/Nauji atliekų tvarkymo objektai – kaip juos pavadinti?
2019 m. gegužės 13 d.

Nauji atliekų tvarkymo objektai – kaip juos pavadinti?

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras (ARATC) ruošiasi dar vienoms įkurtuvėms – Alytaus rajone Takniškių kaime baigiamas įrengti daiktų paruošimo pakartotiniam naudojimui centras. Pastato statybos darbai jau baigti, šiuo metu montuojama įranga ir tvarkoma aplinka.

Šią vasarą veiklą pradėsiančiame centre bus įrengtos atskiros įvairių rūšių naudotų daiktų: drabužių, elektronikos, baldų, žaislų ir kitų daiktų tvarkymo zonos. Čia dirbantys žmonės tvarkys, taisys – pakartotiniam naudojimui paruoš daiktus, kurie kažkam tapo nereikalingi, bet gali būti naudojami ir toliau.

„Mūsų dažnai klausia, kaip mes čia dirbsime, ką ir kaip darysime? Atsakymas paprastas – mokysimės. Negalime iš anksto žinoti, ką žmonės išmes, kaip tuos išmestus daiktus pavyks sutvarkyti, kaip seksis spręsti jų tolesnio panaudojimo klausimus, bet einame tuo keliu, kuriuo privalome eiti – žiedinės ekonomikos ir atsakingo vartojimo keliu“, – sako ARATC direktorius Algirdas Reipas.

Naujame objekte bus įrengtas nuolat veikiantis vaikų mokymo centras. Jame vyks interaktyvūs užsiėmimai, kurių metu vaikai galės „pasivaikščioti“ atliekų keliais, pamatyti įvairiausias tvarkymo ir perdirbimo technologijas. „Mes būsime ugdymo įstaigų pagalbininkai, padedantys formuoti aplinkosaugines vertybes“, – sako A. Reipas, pabrėžiantis, kad be vertybinio pagrindo sėkminga atliekų tvarkymo sistema sunkiai įmanoma.

Baigiamame įrengti daiktų paruošimo pakartotiniam naudojimui centre numatyta įkurti iki 16 naujų darbo vietų, čia bus sudarytos sąlygos dirbti ir neįgaliesiems.

Pastato, kuris turi aukščiausią energetinio naudingumo klasę, statybai buvo panaudoti įvairių statybinių bei apdailos medžiagų likučiai.

Pakartotiniam naudojimui ruoštini daiktai į centrą bus vežami iš Alytaus regione jau veikiančių daiktų mainų punktų, kurie yra įkurti visose regiono didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse. Šie punktai sparčiai populiarėja – vis daugiau žmonių veža į juos tinkamus naudoti daiktus ir vis daugiau atsiranda norinčiųjų jų  pasiimti. Daiktai, kuriuos reikia pataisyti, atsidurs paruošimo pakartotiniam naudojimui centre ir čia bus tvarkomi.

„Turime daug naujų objektų ir vieną didžiulę problemą – mūsų objektai neturi vardų“, – sako ARATC Pakartotinio naudojimo padalinio vadovė Agnė Jučienė ir kviečia tapti mainų daiktų punktų bei juos jungiančio centro krikštatėviais.

ARATC skelbia šių punktų pavadinimo konkursą. Konkurse gali dalyvauti tiek pavieniai asmenys, tiek jų grupės. Pavadinimas turi būti aiškus, trumpas, atitinkantis lietuvių kalbos normas. Pavadinimo pasiūlymus iki birželio 15 dienos siųsti elektroniniu paštu info@alytausratc.lt. Išrinkto pavadinimo autoriui/autoriams bus įteikta speciali dovana – ekologinė edukacija.

Padėkite naujiems objektams surasti vardus!

Apie UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras 

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras yra didžiausia atliekas tvarkanti įmonė Alytaus regione, įsteigta 7 šio regiono savivaldybių – Alytaus miesto ir rajono, Birštono, Druskininkų, Lazdijų, Prienų ir Varėnos rajonų. Bendrovė organizuoja regioninę atliekų tvarkymo sistemą, eksploatuoja atliekų tvarkymo ir šalinimo įrenginius, vykdo visuomenės informavimo ir švietimo programą apie atliekų tvarkymą. Bendrovė yra įdiegusi aplinkosaugos valdymo standartą ISO 14001 ir Alytaus regiono bendruomenei užtikrina saugų aplinkai ir gyventojų sveikatai komunalinių atliekų tvarkymą. Viešųjų pirkimų būdu parinkus komunalinių atliekų surinkėjus ir įvedus visuotinę rinkliavą, Alytaus regione yra užtikrintas viešosios komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos visuotinumas, kokybė ir prieinamumas.

Daugiau informacijos

Algirdas Reipas

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius

Tel. (8 315) 72842

Mob.tel. (8 698) 45035

El. p. info@alytausratc.lt

2019-05-13T16:22:45+00:00