/Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarti su nelegalių migrantų apgyvendinimu susiję klausimai
2021 m. liepos 23 d.

Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarti su nelegalių migrantų apgyvendinimu susiję klausimai

Liepos 23 d. buvo sušauktas Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, kuriame buvo sprendžiami klausimai, susiję su buvusioje Vydenių mokykloje laikinai apgyvendintais migrantais. Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Egidijus Pupšys informavo, kad situacija dėl nelegalių migrantų, kertančių Lietuvos sieną iš Baltarusijos, negerėja, migrantų sulaikoma kasdien. Pasak vadovo, nemažėjant srautams, nuolat iškyla jų transportavimo ir gydymo problemų.

Buvo aptartas telefonų grąžinimo migrantams klausimas. Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta pažymėjo, kad vakar vykusiame susitikime  VSAT vado pavaduotojas Vidas Maičaitis sakė, jog migrantų telefonai dėl saugumo yra jau patikrinti ir juos galima grąžinti, bet meras norėjo išgirsti nuomonę tų darbuotojų, kurie su migrantais dirba tiesiogiai. Vydenių seniūnijos seniūnės Genės Ramaškienės nuomone, telefonus migrantams reikėtų grąžinti.  Vydeniuose apgyvendinti jauni –1993–2009 gimimo jaunuoliai, grąžinus jiems mobiliuosius telefonus, turėtų ką veikti.  Jai pritarė ir Varėnos policijos komisariato pareigūnas Saulius Dabravolskas, jo nuomone, grąžinus telefonus, bus ilgiau išlaikyta rami atmosfera.

Posėdžio metu buvo aptartas klausimas dėl medicinos paslaugų teikimo migrantams. Pasak Varėnos PSPC vadovo Dano Bortkevičiaus, medicinos darbuotojams šiuo metu yra labai didelis darbo krūvis, vykdami apžiūrėti ir teikti medicinos paslaugų nelegalams, jie tiesiog fiziškai nespės jų suteikti mūsų rajono gyventojams.

Posėdžio metu buvo sprendžiama dėl tinkamos higienos užtikrinimo, taip pat buvo aptarti ir kiti aktualūs su migrantų apgyvendinimu susiję klausimai.

2021-07-23T19:27:08+00:00