/Įgyvendintas jaunimo verslumą skatinantis projektas „Pažink savo kraštą“
2021 m. spalio 11 d.

Įgyvendintas jaunimo verslumą skatinantis projektas „Pažink savo kraštą“

Baigtos įgyvendinti jaunimo verslumą skatinančio projekto „Pažink savo kraštą“, kurį finansavo Varėnos rajono savivaldybė, veiklos. Projektą įgyvendino VšĮ „Keliauk Dzūkijoje“ vadovas Emilis Tamošiūnas, projekto vadovė Ineta Meduneckytė Tamošiūnienė.

Projektas „Pažink savo kraštą“ buvo skirtas jaunimui pažinti savo krašto gamtos ir kultūros vertybes, skatinti prasmingą jaunimo laisvalaikio užimtumą ir saviraišką, sudaryti sąlygas dalytis gerąja patirtimi jaunimo verslumo srityje. Projekto metu buvo ugdomas kultūrinis dalyvių sąmoningumas, pagarba kraštui, jo tradicijoms.

Birželio – rugpjūčio mėnesiais Varėnos jaunimas turėjo galimybę aplankyti Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centrą, kur vyko pokalbiai su lankytojų centro darbuotojais, paslaugų teikėjais apie vietinių žmonių verslumą, vykdomus verslus, pelningiausias idėjas. Projekto metu lankėmės pas Marcinkonių krašto edukacijų teikėją, vietinio verslo sumanytoją Rūtą Sakalienę, kalbėjomės apie verslo pradžią nuo idėjos iki įgyvendinimo. Išklausėme jos istoriją – išbandėme kepti tradicinę duoną. Gražiausiomis Dzūkijos krašto vietomis žygiavome su gamtos gidu Emiliu Tamošiūnu. Žygiuodami kalbėjomės apie sumanymą vesti ekskursijas, verslo idėjos pradžią, vykdomas veiklas. Projekto uždarymui ir aptarimui vykome į Dzūkijos nacionalinio parko Darželių kaimo turizmo sodybą kultūrinio paveldo degustacijai. Mokėmės kepti ir ragavome bulvines bandas. Aptarėme, ką sužinojome projekto metu, kokias verslumo galimybes jaunimas įžvelgė savo krašte.

Tikime, kad projektas buvo naudingas. Jį lydėjo geriausi atsiliepimai. Jaunimas domėjosi galimybėmis dažniau keliauti ir pažinti. Tad ketiname ir ateityje rengti ir įgyvendinti projektus krašto vertybėms pažinti.

Projekto vadovė Ineta Meduneckytė –Tamošiūnienė.

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

 

2021-10-11T18:29:45+00:00