/Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje – klausimai, susiję su migrantų gydymu ir 4 asmenų pabėgimu
2021 m. liepos 29 d.

Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje – klausimai, susiję su migrantų gydymu ir 4 asmenų pabėgimu

Trečiadienį buvo sušauktas Varėnos rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, kuriame aptarti du svarbūs klausimai, susiję su nelegaliai Baltarusijos sieną kertančiais migrantais.

Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Egidijus Pupšys apžvelgė bendrą situaciją VSAT Varėnos rinktinės užkardose, pateikė statistinius duomenis.

Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas atkreipė dėmesį, kad tiek Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams, tiek ir rajono savivaldybei kyla vis daugiau neaiškumų, kur nukreipti COVID-19 sergančius migrantus, kuriems būtinas gydymas ir izoliacija, nes Varėnos ligoninė tokių paslaugų neteikia. Posėdžio metu buvo nuspręsta kreiptis į Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministeriją, kad būtų nurodyti aiškūs sprendimai, susiję su šiuo klausimu.

Atsižvelgiant į šios savaitės incidentą Vydeniuose, kai iš aptvertos teritorijos pabėgo 4 ten laikinai apgyvendinti migrantai, buvo priimtas sprendimas į Ekstremalių situacijų operacijų centro sudėtį įtraukti ir Viešojo saugumo tarnybos atstovą, kuris nuolat teiktų informaciją apie situaciją Vydeniuose.

 

Živilė Puidokaitienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
tel. (8 310) 32 021, el.p. zivile.puidokaitiene@varena.lt
2021-07-29T10:04:20+00:00