/Savivaldybėje aptarta, kaip įmonės pasiruošė šaltajam metų sezonui
2018 m. lapkričio 7 d.

Savivaldybėje aptarta, kaip įmonės pasiruošė šaltajam metų sezonui

Varėnos rajono savivaldybėje įvyko jungtinis Ekstremalių situacijų komisijos ir operacijų centro posėdis, kuriame su pagrindinių rajono tarnybų vadovais buvo aptarti svarbiausi pasiruošimo šaltajam metų periodui klausimai.

Posėdžiui pirmininkavęs mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius susirinkusius informavo, kad šis posėdis sušauktas aptarti, kaip pasiruošta žiemai, nes atšalus orams, gyventojai susidurs su šiam metų periodui būdingomis problemomis. Jis pasiūlė kiekvienam atstovui pateikti informaciją, kaip tarnyba pasiruošusi žiemai ir išsakyti problemas, su kuriomis susiduriama šaltuoju laikotarpiu. Buvo aptarti klausimai dėl magistralinių ir vietinių kelių bei miesto gatvių priežiūros, dėl pasirengimo šaltajam sezonui socialiniuose būstuose, šilumos ir karšto bei šalto vandens tiekimo, dėl pasirengimo gripo epidemijai, dėl afrikinio kiaulių maro, dėl ekstremalios situacijos žemės ūkyje.

VĮ „Kelių priežiūra“ Alytaus padalinio Varėnos kelių tarnybos vadovas Algis Vičkačka informavo, kad tarnyba, kaip ir kasmet, žiemai pasiruošusi iš anksto ir pakankamai gerai. Bendrovė turi reikiamą kiekį technikos, sukaupta pakankamai druskos ir smėlio keliams barstyti. Viršininkas priminė, kad keliai tvarkomi pagal svarbą, pirmiausiai valomi magistraliniai, krašto, rajoniniai ir po to – vietiniai keliai. UAB „Varėnos aplinkotvarkos grupė“ direktorius Vaidas Debesiūnas informavo, kad bendrovė taip pat šaltajam periodui jau pasiruošusi. UAB „Varėnos melioracija“ direktorius Vladas Skindaras informavo, kad šiemet bendrovė prižiūrės tik Jakėnų seniūnijos kelius ir patikino, kad šaltajam sezonui įmonė pasirengusi. UAB „Varėnos šiluma“ direktoriaus Kęstučio Lapurkos teigimu, visos katilinės yra techniškai tvarkingos, reikiamas biokuro kiekis nupirktas, skysto kuro taip pat yra pakankamai. UAB „Varėnos vandenys“ direktorius Eimantas Kirkliauskas kalbėjo, kad iš esmės bendrovė sezonui pasirengusi. Jis informavo, jog  atlikti visų Varėnos rajone esančių vandenviečių tyrimai parodė, kad arseno jose nėra. UAB „Varėnos komunalinis ūkis“ direktorius Vytautas Krukonis pažymėjo, kad šiemet priežiūros darbų bendrovės administruojamuose būstuose atlikta daugiau nei praėjusiais metais. Socialiniuose būstuose darbų atlikta tiek, kiek savivaldybė skiria lėšų, bet labai blogos situacijos socialiniuose būstuose nėra. Juose suremontuotos aštuonios ir perstatyta viena apšildymo krosnis.

Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Kandratavičius informavo, kad Alytaus apskrities savivaldybėse vykdoma prevencinė priemonė „Gyvenkime saugiai“ ir iki šiol Varėnos rajone patikrinti aštuoni šimtai septyniasdešimt du gyvenamieji būstai bei septyniasdešimt vienas socialinis būstas. Jis atkreipė dėmesį, kad kas antras rajono būstas yra potencialiai grėsmingoje situacijoje, žmonės ne tik nesilaiko elementarių taisyklių – nedžiauti ant krosnių rūbų, nesandėliuoti prie jų malkų, apskardinti grindis ir kt., bet dar ir elektros instaliacija ir elektros prietaisų būklė būstuose yra apgailėtina.

Savivaldybės gydytoja Irma Lukminienė sakė, kad sveikatos priežiūros įstaigos galimai gripo epidemijai yra pasirengusios – sudaryti prevencijos planai, šiuo metu yra paskiepyta penki šimtai penkiolika rajono gyventojų, vakcinos kol kas pakanka. VšĮ „Varėnos ligoninė“ direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Budėnas kalbėjo, kad esant būtinybei bet kada ligoninėje bus galima pastatyti papildomas lovas. Šiuo metu jau įrengta nauja prievaža ligoniams priimti. Varėnos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos veterinarijos inspektorius Edvinas Stanevičius supažindino su esama afrikinio kiaulių maro padėtimi Varėnos rajone, Lietuvoje ir aplinkinėse valstybėse. Jo teigimu, Varėnos rajone situacija stabilizavosi – paskutinė šerno gaišena aptikta rugpjūčio 15 d. ir liepos 7 d. nušautas 1 šernas, kuriems konstatuotas AKM. Šiokį tokį nerimą kelia tik kiaulių augintojų ūkiai.

Varėnos rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo reikalų skyriaus vedėjas Irmantas Laniauskas pažymėjo, jog šiuo metu ekstremalios situacijos žemės ūkyje nėra, didžiausios grėsmės jau praeityje, derlius, nors ir nedidelis, nuimtas pilnai. Jis sumenko apie trisdešimt procentų (lyginant su daugiamečiu), o kai kurias kultūras vietomis teko tiesiog aparti. Grikių derlius preliminariais duomenimis sumenko apie devynis procentus. Vedėjas pasiūlė kol kas Varėnos rajone neatšaukti Ekstremaliosios situacijos žemės ūkyje, kol Vyriausybė neatšaukė. Jis taip pat paminėjo, kad Žemės ūkio ministerija ketina kaip kompensaciją už patirtus derliaus praradimus dėl sausros skirti papildomas kvotas žemdirbiams dyzelinui.

Apibendrindamas tarnybų vadovų pateiktą informaciją, mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius pažymėjo, kad labai svarbu susidarius ekstremaliai situacijai veikti operatyviai. Jis ragino apie didesnius įvykius nedelsiant informuoti savivaldybės vadovus, bendradarbiauti tarpusavyje. Jo teigimu, Varėnos rajono įmonės patyrimo, kaip  tinkamai  pasiruošti žiemos sezonui, turi, ir linkėjo bendrovėms susidoroti su bet kokiais gamtos iššūkiais.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

 

 

2018-11-07T18:31:01+00:00