/Pokyčiai po karantino. Jau galimas lankymas socialinės globos įstaigose
2020 m. birželio 23 d.

Pokyčiai po karantino. Jau galimas lankymas socialinės globos įstaigose

Pasibaigus karantinui pradeda veikti senyvo amžiaus žmonių dienos centrai, savo artimuosius jau galima aplankyti socialinės globos namuose. Nors apribojimai švelnėja, dalis jų išlieka, nes virusui patekus į tokio tipo įstaigas, pasekmės gali būti labai skaudžios.

Kaip nurodoma operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendime, įeinant į įstaigą suprantamai lankytojams turi būti pateikta informacija apie tai, kad reikia plauti rankas, prisidengti netikėtai nusičiaudėjus ar nusikosėjus ir kad į vidų neįleidžiami žmonės, kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių: slogą, kosulį, pasunkėjusį kvėpavimą ir pan. Čia pat turi būti sudarytos galimybės dezinfekuoti rankas.

Siekiant užkirsti kelią galimam viruso plitimui, kai veiklos organizuojamos grupėmis, tarp skirtingų grupių veiklų turi būti užtikrinama bent 10 minučių pertrauka, per kurią patalpos išvalomos ir išvėdinamos. Žmonės iš skirtingų grupių neturėtų kontaktuoti.

Lankyti gali tik asmenys, neturintys viršutinių kvėpavimo takų ir kitų užkrečiamųjų ligų simptomų. Turi būti užtikrinama, kad lankantis asmuo turėtų kuo mažiau kontaktų su kitais įstaigoje gyvenančiais žmonėmis. Po susitikimo patalpos išvėdinamos ir išvalomos.

Rekomenduojama lankantiems ar atlydintiems paslaugų gavėjus į šias įstaigas dėvėti nosį ir burną dengiančias veido kaukes, respiratorius ar pan.

Pasibaigus karantinui lankymas socialinės globos namuose jau galimas, tačiau išlieka apribojimų. Vienas pagrindinių – vieną gyventoją vienu metu jo kambaryje gali lankyti tik vienas lankytojas, o vizitas gali trukti iki 15 min. Tiesa, jeigu susitikimas vyksta lauke, trukmė gali būti ir ilgesnė, o ir pačių lankytojų gali būti daugiau.

Svečias įleidžiamas tik tuo atveju, jei neturi tokių simptomų kaip karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan. Šalia visų įėjimų turi būti sudarytos sąlygos rankų dezinfekcijai.

Visiems lankytojams rekomenduojama dėvėti veido kaukę ar respiratorių.

Susitikimuose patalpose neturi būti pašalinių asmenų, o pats lankymas organizuojamas taip, kad lankytojas kuo mažiau kontaktuotų su kitais įstaigoje esančiais asmenimis.

Operacijų vadovo sprendimą rasite čia

 

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija

2020-06-23T10:47:26+00:00