/Etninės kultūros akcija „Visa Lietuva šoka“ Varėnoje
2019 m. rugsėjo 25 d.

Etninės kultūros akcija „Visa Lietuva šoka“ Varėnoje

Penktadienio popietę į Varėnos gamtos ritmą šokio žingsneliu įsisuko smagi ir turininga etninės kultūros akcija „Visa Lietuva šoka“, kurią jau penktus metus organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Vienas iš svarbiausių akcijos tikslų – įtraukti į liaudies šokio sūkurį kuo daugiau visuomenės ir suteikti galimybę pasišokti kiekvienam. Akcijos metu buvo mokomi ir šokdinami visi šokio smagumo nepatyrę žiūrovai nuo mažo iki senolio, nuo ūkininko, verslininko iki politiko. Kuo daugiau šokėjų – tuo nuotaikingiau. Prie šios idėjos įgyvendinimo prisidėjo 270 dalyvių iš viso Varėnos rajono: Panočių, Merkinės, Žilinų, Valkininkų, Matuizų, Senosios Varėnos ir Varėnos. Jie šoko visai Lietuvai bendrą šokį „Pjoviau šieną“ ir kitus tradicinius lietuviškus šokius. Ypatingą dėmesį skyrė savo krašto choreografiniam folklorui. Šokio ritmui neatsispyrė ir Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas. Dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir specialiomis Varėnos rajono savivaldybės dovanomis. Grojant šauniems muzikantams ir šokėjai, ir žiūrovai patyrė šokio džiaugsmą.

Šios akcijos metu buvo pagerbti ir pavasarį vykusio konkurso „Visa mokykla šoka 2019“ dalyviai. Konkurse šiais metais Varėnos rajonas laimėjo I vietą, nes į konkursą įtraukė daugiausiai ugdymo įstaigų. Tai Varėnos „Žilvičio“ vaikų lopšelis-darželis (koordinatorius Nerijus Bakula); Varėnos „Pasakos“ vaikų lopšelis-darželis (koordinatorė Vaida Žilinskienė); Varėnos „Ryto“ progimnazija (koordinatorė Janina Oszustovicz); Panočių pagrindinė mokykla (koordinatorė Valentina Šlavenec); Matuizų pagrindinė mokykla (koordinatorė Irena Čeplikienė); Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykla (koordinatorė Ineta Meduneckytė-Tamošiūnienė; Žilinų pagrindinė mokykla (koordinatorė Aušra Jachimovičienė); Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija (koordinatorius Darius Bachovas); Merkinės Vinco Krėvės gimnazija (koordinatorė Regina Sakalauskienė); Valkininkų gimnazija (koordinatorė Neringa Akulavičienė). Administracijos direktorius Alvydas Verbickas įteikė konkurso mokyklų koordinatoriams Lietuvos nacionalinio kultūros centro padėkas, o koordinatorių pagalbininkams mokyklose – Varėnos rajono savivaldybės mero padėkas. Žilinų pagrindinės mokyklos koordinatorė Aušra Jachimovičienė buvo apdovanota specialiuoju prizu „Už išradingumą įtraukiant mokyklos bendruomenę į konkurso veiklas“.

Lietuviškus šokius populiarinantis projektas suteikė daug smagių emocijų, judėjimo džiaugsmo. Ir mažas, ir didelis turėjo progą pabendrauti, pasimokyti tradicinių šokių, giliau pažinti tautos kultūrą, tradicijas. Visi išsiskyrė pasižadėję kitais metais šioje akcijoje dalyvauti dar didesniu šokėjų būriu!

Irena Makselienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
tel. (310) 32021, el.p. irena.makseliene@varena.lt
www.varena.lt
2019-09-25T16:44:08+00:00