/Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta rajono situacija ir COVID-19 vakcinacijos eiga
2021 m. sausio 8 d.

Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta rajono situacija ir COVID-19 vakcinacijos eiga

Šiandien sušauktame Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje posėdžio vadovas Alvydas Verbickas pirmiausiai apžvelgė bendrą rajono situaciją, susijusią su COVID-19. NVSC Varėnos skyriaus vedėja Agnė Visalgaitė pateikė duomenis apie Varėnos rajone užregistruotus asmenis, kuriems buvo nustatytas COVID-19, jų yra 919. Pasveikusių – 520, o sergančių – 380. Užfiksuota 10 mirčių, 9 mirtys patvirtintos dėl kitų ligų, tačiau tiems pacientams COVID-19 taip pat buvo nustatytas. Pagrindiniai židiniai išlieka Varėnos ligoninės vidaus ligų skyrius ir Merkinės globos namai. Kitus židinius pavyko suvaldyti.

Vakar įvyko esminiai pokyčiai Varėnos gydymo įstaigose, čia buvo gauta pirmoji COVID-19 vakcina, tad Varėnos ligoninės vadovas Algirdas Miklyčius pasidalijo informacija, kad iš viso buvo paskiepyta 117 ligoninės darbuotojų. 66 darbuotojai jau yra persirgę, todėl jie nesiskiepijo. Taip pat liko neskiepyti 34 asmenys, kadangi, anot ligoninės vadovo, tai yra rezidentai, kurie skiepus gaus Vilniuje arba Kaune – pagrindinėje savo darbovietėje. Iš Santaros klinikų atvažiavusi 5 asmenų komanda pamokino Varėnos ligoninės darbuotojus, kaip reikia skiepyti, supažindino su visa reikiama informacija, todėl sausio 28 d. antrąja vakcinos doze skiepys jau patys Varėnos ligoninės darbuotojai. A. Miklyčius patikslino, kad gavus pirmąjį skiepą, imunitetas pradeda formuotis 12 dieną, tačiau tai nereiškia, kad jau reikia nesisaugoti.

Varėnos PSPC vadovas taip pat pasidžiaugė, kad vakar buvo paskiepyta 13 Greitosios medicinos pagalbos darbuotojų, o kitą savaitę laukiama kitos vakcinos siuntos ir bus pradėti skiepyti slaugos pacientai ir slaugos personalas, mobilaus punkto darbuotojai ir globos namų darbuotojai bei gyventojai. Į šį sąrašą įtraukti ir Varėnos bendruomeniniai vaikų namai bei Varėnos socialinių paslaugų centras. Iš viso planuojama paskiepyti 223 asmenis.

Varėnos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Saulius Dabravolskas apžvelgė darbo rezultatus per du ilguosius šventinius savaitgalius ir informavo, kad teko grąžinti atgal 104 automobilius, kurie bandė įvažiuoti į Varėnos rajono savivaldybę, neturėdami tam teisėto pagrindo Nors šiuo metu policijos pareigūnų blokpostų jau nebėra, tačiau Veiklos skyriaus viršininkas priminė, kad nuo sausio 6 d. policijos darbuotojai darbą organizuoja mobiliuoju principu ir taip pat stabdo bei tikrina automobilius. S. Dabravolsko pateiktais duomenimis, buvo nubausta 10 asmenų, kurie pateko į savivaldybės teritoriją, neturėję pateisinamos priežasties. Jiems skirta pusė minimalios baudos – 250 Eur. Veiklos skyriaus viršininkas akcentavo, kad visų, kurie nesilaikys karantino laikotarpiui taikomų taisyklių, laukia administracinė bauda – 500 arba 250 Eur. Tad kiekvienas turi būti sąmoningas ir atsakingas už savo veiksmus.

Posėdžio metu Ekstremalių situacijų operacijų centras priėmė sprendimą, kad kol už viešosios tvarkos priežiūrą visame rajone atsakinga Teisės ir civilinės metrikacijos skyriuje dirbanti specialistė Jolanta Monkevičienė turi nedarbingumą, saviizoliacijoje esančių asmenų kontrolę perimtų Varėnos rajono savivaldybės vyriausiasis specialistas (Civilinei saugai) Nikolajus Lysenkovas.

Švietimo skyriaus vedėja supažindino su situacija Varėnos švietimo įstaigose. Tarp sergančiųjų – apie 23 vaikai ir 23-24 darbuotojai. Anot skyriaus vedėjos, jau galimai yra ir pasveikusių, todėl skaičiai yra apytiksliai. Visas ugdymas šiuo metu vyksta nuotoliniu būdu. Nors buvo pasirašytas Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas dėl galimo pradinių klasių moksleivių tiesioginio ugdymo, užtikrinant visus saugumo reikalavimus tiems mokiniams, kurių tėvai negali dirbti nuotoliniu būdu, tokių prašymų neatsirado. Miesto darželiuose vaikų skaičius siekia 20-30 proc., o kaimo vietovėse lanko 2-3 vaikai. Specialioji mokykla dirba įprastu būdu.

Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdžiu metu, atsižvelgiant į mažėjantį COVID-19 tyrimų skaičių, buvo priimtas sprendimas dėl mobilaus punkto darbo laiko sutrumpinimo. Kol kas mobilus punktas dirbs pirmadienį ir antradienį – 8-17 val., nuo trečiadienio iki šeštadienio – 8-12 val. Jei tyrimų skaičius išaugs, tuomet darbo laikas vėl bus pailgintas.

 

Živilė Puidokaitienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
tel. (8 310) 32 021, el.p. zivile.puidokaitiene@varena.lt
2021-01-08T17:58:12+00:00