/Krokšlys – mažas kaimas didelis lietuviškumo dvasia
2019 m. liepos 16 d.

Krokšlys – mažas kaimas didelis lietuviškumo dvasia

Liepos 13 d.  Krokšlio kaime  vietos gyventojus, krašto palikuonis ir svečius subūrė šventė, skirta lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno atminimui pagerbti  ir bendruomeniškumui puoselėti.

Šventė „Mažas kaimas didelis lietuviškumo dvasia“ prasidėjo renginio vedėjos Birutės Švagždienės eilėmis apie kaimą, Lietuvos himnu bei iškilmingomis mišiomis, kurias aukojo klebonas Almantas Kibirkštis. Renginio metu pagerbti vyriausi ir aktyviausi kaimo gyventojai, kurie labiausiai prisideda prie Krokšlio kaimo tradicijų puoselėjimo, aplinkos tvarkymo, renginių organizavimo.

Renginyje susirinkusius sveikino Varėnos rajono  meras Algis Kašėta, Kaniavos seniūnas Edvinas Grikšas, kurie džiaugėsi kaimo bendruomenės narių patriotiškumu, organizuojamais gražiais lietuviškumo tradicijas puoselėjančiais renginiais.  Šventinę nuotaiką renginyje kūrė Druskininkų moterų ansamblis „Vakarėjant“, Antanas ir Petras Ratkevičiai, specialiai šiam renginiui posmus apie kaimą ir jo žmones sukūrė Vincas Švagždys. Susirinkusieji grožėjosi Aldonos Žydelienės siuvinėtais paveikslais, Antano Česnulio drožiniais, Gintauto Sereičiko paruoštomis istorinėmis nuotraukomis ir kitais darbais. Vaikus linksmino filmukų personažas burundukas Alvinas, jaunimas dalyvavo baidarių slalomo ir kitose varžybose.

Vakare svečiai dalyvavo išskirtinai linksmoje dzūkiškoje programoje „Kaip Dzūkas žmonos ieškojo“, kurios metu dainavo dzūkiškas dainas, šoko tautinius šokius, kūrė  eiles, prisiminė dzūkiškų tautinių kostiumų raštus, padėjo dzūkui jaunikiui žmoną išsirinkti.

Krokšlio kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Jazepčikas džiaugiasi, kad kaimo šventė suburia ne tik vietinius gyventojus, bet ir palikuonis, kurie į šventę susirenka ne tik iš visos Lietuvos, bet ir Vokietijos, Norvegijos, Švedijos ir kitų Europos valstybių.

Krokšlio kaime bendruomeniškumo dvasia gili jau daugiau nei 80 metų. Krokšlio kaimas turi labai senas švenčių organizavimo, aplinkos puoselėjimo, patriotiškumo tradicijas. Žuvus S. Dariui ir S. Girėnui 1933 m. kaimas jų garbei pasodino du ąžuolus. Su laiku šalia ąžuolų tuo metu kaime veikusi Kazimiero draugija pastatė paminklą kaimo jaunimui atminti (1959 m.), atgimimo periodu (1989 m.) šioje vietoje išskaptuotas baublys iš ąžuolo, pastatytas stogastulpis, įrengtas sutvarkyta, aptverta teritorija. Būtent ši teritorija ir tapo visam Krokšlio kaimui svarbi vieta, kurioje jau daugybę metų organizuojami susitikimai, šventės, mišios ir kiti kaimui svarbūs renginiai.

Šventė organizuota įgyvendinant LR žemės ūkio ministerijos finansuojamą projektą „Mažas kaimas didelis lietuviškumo dvasia“.

 

Krokšlio kaimo  bendruomenės informacija

2019-07-18T13:28:41+00:00