/Nematoma ralio pusė: pasibaigus varžyboms – savaites trunkantys darbai
2019 m. spalio 11 d.

Nematoma ralio pusė: pasibaigus varžyboms – savaites trunkantys darbai

Savaitgalį Dzūkijos apylinkėse netrūko automobilių variklio triukšmo ir susižavėjimo šūksnių – Varėnos, Lazdijų ir Druskininkų rajonuose vyko „Rally classic 2019“. Ralio profesionalai čia paskutinį kartą šiais metais suvedė sąskaitas, žiūrovams pademonstruodami aukščiausią vairavimo klasę. Tačiau ne visi liko patenkinti.

Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių. Esą varžybų metu gyventojams apsunkinamos susisiekimo galimybės, o net ir pasibaigus raliui tenka tenkintis prastesnės kokybės keliais.

Pasibaigus raliui – darbai įsibėgėja

Ralio organizatorius Jonas Balčiūnas teigia, jog į visas gyventojų pastabas yra atsižvelgiama ir stengiamasi kuo operatyviau pašalinti lenktynių padarinius. Taip pat pašnekovas pastebi, jog tokioje situacijoje tikisi vietinių supratingumo bei kantrybės.

„Kitaip nei futbole, krepšinyje ar kitose sporto šakose, turinčiose pastovias erdves, kuriose sportininkai treniruojasi ir rungiasi, ralio sportininkai varžosi bendrojo naudojimo keliuose. Taip vyksta visam pasaulyje. Suprantu, kad vietiniams gyventojams gali kilti laikinų nepatogumų, bet renginys – tik kartą metuose, o mes, kaip organizatoriai, dedame visas pastangas, kad tokie trumpalaikiai apribojimai būtų pašalinti kiek įmanoma greičiau.,“ – teigia J. Balčiūnas.

Pasak organizatoriaus,„Rally Classic 2019“ komanda glaudžiai bendradarbiauja su apylinkių savivaldybėmis tam, jog keliai būtų sutvarkyti operatyviai. „150 km ruožas, kuriame vyko ralis, pradėtas tvarkyti vos jam pasibaigus, bet per kelias valandas to padaryti paprasčiausiai neįmanoma. Visą artimiausią mėnesį turėsime nuolat tikrinti, ar keliai tinkamai sutvarkyti. Bendradarbiaujame su kelininkais, ne visur darbus pavyksta atlikti vienodu tempu, bet visas ruožas bus sutvarkytas.“

J. Balčiūnas pabrėžia, jog organizatoriai aktyviai bendrauja ir su apylinkių bendruomenėmis, kurios visuomet gali išsakyti savo pastabas. „Viską, ką išgirstame iš gyventojų, operatyviai perduodame kelininkams ir stengiamės, jog nepasitenkinimą keliančios kelių atkarpos būtų kuo skubiau sutvarkytos“.

Būtų neįmanoma be savanorių pagalbos

„Rally classic“ organizatorius taip pat pastebi, jog darbai rungtynių metu ir po jų nevyktų taip sklandžiai, jei prie jų įgyvendinimo neprisėdėtų geranoriškai nusiteikę tarnybų darbuotojai ir savanoriai.

„Noriu nuoširdžiai padėkoti Lietuvos policijos pareigūnams, Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos gelbėtojams bei medikų brigadoms už darbą renginio metu. Jų akylos akys leido užtikrinti, kad renginio metu nebuvo nukentėjusių žiūrovų. Taip pat padėkos nusipelnė kelininkų bei įvairios regione veikiančios ūkio tarnybos. Žinoma, privalau paminėti beveik 200 žmonių apjungusią savanorių komandą, kuri prie renginio įgyvendinimo prisėdėjo neatlygintinai. Be šių žmonių ralis neįvyktų“ – gyventojų geranoriškumu džiaugiasi J. Balčiūnas.

Justina Jesevičiūtė
Viešųjų ryšių specialistė
Visetas
+370 670 50 579
justina@visetas.lt
www.visetas.lt

2019-10-11T10:45:29+00:00