/Dzūkų kultūros festivalis „Čiulba ulba“ kviečia sekti V. Krėvės pėdomis į Subartonis!
2022 m. liepos 11 d.

Dzūkų kultūros festivalis „Čiulba ulba“ kviečia sekti V. Krėvės pėdomis į Subartonis!

PĖDOS SAVON ŽEMĖN, O AKYS PLACIAI SVIETŲ REGI – tokios minties įkvėptas liepos 14–17 dienomis vyks jau trečiasis dzūkų kultūros festivalis „Čiulba ulba“, šįmet atkeliaujantis į Subartonis.

Kaip ir kasmet, pasirenkama šviesi Dzūkijos asmenybė, todėl ir festivalis atkeliauja ten, kur ji gimė ar gyveno. Festivalio programa kasmet vis kitokia ir nesikartojanti, taigi ir jo bendruomenė turi unikalią progą pažinti vis kitą Dzūkijos kampelį ir jame patirti dzūkų kultūrą.

V. Krėvė Mickevičius 184x300Šįkart festivalis skiriamas žymiausiam subartoniškiui, lietuvių literatūros klasikui, rašytojui ir dramaturgui Vincui Krėvei-Mickevičiui, kurio 140-osioms gimimo metinėms paminėti skiriama ir dalis festivalio renginių. Net keturias dienas truksiantis „Čiulba ulba“ liepos 14–17 dienomis laukia atvykstančių visų, kuriems brangus bei įdomus Dzūkijos kraštas ir jo kultūra.

Vienintelis Lietuvoje regioninei kultūrai dedikuotas festivalis greta renginių, skirtų šių metų asmenybei pažinti, žada ir gausybę kitų veiklų, aprėpiančių įvairias temas, susijusias su Dzūkijos senaisiais papročiais, folkloru, amatais, Dzūkijos gamta bei šiuolaikine ir profesionalia kūryba, kurioje jaučiamas stiprus regioninis identitetas.

4 Paroda „Atmenanc Dėdį Juozų . 2021 M. Marcinkonys. Fotografas Augustas Černiauskas 300x200

Nuotrauka Augusto Černiausko, 2021 m.

Atvykusiųjų į festivalį laukia parodos, žygiai bei ekskursijos, dzūkiški poezijos ir prozos skaitymai, spektakliai, tradicinių dzūkų amatų dirbtuvės, praktiniai dzūkiško dainavimo ir šokio seminarai, paskaitos, o vakarais – bendri pasidainavimai prie laužo ir vakaruškos! Šįmet festivalio organizatoriai pasirūpino ir atvykstančiomis šeimomis: visas keturias dienas greta pagrindinės programos veiks ir Vaikų kiemelis, kuriame mažesniems festivalio dalyviams tikrai netrūks smagių ir įdomių dzūkiškų užsiėmimų.

Festivalio rengėjai kviečia visus Dzūkijos kultūrai bei jos ateičiai neabejingus žmones atvykti ir įsilieti į šią bendruomenę, kurioje kasmet susitinka kaimų žmonės su miestiečiais, akademikai su amatininkais, profesionalaus meno kūrėjai su folkloro atlikėjais, įvairios kartos žmonių, kurias į vieną vietą surenka meilė Dzūkijai ir smalsumas jos kultūrą pažinti bei patirti giliau!

PROGRAMA SU ŽEMĖLAPIU: https://bit.ly/3byvEDd
Renginys feisbuke: https://fb.me/e/57DqiXC4s
Praėjusių metų akimirkos: https://youtu.be/iOzQFXJ-_W4
Sekite naujienas festivalio socialiniuose tinkluose:
2022-07-11T19:04:11+00:00