/Psichikos sveikatos centras perkeltas į naujai suremontuotas patalpas
2019 m. rugpjūčio 27 d.

Psichikos sveikatos centras perkeltas į naujai suremontuotas patalpas

Pirminė ambulatorinė psichikos sveikatos priežiūra yra sudedamoji pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros dalis. Tai kvalifikuotų pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugų, teikiamų psichikos sveikatos centre, kompleksas, užtikrinantis suaugusių, vaikų ir paauglių psichikos sveikatos priežiūrą bei priklausomybės ligų gydymo paslaugas.

Psichikos sveikatos centras neseniai perkeltas į naujai suremontuotas patalpas Varėnos PSPC antrajame aukšte. Siekiant apsaugoti pacientų asmens konfidencialumą, centre yra  atskiras laukiamasis, taip pat veikia atskira registratūra, kur pacientų asmens sveikatos duomenys yra saugomi atskirai nuo bendrų ambulatorinių kortelių. Registruotis psichiatro konsultacijai galima pasiskambinus į minėtąją registratūrą tel. (8 310) 32 066 ar atvykus pačiam pacientui. Siuntimo psichiatro konsultacijai nereikia. PSC paslaugos teikiamos komandiniu principu. Komandą sudaro trys gydytojai psichiatrai, psichologė- psichoterapeutė,  socialinis darbuotojas, psichikos sveikatos slaugytojos. Pacientams skiriamas tiek medikamentinis, tiek nemedikamentinis gydymas – psichoterapija. Taip pat konsultuojami ne tik pacientai, bet ir jų artimieji. Be to, gydytojai specialistai yra pasirengę konsultuoti žmones, kurių artimiesiems pasireiškė psichikos sutrikimų požymiai. Psichikos sveikatos centre konsultuojami, tiriami ir gydomi pacientai dėl: įvairaus sunkumo depresijos formų; nerimo, panikos; miego, nuotaikos sutrikimų; turintys emocinių ir elgesio sutrikimų (savęs nuvertinimas, kaltės jausmas, įvairios baimės, nervinių krizės ar streso padarinių); atminties sutrikimų ir demencijos; valgymo sutrikimų (anoreksija, bulimija); šizofrenijos ir kitų psichozių; seksualinės sferos ir lytinės funkcijos sutrikimų; potraukio alkoholiui, priklausomybių nuo alkoholio, rūkymo ar cheminių medžiagų.

Vaikams psichologinė, psichiatrinė pagalba teikiama atsiradus nervų sistemos ar psichikos sutrikimų simptomams; turintiems nerimo, nuotaikos sutrikimų, įvairių baimių ar įkyrių minčių; patyrusiems traumą, išgyvenusius krizę ar netektį; atsiradus stresui ar streso sukeltiems psichologiniams sutrikimams; patyrus sunkumų šeimoje, mokykloje, patiriančių smurtą bei patyčias,  mokyklos vengimo atvejais; sprendžiant bendravimo problemas ir koreguojant elgesio sutrikimus; varginamus naktinio šlapimo nelaikymo problemų; turintiems kitų nervų sistemos sutrikimų.

Taip pat gydytojai specialistai konsultuoja tėvus ankstyvojo ugdymo, auklėjimo klausimais; vaiko brandumo mokyklai klausimais; auginančius vaikus su autizmo spektro sutrikimais ar kitais raidos sutrikimais.

Visais jums rūpimais klausimais galite kreiptis į bet kurį psichikos sveikatos centro darbuotoją registruojantis telefonu, internetu ar atvykus į Psichikos sveikatos centrą.

 

2019-08-27T14:52:50+00:00