/Varėnos rajono savivaldybėje organizuojami mokymai ir supervizijos
2018 m. rugpjūčio 29 d.

Varėnos rajono savivaldybėje organizuojami mokymai ir supervizijos

Varėnos rajono savivaldybėje, įgyvendinant projektą „Savižudybių prevencijos iniciatyvos plėtra Lietuvos savivaldybėse“, organizuojami mokymai ir supervizijos. Juos organizuoja VšĮ Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir UAB „Eurointegracijos projektai“.

Projekto tikslas yra įgalinti projekte dalyvaujančias savivaldybes savarankiškai spręsti savižudybių prevencijos iššūkius ir veiksmingai naudoti turimus psichosocialinės paramos sveikatos priežiūros išteklius.

Savižudybių prevencija yra įmanoma tik tuo atveju, jei ši veikla yra plati ir įvairiapusiška. Svarbu, kad siūlomos priemonės būtų veiksmingos konkrečioje savivaldybėje, būtų nuoseklios, įtraukiančios visas reikalingas institucijas ir skatinančias jas bendradarbiauti. Taigi mokymų ir supervizijų metu bus siekiama įdiegti reagavimo į savižudybių riziką algoritmą tam, kad būtų aiškus visų institucijų vaidmenų pasiskirstymas, pagalba būtų sisteminga, o ne epizodinė. Tai yra, bus aptariami numatyti veiksmai, kaip kada ir kam perduoti informaciją, kokios kiekvienos institucijos pareigos ir atsakomybės, kokia seka teikiama pagalba.

Taip pat visi algoritmo grandyse esantys asmenys išklausys mokymus apie savižudybių prevenciją, riziką, pirminės pagalbos teikimą. Galiausiai, bus teikiamos konsultacijos-supervizijos apie sunkius atvejus, pagalbos galimybes, patį algoritmo veikimo principą.

Mokymai ir supervizijos prasidėjo nuo šių metų rugpjūčio pradžios ir tęsis iki spalio pabaigos. Kiekvienoje savivaldybėje bus apmokyta nuo 140 iki 212 įvairių seniūnijų specialistų, bendruomenės atstovų, seniūnijų darbuotojų, savivaldybių specialistų ir policijos pareigūnų.

Varėnos rajono savivaldybėje pirmieji mokymai įvyks rugsėjo 5 d. Varėnos kultūros centre (J. Basanavičiaus g. 2, Varėna), konferencijų salėje, 2 aukšte. Jie bus skirti seniūnijos specialistų ir bendruomenių atstovų iniciatyvinei grupei. Seniūnijų komandos mokymai vyks  rugsėjo 6 d., o savivaldybių specialistams ir policijos pareigūnams – rugsėjo 7 d., 12 d., 13 d., 24 d. ir 25 d. Tai pat spalio mėnesį viena diena yra numatyta supervizijai. Šie mokymai organizuojami ir Šakių, Lazdijų, Rietavo, Joniškio, Ignalinos ir Rokiškio rajonuose. Projektas finansuojamas iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo.

Varėnos rajono savivaldybės gydytojos informacija.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .
2018-08-29T19:41:29+00:00