, apskaičiuojant rinkliavą taikomas 8 kartų minimalus ištuštinimų kiekis.  

Už 120 l tapos konteinerio ištuštinimą Varėnos rajono savivaldybėje taikomas 2, 30 Eur, už 240 l konteinerio 4, 60 Eur įkainis.

Mišrios atliekos iš individualių namų gyventojų yra surenkamos 12 kartų per metus Jeigu konteineris laikomas prie kelio, gyventojui gali tekti mokėti  ne už 6-8 pakėlimus, kurie yra įskaičiuoti į kintamąją rinkliavos dalį, o už visus dvylika. Kad taip nenutiktų, primename

  • konteinerius visada laikykite savo namo valdoje ir prie važiuojamosios kelio dalies ištraukite tik tada, kai juos reikia ištuštinti;
  • rūšiuokite maisto atliekas ir maisto atliekų konteinerį ištraukite ištuštinimui ne mažiau kaip dvylika kartų per metus;
  • tinkamai rūšiuokite visas atliekas.

 

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro inf.

2024-05-29T23:23:42+00:00