/Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta bendra rajono situacija ir priimti sprendimai dėl koronaviruso židinių suvaldymo
2020 m. lapkričio 26 d.

Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta bendra rajono situacija ir priimti sprendimai dėl koronaviruso židinių suvaldymo

Reaguojant į susidariusią COVID-19 sergamumo situaciją Varėnos ligoninės slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje, šiandien buvo sušauktas Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis.

Pirmiausia, Varėnos rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas Alvydas Verbickas apžvelgė bendrą situaciją Varėnos rajone. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Varėnos skyriaus vedėja pateikė informaciją, kad šiai dienai Varėnos rajone yra 172 COVID-19 susirgimai (šiandien patvirtinta 10 naujų). 83 asmenys laikomi pasveikusiais. Didžiausi koronaviruso židiniai užfiksuoti Varėnos ligoninėje, Varėnos PSPC Merkinės slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje bei Valstybinės miškų urėdijos Varėnos regioniniame padalinyje. Anot vedėjos, židiniai plečiasi ir situacija yra sudėtinga. Savivaldybės gydytoja paantrino, kad sergančiųjų skaičiai neatspindi realios situacijos, kadangi daug yra besimptomių atvejų.

Varėnos ligoninės direktorius Algirdas Miklyčius informavo, kad Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje 16-kai pacientų iš 25 nustatytas COVID-19. 16 darbuotojų izoliavosi, todėl šiuo metu sudarytas laikinas personalas iš kitų skyrių darbuotojų. Tikimasi, kad ateinantį pirmadienį ar antradienį darbuotojai sugrįš į savo darbo vietas. Ligoninės direktoriaus teigimu, kol kas nauji pacientai į šį skyrių, bent jau artimiausias dvi savaites, nebus priimami. Personalo migracija iš skyrių į skyrius taip pat yra negalima. Posėdyje nuspręsta, kad esant kritinei situacijai, jei susirgtų visos personalo darbuotojos, bus pasitelkiamos Varėnos socialinių paslaugų centro pajėgos.

Varėnos PSPC vadovas Danas Bortkevičius pateikė duomenis apie atliktus 3745 COVID-19 testus, mobiliojoje stotelėje jų atlikta 210. Iš viso koronavirusu serga 6 Varėnos PSPC darbuotojai, dar 7 darbuotojai serga kitomis ligomis. Iš 34 pacientų Merkinėje – 2 pacientai serga. Laukiama kitų pacientų testų atsakymų, po kurių situacija gali drastiškai keistis. Izoliacijoje yra 1 darbuotojas ir 4 pacientai, turėję kontaktą su sergančiaisiais. PSPC vadovo teigimu, situacija yra valdoma ir užtikrinamas visas saugumas.

Socialinės paramos skyriaus vedėja pasidžiaugė, kad situacija globos įstaigose yra stabili. 2 asmenys yra saviizoliacijoje. 1 iš jų – Merkinės globos namų darbuotojas, kitas – iš bendruomeninių vaikų globos namų. Vedėja pateikė pasiūlymą, kad būtų profilaktiniai COVID-19 tyrimai atliekami ir bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojams, nes jie gyvena socialiai aktyvų gyvenimą. Ekstremalių situacijų operacijų centras tokiam pasiūlymui pritarė.

Švietimo skyriaus vedėja trumpai apžvelgė susidariusią situaciją Varėnos „Ryto“ progimnazijoje, kur šiuo metu serga 2 mokiniai, 2 mokytojos, dar 2 mokytojos yra saviizoliacijoje. Tikimasi, kad situacija bus suvaldyta ir virusas neišplis. Vedėja informavo, kad progimnazijos vadovybė gauna nemažai mokinių tėvų laiškų dėl mokyklos dezinfekcijos, kitaip tariant, ar privaloma profesionali dezinfekacija. NVSC Varėnos skyriaus vedėja patikino, kad tokios būtinybės tikrai nėra, užtenka valytojų dezinfekavimo priemonių ir patalpų vėdinimo.

Kadangi karantinas yra pratęsiamas iki gruodžio 17 dienos, svarstoma ir toliau pratęsti nuotolinį ugdymą 5-12 klasių moksleiviams. Tik 3 rajono mokyklos – Valkininkų, Panočių ir Žilinų – taiko mišrų ugdymo būdą.

Kalbant apie patalpų dezinfekavimą, Ekstremalių situacijų operacijų centro komisija nori paraginti visą Varėnos krašto bendruomenę prisidėti prie šių darbų, padėti vieni kitiems ir šiuo sudėtingu metu išlikti vieningiems. Tai yra mūsų visų bendra problema.

Varėnos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Saulius Dabravolskas informavo, kad policijoje situacija išlieka stabili, 2 pareigūnai serga, 1 pareigūnė – izoliacijoje. Dienos metu dirba 3-4 ekipažai, nuo 24 val. – 2 ekipažai. Viršininko duomenimis, ikiteisminių tyrimų nepradėta, iš viso buvo patikrinta 16 asmenų, kaip jie laikosi saviizoliacijos taisyklių, pažeidimų nenustatyta. Taip pat buvo gauti 7 pranešimai dėl galimo saviizoliacijos taisyklių nesilaikymo, tačiau jie nepasitvirtino. Prevencinės priemonės bus vykdomos ir toliau.

Posėdžio metu buvo priimtas sprendimas įpareigoti Varėnos visuomenės sveikatos biurą bendradarbiausi su NVSC Varėnos skyriumi ir sutelkti bendras pajėgas šiuo sudėtingu laikotarpiu.

Živilė Puidokaitienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
tel. (8 310) 32 021, el.p. zivile.puidokaitiene@varena.lt
2020-11-26T17:26:50+00:00