/Paukščių gripo prevencijai – apribojimai naminių paukščių laikymui
2020 m. vasario 4 d.

Paukščių gripo prevencijai – apribojimai naminių paukščių laikymui

Informuojame, kad vadovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus 2020 m. vasario 3 d. įsakymu Nr. B1-84 “Dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2014 m. lapkričio 21 d. įsakymo Nr. B1-1007 “Dėl labai patogeniško paukščių gripo patekimo rizikos mažinimo ir apsaugos priemonių taikymo naminių paukščių laikymo vietose”, nuo vasario 4 d., visi paukščių savininkai ir laikytojai privalo laikinai apriboti naminių paukščių galimybę laisvai vaikščioti lauke ir išleisti juos tik į iš visų pusių aptvertas teritorijas, nesusisiekiančias su natūraliais ar dirbtiniais vandens telkiniais, kad naminiai paukščiai negalėtų turėti tiesioginio kontakto su laukiniais vandens paukščiais.

Paukščiams girdyti nenaudoti paviršinių vandens telkinių vandens, paukščių girdyklas ir pašarus laikyti po stogu arba paukščių laikymo patalpose.

Šie reikalavimai galioja tiek savo reikmėms laikantiems paukščius, tiek komerciniams paukštininkystės ūkiams, siekiant apsaugoti nuo Europoje plintančio paukščių gripo viruso.

Apie įsakymo atšaukimą bus paskelbta atskiru pranešimu.

Lietuvos ornitologų stebėjimai rodo, kad mūsų šalyje jau stebima prasidedanti pavasarinė pilkųjų žąsų, gulbių giesmininkių ir kitų laukinių paukščių migracija. Atsižvelgiant į intensyvėjantį laukinių paukščių judėjimą ir į sudėtingą paukščių gripo situaciją Lenkijoje ir kitose Europos valstybėse, rizika didelio patogeniškumo paukščių gripo (H5N8) virusui patekti į Lietuvą dar labiau išauga, nes pagrindinis užkrato nešiotojas gamtoje – laukiniai vandens paukščiai.

Nuo praėjusių metų pabaigos iki šios dienos paukščių gripo protrūkiai naminių paukščių laikymo vietose Europoje buvo užregistruoti Lenkijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Rumunijoje, Čekijoje ir Ukrainoje.

Primename paukščių laikytojams, kad pastebėjus padidėjusį paukščių gaišimą arba pakitusią jų elgseną (atsisako lesalo ir vandens, sumažėja dėslumas, tampa vangūs ir kt.), būtina pranešti artimiausiam VMVT padaliniui, visą parą veikiančiu nemokamu telefonu 8 800 40 403 arba privačiam veterinarijos gydytojui.

VMVT Alytaus departamento Varėnos skyriaus informacija

2020-02-05T16:59:10+00:00