/Rudeninė paukščių migracija primena apie vėl artėjantį paukščių gripo pavojų
2020 m. rugsėjo 17 d.

Rudeninė paukščių migracija primena apie vėl artėjantį paukščių gripo pavojų

Informuojame, kad dėl prasidedančios rudeninės paukščių migracijos šalies paukščių laikytojams reikėtų pradėti sunerimti, nes rizika Europoje plintančiam paukščių gripo virusui patekti į Lietuvos teritoriją šiuo laiku vėl padidėja.

Atsižvelgiant į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatytą tvarką, 2020 m. rugsėjo 8 d. buvo paskelbta rudeninės paukščių migracijos pradžia, todėl visi paukščių savininkai ir laikytojai privalo laikinai apriboti naminių paukščių galimybę laisvai vaikščioti lauke ir išleisti juos tik į iš visų pusių aptvertas teritorijas, nesusisiekiančias su natūraliais ar dirbtiniais vandens telkiniais, kad naminiai paukščiai negalėtų turėti tiesioginio kontakto su laukiniais vandens paukščiais.

Paukščiams girdyti nenaudoti paviršinių vandens telkinių vandens, paukščių girdyklas ir pašarus laikyti po stogu arba paukščių laikymo patalpose.

Apie rudeninės laukinių paukščių migracijos pabaigą ir laikinųjų apsaugos priemonių atšaukimą bus skelbiama Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos interneto svetainėje www.vmvt.lt.

Primename paukščių laikytojams, kad pastebėjus padidėjusį paukščių gaišimą arba pakitusią jų elgseną (atsisako lesalo ir vandens, sumažėja dėslumas, tampa vangūs ir kt.), būtina pranešti artimiausiam VMVT teritoriniam padaliniui (8 310 51588), privačiam veterinarijos gydytojui arba visą parą veikiančia VMVT nemokama telefono linija 8 800 40 403.

VMVT Alytaus departamento Varėnos skyriaus informacija

 

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .
2020-09-17T11:32:29+00:00