/Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje aptarti rajonui aktualūs klausimai
2021 m. rugpjūčio 3 d.

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje aptarti rajonui aktualūs klausimai

Šiandien vyko Varėnos rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame buvo aptarti klausimai dėl tarnybų pasirengimo galimam sausros sezonui, dėl COVID-19 situacijos Varėnos rajone; dėl situacijos migrantų izoliavimo vietose ir dėl afrikinio kiaulių maro.

Posėdyje dalyvavo Varėnos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Vilma Miškinienė, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Varėnos pasienio rinktinės, Varėnos policijos komisariato, Varėnos savivaldybės priešgaisrinės apsaugos tarnybos atstovai bei kiti atsakingi asmenys.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Varėnos regioninio padalinio vyriausiasis miškininkas Deimantas Stankevičius informavo, kad šiemet mūsų rajono miškuose nekilo nė vieno gaisro. Šiai dienai (po lietaus) miškų gaisringumo klasė – pirma. Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausioji specialistė Rasa Česnulienė pažymėjo, kad Varėnos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba visada yra pasirengusi vykdyti savo funkcijas.

Posėdžio metu buvo nutarta, kad galimam sausros sezonui yra pasirengta.

Aptariant COVID-19 situaciją Varėnos rajone, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Alytaus departamento Varėnos skyriaus vedėja Agnė Visalgaitė informavo, kad, nepaisant augančio susirgimų skaičiaus šalyje, rajonas vis dar yra žaliojoje zonoje ir turime 3 sergančius. Iš viso Lietuvoje liko tik 3 „žalios“ savivaldybės.

Svarstant klausimą dėl situacijos migrantų izoliavimo vietose, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos rinktinės vado pavaduotojas Egidijus Pupšys pateikė statistinius duomenis – rinktinės teritorijoje laikomi 1072 nelegalūs migrantai. Varėnos rajone nelegaliai sieną kirtusių asmenų yra beveik 400: Vydenių mokyklos izoliavimo vietoje – 146, Kabelių užkardoje – 133, A.Barausko užkardoje – 117. Yra 2 migrantai, kuriems nustatyta COVID-19 infekcija. Varėnos rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas pabrėžė, kad užkardose padėtis yra itin sudėtinga ir įtempta.

Posėdžio metu aptarta afrikinio kiaulių maro ir paukščių gripo situacija mūsų rajone. Varėnos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vilniaus departamento Varėnos skyriaus vedėjas-valstybinis veterinarijos inspektorius Donatas Jonauskas pasidžiaugė, kad nė vienam iš 186 nušautų šernų nėra nustatytas afrikinis kiaulių maras. Kiaulių ūkiuose Varėnos rajone užkrato taip pat nėra užfiksuota.

 

Živilė Puidokaitienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
tel. (8 310) 32 021, el.p. zivile.puidokaitiene@varena.lt
2021-08-03T16:55:27+00:00