/Šiais metais „Tautiškos giesmės“ giedojimas yra kitoks
2020 m. birželio 30 d.

Šiais metais „Tautiškos giesmės“ giedojimas yra kitoks

Globalaus COVID-19 iššūkio akivaizdoje pasaulio žmonės pademonstravo, kad geba būti stiprūs, vieningi ir nesavanaudiškai užjausti net ir toli esančius, tiesdami simbolinius vienybės tiltus per privalomą atstumą tiesiogine ir perkeltine prasme. Pandemija uždarė pasaulį, tačiau išlaisvino žmogiškumą ir parodė, jog visų pirma mes esame Žmonės, vienos Žmonijos dalis.

Šiais išskirtiniais metais įvairiuose pasaulio kraštuose gyvenantys lietuviai giedos ne vien švęsdami savo valstybę, tačiau švęsdami ir pasaulio žmonių bendrystę. Lietuviai – atviri ir galės pakviesti visus draugus, kolegas ir kaimynus, bendruomenes užsienio šalyse prisijungti ir giedoti savo valstybių himnus drauge. Tokiu būdu bus atvertos mūsų nacionalinės tradicijos ribos ir skatinama bendrystė be sienų. Vienybės tiltais šiais metais tampa valstybių himnai, o vieninga himnų pynė galėtų tapti simboliniu Himnu Žmonijai.

Atsižvelgdami į karantino sąlygas ir numatomus žmonių susibūrimo ribojimus bei atliepdami šių metų „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ žinutę („… vienybės tiltai globaliame pasaulyje…“), pakvieskime visus Lietuvos himną giedoti į atviras erdves prie upių ir tiltų Lietuvoje ir visame pasaulyje, kur galima laikytis saugaus atstumo ir kartu jausti bendrystę bei būti drauge.

Kviečiame visus varėniškius, miesto svečius liepos 6 d. 21 val. prie Varėnos rajono savivaldybės pastato giedoti „Tautišką giesmę“ saugiu vėliavos atstumu!

2020-06-30T14:47:48+00:00