/Ūžė girios – byrėjo tautosakos lobynas
2018 m. spalio 31 d.

Ūžė girios – byrėjo tautosakos lobynas

Tęsiasi jau prieš metus pasidėjęs šiltas Merkinės V. Krėvės gimnazijos ir Šalčininkų r. Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijos mokinių bendradarbiavimas. Abi mokyklos dalyvauja  projekte  ,,Ūžė girnos – byrėjo tautosakos lobynas“.  Šio projekto  tikslas – skatinti Lietuvos mokyklų skirtingomis mokomosiomis kalbomis tarpkultūrinį bendradarbiavimą bei dialogą, susipažinti su Dzūkijos regione gyvenančių lietuvių ir lenkų tradicijomis, kultūra bei gilinti moksleivių kultūrinę patirtį.

Birželio mėnesį Merkinės V. Krėvės gimnazijos septintų – aštuntų klasių mokiniai lankėsi Dieveniškių regioniniame parke. Likome sužavėti Dieveniškių pilies didybe, neišsemiamais istoriniais ir gamtos lobiais, esančiais tokiame atokiame Lietuvos kampelyje. Smagiai praleidome popietę kartu su Elizos Ožeškovos gimnazijos mokiniais, besimokydami Šalčininkų krašto dainų ir šokių. Tikras iššūkis buvo pabandyti ne tik šokti lenkiškus šokius, bet ir užtraukti dainą lenkų kalba.

Na, o žvarboką, bet ir vis dar labai spalvingą spalio 19 – osios rytą net 40 tos pačios gimnazijos mokinių svečiavosi Merkinėje. Pirmoji stotelė – gimnazija. Mokytoja Asta Tarailienė papasakojo susirinkusiesiems, kas įdomaus vyksta Merkinės V. Krėvės gimnazijoje, priminė, kad spalio 19 diena – V. Krėvės gimtadienis . O juk ši iškili asmenybė buvo net tik rašytojas, politikas, bet ir tautosakos rinkėjas. Todėl šiek tiek vėliau jungtinė 7 – 8 klasių komanda prabilo į savo draugus dzūkiškai. Pristatėme savą kraštą, žaidėme dzūkiškus žaidimus, ėjome ratelius. Laikas prabėgo labai greitai.

Susitikimui pasibaigus, merkiniškiai išskubėjo į mokslo pasaulį, o Baltosios Vokės gimnazistai tęsė savo kelionę toliau – jie lankėsi pas keramiką Džiugą Petraitį, vėliau Marcinkonyse edukacinio užsiėmimo metu  keliavo po Marcinkonių kaimą, grožėjosi nuostabiais Čepkelių raisto kraštovaizdžiais , lankėsi prie  Ūlos akies.

Esame be galo dėkingi Šalčininkų r. Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijos istorijos mokytojai Laimai Narodovskajai  už šiltą ir nuoširdų bendradarbiavimą, skatinant gilesnį pietryčių Lietuvos  regiono pažinimą  už galimybę  dalyvauti veiklose, stiprinančiose  mokinių, gyvenančių Dzūkijos regione, bet kalbančių skirtingomis kalbomis, bendravimą ir bendradarbiavimą.  Tikimės, jog užmegzti ryšiai ateityje tik stiprės.

 

Merkinės V. Krėvės gimnazijos 8 klasės mokiniai

2018-10-31T13:41:25+00:00