/Dzūkijos turizmo atstovai vienija pajėgas: tai deramai nepažintas Lietuvos perlas
2023 m. sausio 24 d.

Dzūkijos turizmo atstovai vienija pajėgas: tai deramai nepažintas Lietuvos perlas

Didžiausias šalies miškų masyvas, aukščiausia kalva, srauniausia upė, didžiausias raistas, seniausias kurortas… Tai tik dalis įspūdingų išskirtinumų, kuriais garsi Dzūkija. Pajėgas sutelkę net keturi regiono miestai kviečia pažinti legendomis apipintą Lietuvos kraštą – į nepatirtų atradimų kelionę leistis padės nauja interneto svetainė pazinkdzukija.lt

Simboliška, jog ši Druskininkų, Alytaus, Lazdijų ir Varėnos turizmo informacijos centrų iniciatyva sutapo su reikšminga data. Šiemet sukanka 770 metų, kai Dainavos vardas buvo pirmąkart paminėtas karaliaus Mindaugo donaciniame akte Livonijos kryžiuočiams. Nuo XX a. pr. Dzūkijos kraštas siejamas su Dainavos žeme, o etnografinio regiono pavadinimas „Dzūkija (Dainava)“ įtvirtintas įstatymu.

Įstabiais, urbanizacijos nepaliestais gamtovaizdžiais, gausiais sveikatinimo šaltiniais, istoriniu, kultūriniu paveldu turtingas ir iki šiolei savitas autentiškas tradicijas puoselėjantis kraštas pazinkdzukija.lt svetainėje atskleidžiamas per įvairius maršrutus, į kuriuos įpinti ne tik lankytini Dzūkijos objektai, bet ir įvairios veiklos.

Naujoje turistams skirtoje platformoje lankytojai taip pat ras vertingos bei nuolat atnaujinamos informacijos apie apgyvendinimo, maitinimo paslaugas, keliavimo galimybes, pramogas, renginius ir kita.

Projektas skirtas tiek Lietuvos, tiek užsienio turistams – svetainė bus išversta ir į kitų šalių kalbas.

2023-01-24T09:40:06+00:00