/Varėnos ir Trakų rajonuose prasidėjo edukacinės filmo kūrimo dirbtuvės ,,Mano kadras”
2019 m. vasario 12 d.

Varėnos ir Trakų rajonuose prasidėjo edukacinės filmo kūrimo dirbtuvės ,,Mano kadras”

Vasario 11 d.  prasidėjo nemokamos edukacinės filmo kūrimo dirbtuvės ,,Mano kadras”, kurias organizuoja Rūdiškių kultūros centras. Dirbtuvėse dalyvauja Rūdiškių, Varėnos, Lentvario, Onuškio, Elektrėnų ir Trakų jaunimas nuo 14 iki 22 metų. Dirbtuvių užsiėmimai skirtinguose miestuose ir miesteliuose vyks vieną kartą per savaitę. Užsiėmimus ves dirbtuvių idėjos autorius Antanas Gluskinas, ilgametę kino edukacinių dirbtuvių vadovo patirtį turintis režisierius, šiuo metu gyvenantis Trakų rajone ir norintis pasidalinti savo sukaupta patirtimi su regiono jaunimu.

,,Dirbtuvės padės skatinti jaunimo kūrybišką bendradarbiavimą.  Kadangi, gyvename vaizdo kultūros laikais, todėl pasirinkta meno sritis – kinas –  puikiai tinkanti priemonė kritiškai ir kartu savarankiškai vertinti aplinką, kasdienybę ir aktualijas Lietuvoje ir pasaulyje. Dirbtuvės padėtų gerinti betarpiško bendravimo, komunikacinius ir kartu meninius įgūdžius, sudarytų sąlygas išbandyti naujus kūrybos kelius.” – teigia dirbtuvių vadovas Antanas Gluskinas.

Dirbtuvių metu vyks ne tik filmų analizavimas bei kūrimas, bet susitikimai su pripažintais Lietuvos kino profesionalais. Jaunimas susitiks su secanarijų autore ir režisiere Egle Vertelyte, montažo režisieriumi Danieliumi Kokanauskiu, prodiusere Jurga Gluskiniene, operatore Kristina Sereikaite. Visi svečiai, susitiksiantys su jaunimu, yra didžiulę patirtį turintys kino profesionalai, dirbantis tiek su Lietuvos kino kūrėjais, tiek su užsienio, apdovanoti Lietuvos kino apdovanojimais ,,Sidabrinė gervė” bei daugelių kitų tarptautinių kino festivalių prizais.

Dirbtuvių metu sukurti trumpo metro vaidybiniai filmai gegužės mėnesio pabaigoje bus viešai pristatyti kiekvieno projekte dalyvaujančio miesto ir miestelio gyventojams mini kino festivalyje. Po filmų peržiūrų, dirbtuvių organizatorius Rūdiškių kultūros centras, padedamas kino profesionalų komisijos, apdovanos tris geriausius filmus. Savo vieną favoritą išrinks ir žiūrovai.

Kryptingai ir nuosekliai organizuojamos dirbtuvės truks keturis mėnesius bei supažindints jaunimą su filmo kūrimo užkulisiais, padės suprasti kino kalbą, išmokys “skaityti” kino kadrų citatas ir potekstes, padėts suvokti žanrų ir stilių skirtumus bei panašumus, išmokins interpretuoti kino dramaturgiją.

Dirbtuvių eigą bei veiklą galima bus stebėti Rūdiškių kultūros centro internetiniame puslapyje – www.rudiskiukc.lt  – ir Facebook paskyroje.

Dalyvavimas dirbtuvėse regiono jaunimui yra nemokamas. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė ir asociacija Latga, o įgyvendinti padeda partneriai: Trakų kultūros rūmai, Lentvario kultūros rūmai, Elektrėnų kultūros centras, Varėnos kultūros centras.

P.S. Jei yra norinčių prisijungti prie dirbtuvių, rašykite el. laišką elektroniniu paštu – manokadras2019@gmail.com.  Visą vasarį dar lauksime norinčių prisidėti prie jau esamų dalyvių, vėliau prisijungti galimybės nebebus.

2019-02-12T11:51:39+00:00