Šiandien Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijoje Eglei ir Rokui Kašėtoms buvo įteiktas Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Jis skirtas už ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai, išsaugant ir įprasminant jos tapatybę ir autentiką, už apimtis ir užmojus, už skleidžiamą įvairiaprasmės tradicijos ir modernumo darną mūsų šiuolaikiniame pasaulyje.
Įteikdamas apdovanojimą kultūros ministras Simonas Kairys pažymėjo, kad Eglės ir Roko veikla yra nuostabus etnokultūros puoselėjimo, populiarinimo pavyzdys. Jų didelių darbų dėka, tarmė iškilo kaip vertybė ir sulaukia plataus atgarsio visuomenėje.
Eglė ir Rokas – du jauni, be galo iniciatyvūs žmonės, kurie yra neabejingi Dzūkijos kraštui, tarmei bei šviesuolių atminimui. Pagarbos yra vertas jų jaunimo edukavimas dzūkiškojo paveldo tema, pastangos išlaikyti šnektą ne tik gyvuoju būdu, bet ir rašytiniu pavidalu kuriant įrašus socialiniuose tinkluose.
2020–2024 m. Eglė ir Rokas kasmet organizavo dzūkų kultūros festivalį „Čiulba ulba“, kuris tapo jungtimi tarp įvairių Dzūkijos vietų žmonių, būrė ir stiprino bendruomenes. Šis festivalis – tai vienintelis tokio masto dzūkiškas savo dvasia ir išraiška renginys Dzūkijoje, apimantis ne tik etninę, bet ir įvairias šiuolaikinės kultūros formas: literatūrą, teatrą, muziką, šokį ir kt.
Anot festivalio sumanytojų, tai, visų pirma, edukacinis ir turiningo, praturtinančio laisvalaikio festivalis, kurio programa buvo sudaroma itin kruopščiai ir siekiant sukurti aukščiausio lygio turinį, padedantį pažinti Dzūkijos kraštą kultūros, senųjų tradicijų, šiandieninės kūrybos ir gamtos kryptimis.
E. Kašėtienė inicijavo ir kartu su Raminta Beržanskyte bei Mindaugu Rasimavičiumi sukūrė dzūkų audimo tradicijai skirtą platformą „Parėdzymai“. Kartu su kūrybine komanda įgyvendino projektą „Nykstančios šilinių dzūkų audimo tradicijos perdavimas: mokomųjų filmų serija“, kurio rezultatas – penkiolikos mokomųjų-dokumentinių filmų ciklas, du etnografiniai-dokumentiniai filmai bei patį projektą ir jo kūrybinę komandą pristatantis filmas. „Savo veikla siekiame, kad ši audimo tradicija, atskleidžianti vietos žmonių kūrybos, mąstymo, pasiekimų ir atradimų kelią, nepasiliktų praeityje, o atrastų vietą ir dabartinio žmogaus gyvenime, kartu tęsdama ir savąjį“, – teigė Eglė.
Nuo 2018 m., sukaupęs nemažai įvairios muzikinės patirties, Rokas veda grupines ir individualias garso terapijas, groja daugybe tradicinių instrumentų iš viso pasaulio (gimbriu, tapšūru, dotara, dombra, gongais, dubenimis, būgnais, fleita ir t.t.). Taip pat organizuoja kamerinius užsienio svečių koncertus bei intuityvaus muzikavimo ir dainavimo seminarus. Nuo 2020 m. vedamas noro gyvinti savo gimtąją tarmę, Rokas pradėjo tarmiškai kurti dainas, o 2022 m. išleido savo debiutinį albumą „Dzūkodelika“.
Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Stasė Bingelienė pasveikino Eglę ir Roką gavus šį reikšmingą ir didelę prasmę turintį apdovanojimą bei palinkėjo, kad jų nešama šviesa niekuomet neišblėstų, o šviestų vis ryškiau. S. Bingelienė savivaldybės vadovų vardu padėkojo Eglei ir Rokui už jų prasmingą veiklą, už Varėnos krašto garsinimą bei dzūkų tarmės populiarinimą.
Eglę ir Roką pasveikino Varėnos rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Laima Denutienė, vyriausioji specialistė Giedrė Jablonskienė bei muzikantas, VšĮ „Pinus sylvestris“ vadovas Nerijus Bakula.