/Parengtas ir jau derinamas antrasis paramos verslui paketas
2021 m. sausio 13 d.

Parengtas ir jau derinamas antrasis paramos verslui paketas

Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė ir šiuo metu su socialiniais partneriais ir valstybinėmis institucijomis analizuoja ir derina antrojo paramos verslui paketo koncepciją, skirtą padėti labiausiai nuo pandemijos nukentėjusiems verslams. Antrasis paramos paketas verslui galėtų siekti 180 mln. eurų, o jo priemonės labiausiai orientuojamos padėti ypatingai nukentėjusiems verslams ir savarankiškai dirbantiems bei kurti naujas darbo vietas.

Šio, antrojo, paketo koncepcijoje numatomos ir diskutuojamos 7 priemonės. Viena pagrindinių – papildomos subsidijos labiausiai nukentėjusiems verslams, praradusiems 50 proc. ir daugiau pajamų. Taip pat planuojamos papildomos subsidijos savarankiškai dirbantiems, turgavietės mokesčio kompensacija, kuponai medikams ir mokytojams, fondas smulkiems verslams, paskolos labiausiai nukentėjusiems verslams, naujo verslo startui ir naujų darbo vietų kūrimui.

Suderinus priemones su socialiniais partneriais, priemonių paketas skubos tvarka bus teikiamas derinti Europos Komisijai, kad parama nukentėjusį verslą pasiektų kuo greičiau. Jei procesas vyks sklandžiai, antrojo paketo priemonėmis verslas galėtų naudotis vasario mėn.

Varėnos rajono savivaldybės administracija šiuo metu taip pat rengia savo pagalbos priemonių planą rajono smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams bei analizuoja jo finansavimo galimybes.

 

Ekonomikos ir turizmo skyriaus informacija

2021-01-13T10:50:02+00:00