/Tikslinamos karantino priemonės
2021 m. gegužės 20 d.

Tikslinamos karantino priemonės

Nuo gegužės 24 d.:

 

Bendravimas Leidžiami dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių arba ne daugiau nei 5 asmenų kontaktai uždarose erdvėse ir ne daugiau nei 10 asmenų kontaktai atvirose erdvėse.
Asmenų skaičius automobilyje Atsisakoma asmenų skaičiaus transporto priemonėse ribojimų.
Prekyba Atsisakoma draudimo tam tikrų rūšių prekybos vietoms vykdyti veiklą savaitgaliais.
Paslaugos Suvienodinami minimalaus ploto reikalavimai visoms paslaugų teikimo vietoms –

nustatomas vienodas 10 m2 paslaugos teikimo ploto vienam paslaugos gavėjui reikalavimas.

Sporto klubai Turint Galimybių pasą:

Neribojamas asmenų skaičius ir netaikomas minimalaus ploto vienam asmeniui reikalavimas.

Baseinai ir pirtys ·         Pirčių paslaugas leidžiama teikti visose vietose, ribojant asmenų skaičių iki 2 asmenų arba paslaugas teikiant vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio nariams.

·         Leidžiama teikti baseinų paslaugas ne daugiau kaip 50 asmenų, užtikrinant 20 m2 plotą vienam asmeniui, lankytojų registraciją ir kitas sąlygas.

o   Vykdant grupines treniruotes (užsiėmimus), viename baseino takelyje gali būti ne daugiau kaip 5 asmenys.

Turint Galimybių pasą:

·         Teikiant pirčių paslaugas asmenų skaičius neribojamas.

·         Teikiant baseinų paslaugas maksimalaus asmenų skaičiaus ir paslaugos teikimo ploto vienam asmeniui reikalavimai netaikomi.

Viešasis maitinimas ·         Restoranų, kavinių ir barų darbo laikas pratęsiamas iki
22 valandos, kai veikla vykdoma atvirose erdvėse.

o   Prie vieno staliuko leidžiant sėdėti ne daugiau nei 5 asmenims, išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkio narius.

·         Leidžiama teikti viešojo maitinimo paslaugas apgyvendinimo paslaugas teikiančių įstaigų paslaugų gavėjams.

Turint Galimybių pasą:

Restoranų, kavinių, barų, išskyrus naktinius klubus ar kitas pasilinksminimo vietas, lošimo namų ir lošimo automatų salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla uždarose patalpose vykdoma iki
22 valandos.

 

 

Asmeninės šventės ·         Šventėse uždarose erdvėse gali dalyvauti dvi šeimos ir (ar) du namų ūkiai arba ne daugiau nei 5 asmenys.

·         Šventėse atvirose erdvėse gali dalyvauti ne daugiau nei dvi šeimos ir (ar) du namų ūkiai arba ne daugiau nei 10 asmenų.

Turint Galimybių pasą:

·         Šventėse uždarose erdvėse gali dalyvauti ne daugiau nei 10 asmenų.

·         Šventėse atvirose erdvėse gali dalyvauti neribotas skaičius asmenų.

Laidotuvės Laidotuvėse ir laidotuvių apeigose galinčių dalyvauti asmenų skaičius padidinamas iki

50.

Renginiai Galimas žiūrovų skaičius renginiuose, organizuojamuose atvirose erdvėse, padidinamas iki 300. Turint Galimybių pasą:

·         Galimas žiūrovų skaičius renginiuose, organizuojamuose atvirose erdvėse, padidinamas iki 2000.

Ekskursijos Leidžiamos ekskursijos tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse dalyvaujant iki 25 asmenų, užtikrinant dalyvių išankstinę registraciją.
Grįžimas ir atvykimas iš Indijos COVID-19 tyrimas privalomas ir persirgusiems ar paskiepytiems asmenims.

 

Nuo gegužės 31 d.:

Atvykstamasis turizmas Leidžiama į Lietuvą atvykti visiems užsieniečiams, kurių skiepijimas baigtas pagal skiepijimo schemą „COVID-19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „Moderna“ ar „Vaxzevria“ vakcina.

 

Nuo gegužės 24 d.:

 

Švietimas ·         Neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimuose atvirose erdvėse gali dalyvauti viena grupė, kurioje būtų ne daugiau kaip 25 vaikai. Uždarose erdvėse vykstančiuose užsiėmimuose gali dalyvauti ne daugiau kaip 10 vaikų, turi būti užtikrinamas 10 m² plotas vienam vaikui.

·         Leidžiami individualūs neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimai.

·         Gali būti rengiamos vaikų stovyklos, laikomasi reikalavimo, kad vienoje grupėje dalyvautų ne daugiau kaip 15 vaikų ir būtų užtikrintas 5 m² plotas vienam vaikui.

·         Neformaliojo suaugusiųjų švietimo užsiėmimuose atvirose erdvėse gali dalyvauti ne daugiau nei 25 asmenys. Uždarose erdvėse – ne daugiau kaip 10 asmenų, pasirūpinant, kad vienam žmogui būtų užtikrintas ne mažesnis kaip 10 m² plotas.

·         Galimi individualius neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir neformaliojo profesinio mokymo užsiėmimai.

·         Aviacijos, jūrininkų bei statutinių profesinio mokymo įstaigų įvadinio mokymo kursų praktiniai mokymai, vairavimo praktiniai mokymai, sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų praktiniai mokymai, užsienio kalbos mokėjimo lygio vertinimo egzaminai (įskaitos) asmenims, stojantiems į užsienio aukštąsias mokyklas, ir valstybinės kalbos ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminai visose savivaldybėse organizuojami grupėms, kuriose turi būti ne daugiau kaip 10 asmenų, užtikrinant ne mažesnį kaip 10 m² plotą vienam asmeniui.

·         Pirminio profesinio mokymo ir aukštojo mokslo studijos gali vykti mišriu būdu periodiškai atliekant studentų ir kontaktiniu būdu dirbančių darbuotojų profilaktinį COVID-19 tyrimą arba savikontrolę.

·         Profesinis mokymas ar aukštojo mokslo studijos vykdomos patalpose, kai dalyvauja ne daugiau kaip 10 mokinių ar studentų, išlaikant tarp visų patalpoje esančių asmenų ne mažesnį kaip 2 m atstumą, arba kai dalyvauja 11–30 mokinių ar studentų, išlaikant tarp visų patalpoje esančių asmenų ne mažesnį kaip 2 m atstumą ir užtikrinant 10 m2 patalpos plotą vienam asmeniui.

Turint Galimybių pasą:

Leidžiami neformaliojo suaugusiųjų švietimo užsiėmimai.

 

 

 

 

 

SAM informacija

2021-05-20T13:35:06+00:00