/Baigta metus trukusi Žilinų kultūros centro renovacija
2019 m. lapkričio 28 d.

Baigta metus trukusi Žilinų kultūros centro renovacija

Lapkričio 23 d. vyko nuotaikinga renovuotų Žilinų kultūros centro atidarymo ir bendruomenės šventė ,,Rudens spalvos“. Atvykusieji grožėjosi rankdarbių paroda ,,Kaip drobių raštuos žmonės gražūs“, amatininkų ir ūkininkų mugėje „Saldu gardu kaip du medu“ galėjo įsigyti saldžių, gardžių prekių.

Sausakimšoje salėje vos tilpo žiliniškiai ir svečiai atvykę pasidžiaugti renovuotu kultūros centru. Tai svarbus įvykis Žilinų kaimo bendruomenei. Dabar kultūros centro darbuotojai, kolektyvų nariai turės jaukią kultūrinei veiklai tinkamą erdvę, galės dirbti šiltose, jaukiose patalpose, visi kaimo gyventojai džiaugsis bendryste.

Simbolinę juostelę perkirpo Lietuvos Respublikos Seimo narys Juozas Baublys, Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta ir UAB „Varėnos statyba“ direktorius Virmantas Vinickas. Naujai atgimusį pastatą, sceną palaimino klebonas Algimantas Gaidukevičius.

Gavę tokią nuostabią dovaną savo džiaugsmu dalinosi kultūros centro kolektyvų vadovai ir nariai. Jie surengė nuostabų koncertą. Scenoje šoko, dainavo, linksmas pasakas sekė mažas ir didelis. Žiūrovai buvo sužavėti mažųjų boružėlių šokiu. Vaikinai puikiai vaidino ir sekė melo pasakas. Netilo scenoje juokas klausantis pasakojimų apie „bobas“ ir „dziedus“. Stebino koncerto dalyvių, kuriuos parengė kultūros centro direktorė Dalia Šmigelskienė ir renginių organizatorė Laima Zagorskienė, išradingumas. Visi pasisėmė puikios nuotaikos ir gerų emocijų.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, sveikindamas Žilinų kultūros centro darbuotojus, kolektyvų narius, pabrėžė, kad buvo maloniai nustebęs, jog tiek daug šiame krašte talentingų žmonių. Džiaugėsi, jog pastato renovacijos projektas buvo labai tikslingas. Dėkojo kultūros centro direktorei Daliai Šmigelskienei ir renginių organizatorei Laimai Zagorskienei už puikų darbą, linkėjo sveikatos, kūrybinio įkvėpimo, o visai Žilinų bendruomenei linkėjo vienybės. Prie sveikinimų prisijungė Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas ir su meru įteikė dovanas.

Lietuvos Respublikos Seimo narys Juozas Baublys džiaugėsi, kad gali kartu su žiliniškiais pasidalinti jų laime. Kai prieš dešimt metų lankėsi šiame kultūros centre, matė, kokios netinkamos darbo sąlygos, o šiandien pastatas, scena, tarsi naujai atgimė. Tai didelis kontrastas tarp to, kas buvo ir yra! Statybininkai puikiai atliko savo darbą. Čia dabar jautiesi pakylėtas. Linkėjo, kad visada kultūros centre skambėtų dainos, netiltų vaikų juokas, o salė būtų pilna žiūrovų.

Sveikinimo žodžius tarė Jakėnų seniūnas Dainius Junevičius. Jis prisiminė atvejį, kai 1995 metų labai šaltą, speiguotą žiemą važiavo per kaimą ir kultūros centro languose pamatė šviesą. Užsukęs pasižiūrėti, kas ten vyksta, labai nustebo. Pasirodo vyko repeticijos. Dalia Šmigelskienė ir Laima Zagorskienė kartu su vaikais, apsirengę paltais, šoko, dainavo, nors iš vidaus langai buvo apšalę, sienos žaižaravo visomis vaivorykštės spalvomis. Šalčio apsuptyje skleidėsi širdžių šiluma, meilė šokiams ir dainoms. Seniūnas didžiavosi nuoširdžiu kultūros centro darbuotojų darbu, linkėjo naujų, gražių sumanymų, idėjų ir jų darbo vertintojų – žiūrovų gausos. D. Junevičius nuoširdžiai dėkojo Varėnos rajono savivaldybei, kad tą „striuką finansinę antklodę“ timptelėjo į Žilinų pusę.

Sveikintojų išsirikiavo didžiausia eilė. Sveikinimai ir linkėjimai skambėjo dar ilgai. Renginys pasibaigė nuotaikingu iš Punios atvykusios kapelos „Punelė“ koncertu. Tą popietę visi smagiai dainavo, šoko, bendravo, dalinosi džiaugsmu ir neskubėjo į namus. Renovuotas kultūros centro pastatas tikrai bus traukos objektas visiems žiliniškiams.

Irena Makselienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
Tel. (8 310) 32 021, el. p. irena.makseliene@varena.lt
www.varena.lt

 

 

2019-11-28T14:10:43+00:00