/Netekome ilgamečio kultūros puoselėtojo Vaclovo Stadalnyko
2017 m. gruodžio 1 d.

Netekome ilgamečio kultūros puoselėtojo Vaclovo Stadalnyko

2017 m. lapkričio 21 d. netekome buvusio ilgamečio Varėnos kino teatro direktoriaus, žinomo Varėnos rajono šokių kolektyvo „Kadagys“ vadovo Vaclovo Stadalnyko.

Vaclovas Stadalnykas 1928 m. balandžio 22 d. gimė Varėnos rajone, Ginakiemio kaime. 1948 m. baigė Valkininkų vidurinę mokyklą, 1972 m. tuometiniame Daugų žemės ūkio technikume įgijo agronomo specialybę.

1948-1950 m. dirbo Naniškių pradinės mokyklos vedėju, 1957 – 1960 m. buvo Varėnos kultūros įstaigos vadovu, 1960-1992 metais vadovavo Varėnos kino teatrui.

Turėjęs gebėjimų bendrauti, šokti, mokėjęs aplink save suburti ir jaunus ir pagyvenusius, todėl dar dirbdamas kultūros namuose, subūrė jaunimo šokių kolektyvą ir jam sėkmingai vadovavo. 1972 m. dauguma jaunimo šokių kolektyvo dalyvių peraugo į kitą amžiaus kategoriją – pagyvenusių žmonių  šokių kolektyvą. Pats būdamas tikru dzūku ir be galo mylėdamas šį kraštą bei jo žmones, pagyvenusių žmonių šokių kolektyvui suteikė dzūkišką vardą „Kadagys“. Šis kolektyvas garsėjo meistriškumu ne tik Varėnoje, bet ir visoje Lietuvoje. „Kadagys“ dalyvavo Varėnos rajono dainų šventėse, o nuo 1975 m. yra visų Lietuvos ir pasaulio lietuvių dainų švenčių, daugybės regioninių, respublikinių ir vietos koncertų, konkursų, festivalių dalyvis, Lietuvos suaugusiųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkurso „Pora už poros“ laureatas. Kolektyvas ,,Kadagys“ atstovavo Varėną ir Lietuvą Baltarusijoje, Lenkijoje, Danijoje.

Vaclovas Stadalnykas trisdešimt dvejus metus puoselėjo rajone kino meną ir beveik keturis dešimtmečius atidavė šokių menui. Puoselėdamas kultūros tradicijas, negailėjo jėgų ir dalinosi meile šokiams su kaime esančių kultūros įstaigų darbuotojais. Šokių vadovo entuziazmo dėka buvo suburti pagyvenusių žmonių šokių kolektyvai Gudžiuose, Kriviliuose ir kitose Varėnos rajono kultūros įstaigose.

Vaclovas Stadalnykas  už nuoširdų ir pasiaukojantį darbą yra apdovanotas: XIII Lietuvos tautinės dainų šventės organizacinio komiteto padėka (1990 m), 2000 m. Varėnos rajono kultūros ir meno tarybos ženklu ,, Sidabrinė bitė“  ir Varėnos rajono savivaldybės premija, Pasaulio Lietuvių dainų šventės ,,Mes“ 2003 m. medaliu (Lietuvos valstybei – karaliaus Mindaugo karūnavimui 750 ), 2005 m. „1905 – 2005 m. Lietuviško tautinio sceninio šokio šimtmečio medaliu“, Lietuvos dainų šventės ,,Būties ratu“ 2007 m. medaliu, Kultūros ministerijos, Lietuvos liaudies kultūros centro, Varėnos rajono savivaldybės padėkos raštais.

Už ilgametę veiklą kinofikacijos sistemoje jam pareikšta LTSR valstybinė kinematografijos komiteto ir LTSR kinematografininkų sąjungos padėka bei suteiktas kinematografijos srities žymūno vardas.

Liūdime kartu ir reiškiame nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems, choreografų bendruomenei ir visiems, kuriuos palietė ši netektis. Tegu Jo šviesų atminimą lydi mūsų pagarba ir dėkingumas už nuveiktus prasmingus darbus.

 

Varėnos rajono savivaldybės administracija

Varėnos kultūros centro bendruomenė

2017-12-07T12:18:31+00:00