/Šiais metais Varėnos rajone pritaikyti 5 būstai neįgaliesiems
2020 m. gruodžio 23 d.

Šiais metais Varėnos rajone pritaikyti 5 būstai neįgaliesiems

Varėnos rajono savivaldybės administracija kasmet organizuoja būsto pritaikymą neįgaliesiems. Būsto pritaikymas apima neįgaliojo gyvenamo būsto patalpų minimalų pertvarkymą, smulkius remonto darbus, užtikrinančius neįgaliajam savarankišką ir saugų judėjimą patalpose ir patekimą į būstą.

2020 metais trys būstai neįgaliems asmenims buvo pritaikyti Varėnos mieste (vonios ir tualeto patalpose pritvirtinti ranktūriai, paplatinta tualeto durų anga, pakeistos durys, duše pritvirtintas dušo suoliukas, nupirktas mobilus elektrinis keltuvas, mobili vonia, mobilus laiptų kopiklis) ir vienas būstas – Matuizų sen. ( vietoj lango lauko sienoje padidinta anga ir įstatytos durys, prie durų įrengta aikštelė, turėklai, sumontuotas keltuvas, įrengtas takas). Vienai šeimai, auginančiai vaiką su sunkia negalia, gyvenančiai Varėnos mieste, įrengtos saugos priemonės ( plastikiniuose languose įprastos langų atidarymo rankenos pakeistos į rankenas su užraktu.

Dėl dviejų būstų pritaikymo rengiami projektai (nuotekų valyklos) Varėnos ir Marcinkonių seniūnijose.

Šiems darbams iš viso panaudota  35 202,16 Eur, iš jų – 22 330,57 Eur skyrė Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iš valstybės biudžeto, o 12 871,59 Eur skyrė Varėnos rajono savivaldybės administracija iš savivaldybės biudžeto.

Dviejų keltuvų, skirtų neįgaliesiems patekti į būstą, priežiūrai skirta – 503,88 Eur.

Varėnos rajono savivaldybės administracijai 2020 m. gruodžio 1 d. dėl Būsto pritaikymo neįgaliesiems  yra pateikta 10 prašymų ir vaikams su sunkia negalia – 4 prašymai.

Nuo 2015 m. tradiciškai aplankomi asmenys, kuriems atliekami šie darbai ir aptariami kiti jiems svarbūs klausimai. Deja, šiemet to padaryti negalima, tačiau vis tiek buvo paruoštos ir saugiai perduotos simbolinės dovanos.

 

Socialinės paramos skyriaus informacija

2020-12-23T17:06:19+00:00