/Dargužiuose projekto „Erasmus“ dalyviai iš šešių šalių diskutavo apie kaimo plėtrą
2018 m. lapkričio 7 d.

Dargužiuose projekto „Erasmus“ dalyviai iš šešių šalių diskutavo apie kaimo plėtrą

Dargužių amatų centre vyko naudinga ir įdomi konferencija  „Mikroteritorijos ( Dargužiai ir apylinkės) vystymas“, kurioje dalyvavo „Erasmus“ projekto dalyviai iš penkių užsienio šalių ir Lietuvos. Lietuviai bei svečiai iš Islandijos, Belgijos, Prancūzijos, Slovėnijos, Rumunijos diskutavo apie tai, kokių sprendimų ir veiklų reikia, kad kaimas taptų patrauklus, kad iš jo nenorėtų išvažiuoti gyventojai, kurtųsi naujos, ypač jaunos, šeimos. Diskutuota ir apie tai, kokius verslus jame vystyti ir tuo pačiu plėsti kaimo teritoriją. Jie taip pat dalijosi gerąja patirtimi.

Konferencijos dalyvius pasveikinęs Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas  pažymėjo, jog Varėnos rajono savivaldybė palaiko visas iniciatyvas, susijusias su kaimo plėtra ir prisideda prie smulkaus verslo kūrimo Varėnos rajone. Jis pasidžiaugė, kad „Erazmus“ projekto ir asociacijos „Vivasol“ dėka suteikiamos puikios galimybės patiems dalintis ir susipažinti su kitų šalių gerąja praktika, kaip kaime sėkmingai kurti smulkiuosius verslus. Būtų labai smagu, kad ši patirtis būtų pritaikyta Varėnos rajono kaimuose. Taip pat palinkėjo, kad diskusijos būtų konstruktyvios, naudingos, o jose išsakytos patrauklios iniciatyvos būtų įgyvendintos.

Konferencijos dalyviams buvo pristatytas Dargužių amatų bei Dargužių bendruomenės centrai. Svečiai skanavo Amatų centre gaminamų dzūkiškų patiekalų.

Gerąja praktika, kaip vystyti smulkųjį verslą kaime, sodyboje „Paskui saulę ir ožkas“ dalijosi sūrių gamyba besiverčiantis jos šeimininkas Valdas Kavaliauskas. Svečiai taip pat lankėsi „Sūrininkų namuose“ ir degustavo Varėnos krašte gaminamų sūrių.

Konferencijos metu buvo išsakytas pastebėjimas, jog į tokio pobūdžio renginius yra kviečiami bei galėtų juose dalyvauti ir daugiau vietos gyventojų, kurie turėtų puikią galimybę sužinoti daug naudingos informacijos apie kitų šalių patirtį, kaip pradėti vystyti verslą kaime ir sėkmingai tai pritaikyti.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

 

2018-11-07T16:29:56+00:00