/Ekstremalių situacijų komisija aptarė pasiruošimo šaltajam metų sezonui bei kitus aktualius klausimus
2019 m. lapkričio 5 d.

Ekstremalių situacijų komisija aptarė pasiruošimo šaltajam metų sezonui bei kitus aktualius klausimus

Varėnos rajono savivaldybėje įvyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame su pagrindinių rajono tarnybų vadovais buvo aptarti svarbiausi pasiruošimo šaltajam metų sezonui klausimai. Posėdžio metu kalbėta dėl kelių priežiūros, pasirengimo šaltajam sezonui socialiniuose būstuose, šilumos ir karšto bei šalto vandens tiekimo, pasirengimo gripo epidemijai, afrikinio kiaulių maro, Alytuje vykusio gaisro padarinių, svarstyti kiti didžiajai Varėnos rajono bendruomenės daliai aktualūs klausimai.

Posėdžiui pirmininkavęs savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas pasiūlė kiekvienam atstovui pateikti informaciją, kaip tarnyba pasiruošusi žiemai ir išsakyti problemas, su kuriomis susiduriama šaltuoju laikotarpiu.

Savivaldybės įmonių vadovai patikino, kad kuro atsargomis bei kitomis žiemos sezonui reikalingomis priemonėmis įmonės yra apsirūpinę.

UAB „Varėnos šiluma“ direktoriaus Kęstučio Lapurkos teigimu, visos katilinės yra techniškai tvarkingos, reikiamas biokuro kiekis nupirktas, skysto kuro taip pat yra pakankamai. UAB „Varėnos vandenys“ direktorius Eimantas Kirkliauskas kalbėjo, kad iš esmės bendrovė sezonui pasirengusi. UAB „Varėnos aplinkotvarkos grupė“ direktorius Vaidas Debesiūnas informavo, kad bendrovė Varėnos miesto tvarkymui šaltuoju periodu jau pasiruošusi.

Vytas Baranauskas, laikinai einantis UAB „Varėnos komunalinis ūkis“ direktoriaus pareigas, kalbėjo apie priežiūros darbus bendrovės administruojamuose būstuose. Juose suremontuotos ir perstatytos aštuonios apšildymo krosnys, tuo pačiu atnaujinta elektros instaliacija.

Jis taip pat informavo, kad ne visuose riziką keliančiuose būstuose yra įrengti dūmų detektoriai, nes kai kuriuose iš jų reikia įrengti net po kelis.

Savivaldybės administracijos direktorius A. Verbickas pažymėjo, kad šių būstų saugumui būtina skirti didesnį dėmesį, tad reikia numatyti lėšų ir juose įrengti dūmų detektorius.

Posėdyje buvo aptartas klausimas dėl saugos ant ledo. Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Kandratavičius informavo, kad jo vadovaujamos tarnybos darbuotojai ant Varėnos tvenkinio ledo planuoja surengti prevencinius saugaus elgesio ant ledo mokymus, į kuriuos bus pakviesti ir Varėnos ugdymo įstaigų mokiniai. Tokius mokymus planuoja rengti ir pasieniečiai.

Atšalus orams, visada padidėja susirgimų gripu, tad buvo kalbėta dėl apsirūpinimo tinkamu kiekiu gripo vakcinos. Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius  Danas Bortkevičius informavo, kad gautos nemokamos vakcinos yra kokybiškos, bet jų kol kas gauta per mažai.  Savivaldybės gydytoja Irma Lukminienė informavo, kad Varėnos rajone yra gauta 130 mokamų vakcinų, viena jų kainuoja 11,78 Eur.

Varėnos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Donatas Jonauskas  pateikė informaciją apie situaciją dėl kiaulių maro Varėnos rajone ir Lietuvoje. Varėnos rajone šiemet buvo nustatyti keli kiaulių maro atvejai šernuose.

Posėdyje nebuvo išvengta šiuo metu visoms Alytaus regiono savivaldybėms aštraus klausimo dėl Alytuje vykusio gaisro padarinių, kurie atsiliepia ir mūsų rajonui. D. Jonauskas informavo, kad dėl to finansiškai nukentės UAB „Varėnos pienelis“.

Savivaldybės administracijos direktorius A. Verbickas pabrėžė, kad bloga praktika, kai dar negavus tyrimų rezultatų, jau viešai paskelbiamos įmonės, kuriose galimai užkrėsti produktai. „Esame išreiškę pageidavimą, kad Alytaus miesto savivaldybė suorganizuotų posėdį, kuriame būtume informuoti apie Alytaus gaisro metu patirtus nuostolius ir kalbėtume, kaip ištikus tokiai ekstremaliai situacijai, išvengti taktinių klaidų. Praktika parodė, jog labai svarbu visoms tarnyboms glaudžiai bendradarbiauti, kad susidariusios ekstremalios situacijos būtų sprendžiamos kuo operatyviau“.

Andriaus Kandratavičiaus teigimu, gaisras Alytuje buvo vienas iš pavojingiausių pastarojo meto gaisrų Lietuvoje. Jis truko dešimt dienų ir nors dabar jau yra suvaldytas, bet gaisro teritorijoje vis dar budima ir ji stebima. „Buvo labai rizikinga ir sudėtinga jį gesinti, nes degė  16 tūkst. kvadratinių metrų. „Iššūkių buvo daug, iš jų reikės pasimokyt ir mums“.

Direktorius A. Verbickas pažymėjo, jog pasididžiavimo verti dvidešimt keturi Varėnos rajono ugniagesiai, kurie talkino gesinant šį gaisrą. „Esame numatę jiems padėkoti už profesionaliai ir pasiaukojančiai atliktą darbą“.

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

2019-11-06T19:39:47+00:00