/Masiniuose renginiuose leidžiama prekiauti tik natūralios fermentacijos alkoholiniais gėrimais
2019 m. kovo 1 d.

Masiniuose renginiuose leidžiama prekiauti tik natūralios fermentacijos alkoholiniais gėrimais

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas primena, kad masiniuose renginiuose ir mugėse, turint  savivaldybių išduotas licencijas, leidžiama prekiauti tik natūralios fermentacijos alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 7,5 procento:

1) Alų, alaus mišinius su nealkoholiniais gėrimais, natūralios fermentacijos midų ir natūralios fermentacijos sidrą masiniuose renginiuose ir mugėse leidžiama parduoti tiek gamyklinėje taroje, tiek pilstant. Šiuo atveju būtina vadovautis konkrečioje licencijoje nustatytais apribojimais.

2) Kitus natūralios fermentacijos alkoholinius gėrimus, pavyzdžiui, vyną, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 7,5 procento, masiniuose renginiuose ir mugėse leidžiama parduoti tik gamyklinėje taroje, t. y. draudžiama parduoti pilstomą vyną.

Svarbu pažymėti, kad mugėse draudžiama ne tik prekiauti alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija viršija 7,5 procento, arba, kurie pagaminti ne natūralios fermentacijos būdu, tačiau draudžiama tokius gėrimus ir laikyti mugėje įrengtose prekybos vietose.

Departamentas taip pat primena apie 2018 m. sausio 1 d. įsigaliojusius Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimus, kuriais uždrausta parduoti alkoholinius gėrimus jaunesniems kaip 20 metų asmenims.

Atkreipiamas dėmesys kad uždraudus alkoholio reklamą, prekybos alkoholiniais gėrimais vietose leidžiama pateikti tik tam tikrą informaciją apie alkoholinius gėrimus: alkoholinio gėrimo grupę, pogrupį, kategoriją, alkoholinio gėrimo kilmės šalį, geografinę nuorodą, regioną, alkoholinių gėrimų gamintojų ar alkoholiniais gėrimais prekiaujančių įmonių pavadinimus ir registruotus prekių ženklus, alkoholinio gėrimo kainą.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

 

2019-03-04T09:06:31+00:00